Vasara uz Latvijas upēm – ar kādu laivu doties ūdenstūrismā?
Apmaksāts raksts

Latvieši ir ne tikai kaislīgi līgotāji, dejotāji un dziedātāji, bet arī aktīvi ūdenstūrisma izbaudītāji. Latvijas upēm ir vairāki aktīvie laivošanas maršruti, kas ir gan ar grūtākām pakāpēm, gan vieglākām. Ja ar ģimeni vai draugu kompānijā darat to bieži, tad, iespējams, esi apsvēris iegādāties savu laivu, tādejādi tās neīrējot laivu nomās. Ilgermiņā tas ir liels un labs ieguldījums, tāpēc atkarībā no maršrutiem un aktivitātēm, piedāvāsim ieskatu laivu tipos.
 
Kanoe laivas
    Mūsdienās pārdošanā visbiežāk sastopamas piepūšamās kanoe laivas. Kanoe laivas ir domātas dabas baudītājiem nesteidzīgiem, gariem braucieniem pa upi. Tās ir stabilas, aprīkotas ar divām vai līdz pat četrām sēdvietām. Airēšana notiek ar vienu lāpstiņas airi. Ar kanoe laivām droši var doties ne tikai individuāli ūdenstūrisma cienītāji, bet arī ģimenes ar bērniem. Tās ir viegli vadāmas, ērti tajās iekāpt un tajās ir laba stabilitāte. 
    Kanoe piedāvājumos ir arī laivas muguras balstu un tīklu personīgo mantu transportēšanai. 
     Ja plānos ir braukt pa upi, kas ir ar šķēršļiem, tad kanoe ir labākā izvēle, jo tām ir izcila spēja pārvarēt straujteču un seklu krāču vietas. Kanoe laivas piedāvājums ir pieejams arī interneta veikalā 220.lv. 
 
Kajaki
    Kajaki ir piemēroti gan ezeriem, jūrām, gan mierīgām upēm. Tie pēc būtības ir viegli un kompakti, priekšā ir vieta mantu glabāšanai. Ir vairāku veidu kajaki- jūras kajaki, straujūdens kajaki, SOT kajaki un pārgājienu kajaki. Visus kajakus airēt var ar divu lāpstiņu airiem, tādejādi ar tiem var ļoti ātri arī pārvietoties, ja ritmiski tiek airēts. 
     Kajaki pēc būtības ir vairāk kā sportiska tipa laivas, tās spēj izturēt arī lielākas slodzes pārbraucienus. Arī par pašu braucēju ir padomāts- praktiski visos kajakos ir ērta sēdēšanas vieta, kas ļauj veikt garākus maršrutus bez apstājas. 
 
Piepūšamās gumijas laivas
    Gumijas laivas var izmantot ne tikai, lai dotos pa mierīgām un dziļākām upēm un ezeriem, bet arī makšķerēšanai un copēm. Ja ir doma ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus, tad izvēle jāizdara par labu šādai laivai, bet jāņem vērā, ka seklās upēs gumijas laiva var sagādāt raizes- tā nedrīkst uzdurties uz akmeņiem vai zariem, tādejādi viegli to pārplēšot un bojājot. Tas nozīmē, ka ekstremālāki braucieni jāatliek ar citām laivām, saudzējot šīs laivas tipu. 
    Gumijas laivas varētu iedalīt arī trīs veidos- parastā laiva ar airiem,  laiva ar motoru un laiva ar koka apakšu un motoru. Laivas ar motoru, ir dārgākas, tās nav paredzētas mierīgu un klasisku maršrutu baudīšanai. Tās izvēlas dodoties makšķerēt vai ar vēlmi nobraukt garāku maršrutu. Arī šādā variantā laivu jāizmanto dziļākās upēs vai ezeros. 
      Gumijas laivas ar koka grīdu ir stabilākās, jo ir aprīkotas ar mitrumizturīgu saplāksni. Uz tās var stāvēt un nepakrist. Ar šo laivu ir jābūt C vadītāja braukšanas kategorijai, ar to var doties izbraucienos arī jūrā un tā ir aprīkota ar motoru, kura dzinēja jauda var būt līdz pat 22 zs. 
 
     Ja esi nolēmis iegādāties savā īpašumā laivu, tad iedomājies, kādi varētu būt Tavi potenciālie maršruti kā arī kāda tipa braucieni būtu sirdij tuvāki- mierīgi vai krācēm bagāti. Ja vairāk interesē ar laivu sportot, tad izdari izvēli par labu kajakiem vai kanoe, ja zini, ka brīvdienās dosies ar laivu arī makšķerēšanas piedzīvojumos –  tad noteikti izvēli izdari par labu gumijas laivai! 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru