Vannas istabas remonts – no kādām kļūdām izvairīties
Apmaksāts raksts

Ja veicat remontu vannas istabā, koncentrējoties uz naudas ietaupīšanu, parasti to lietu, no kurām izvairīties, ir vairāk, nekā to, kas noteikti būtu jāizdara. Šajā rakstā esam apkopojuši izplatītākās kļūdas, kuras pieļaujot, ne tikai palielināsiet izdevumus, bet arī padarīsiet remonta progresu lēnāku un sarežģītāku. Izpētiet mūsu padomus, lai izvairīties no šādām kļūdām, kas vēlāk var dārgi izmaksāt!
 
Remonta veikšana bez detalizēta plāna
      Neatkarīgi no tā, vai Jūsu vannas istaba ir plaša vai pavisam neliela, pirmais solis ceļā uz remontu ir plāna izveidošana. Bez tā Jums būs grūti saprast, ar ko sākt, kā arī riskējat iztērēt krietni vairāk naudas. Piemēram, ja izlemjat, ka esošās vannas vietā vēlaties jaunu modeli (iegādāties var šeit), kas ir nedaudz lielāks, taču, pirms tam neizplānojat, vai pietiks vietas arī cita veida santehnikai un vannas istabas mēbelēm, rezultātā Jums var nākties iegādāties citas preces vai arī mainīt sākotnējo iekārtojumu uz tādu, kas nav ērts un pievilcīgs. Ja apzināties, ka remonta plāna izveidošana paša spēkiem nav iespējama, konsultējieties ar speciālistu, kas palīdzēs atrast labāko risinājumu.
 
Vienkāršu risinājumu aizstāšana ar sarežģītiem un dārgiem variantiem
     Dažkārt cilvēki mēdz kļūdīties, domājot, ka dārgāks vienmēr ir labāks. Diemžēl tas ne vienmēr apstiprinās. Ir gadījumi, kad remonta uzņēmumi, dizaineri un piegādātāji mēģina pārliecināt mājokļu īpašniekus izvēlēties dārgākus materiālus un pakalpojumus. Lai arī, no vienas puses, šie risinājumi izskatās labāk, tie ievērojami sadārdzina kopējās remonta izmaksas. Piemēram, iespējams, Jums var šķist, ka stikla duškabīne bez rāmja izskatīsies lieliski, taču tā ir krietni dārgāka par citiem modeļiem. Padomājiet rūpīgi, vai šāds ieguldījums ir tā vērts, jo, piemēram, duškabīnes interneta veikalā 220.lv ir pieejamas dažādos citos dizainos, turklāt par krietni pievilcīgākām cenām. Tā vietā, lai iztērētu lielu summu par vienu elementu, Jūs varat novirzīt ietaupīto summu citas, svarīgākas zonas uzlabošanai, piemēram, efektīvas ventilācijas sistēmas ierīkošanai, kas šajā telpā ir īpaši svarīga.
 
Tā vietā, lai salabotu esošo elementu, iegādāties jaunu
    Visticamāk, Jūsu vannas istabā jau pirms remonta ir pieejami vismaz pamata elementi, piemēram, tualetes pods, vanna vai dušas, izlietne un tamlīdzīgi. Aplūkojiet tos un padomājiet, vai remonta ietvaros patiešām vēlaties tos visus nomainīt pret jauniem modeļiem? Iespējams, kāds no elementiem tikai prasa nelielu atsvaidzināšanu un uzlabošanu, un to varat turpināt lietot, tādējādi samazinot remonta kopējās izmaksas. Piemēram, ja vēlaties, varat iegādāties dažas jaunas mēbeles vannas istabas iekārtošanai, papildinot tās ar jau esošiem un noderīgiem elementiem, piemēram, plauktu, skapīti vai spoguli, kuriem var būt nepieciešama jaunas krāsas kārta.
 
Nepietiekamas uzmanības pievēršana ventilācijai
     Ventilatora nomaiņa vai arī atbilstošas ventilācijas sistēmas iebūve vannas istabā bieži vien ir prioritāšu saraksta apakšdaļā, kaut gan patiesībā šim vajadzētu būt vienam no svarīgākajiem uzdevumiem. Nepietiekama un nekvalitatīva ventilācija telpā, kurā pastāvīgi ir paaugstināts mitruma līmenis, var radīt daudz problēmu, kas kā domino kauliņi veido arvien jaunas ķibeles. Mitruma dēļ rodas pelējums, kas savukārt var sabojāt Jūsu nupat veikto remontu. Tāpēc netaupiet uz ventilācijas rēķina, un rūpīgi pārdomājiet, kā to varat padarīt efektīvu, jo šis ieguldījums noteikti atmaksāsies.
 
Neatbilstoša grīdas seguma izvēle
    Veicot remontu vannas istabā, ir svarīgi pārdomāt to, kāds grīdas segums būtu piemērots šādai telpai. Populāri materiāli ir flīzes un linolejs savukārt tāds segums kā jebkura veida koks, lamināts un tamlīdzīgi izstrādājumi nebūs labākā izvēle, ņemot vērā to, kā mitrums ietekmē koksni. Tāpat arī apsveriet to, kāds pamats būs jāierīko zem virsējā grīdas slāņa, lai nodrošinātu siltumizolāciju un aizsardzību pret mitrumu.
 
Vannas istabas remonts tikai pašu spēkiem
   Ja Jūs esat prasmīgs meistars ar pieredzi un zināšanām, iespējams, ir daļa darbu, kurus varat darīt paši, piemēram, flīžu nomaiņa, sienu krāsošana un tamlīdzīgi. Taču, ja jāveic sarežģītāki uzdevumi, piemēram, vannas nomaiņa pret duškabīni vai otrādi, jaunas izlietnes uzstādīšana, ventilācijas sistēmas uzlabošana vai elektroinstalāciju sistēmas pārveidošana, ieteicams lūgt speciālistu palīdzību, kas ne tikai izdarīs darbu pareizi un droši, bet arī palīdzēs rast Jūsu mājoklim piemērotāko risinājumu.
   Ceram, ka Jums šie padomi noderēs! Ja vēlaties aplūkot vannas, duškabīnes vai mēbeles vannas istabas iekārtošanai par izdevīgu cenu, esat laipni gaidīti interneta veikalā 220.lv!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru