Vecpilsētas laukumā uzstādīta Ziemassvētku egle
INESE ZONE

6. decembrī Jēkabpils pašvaldības un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji «Latvijas valsts mežu» Dienvidlatgales reģiona Viesītes iecirknī nolūkoja pilsētas Ziemassvētku egli, ko katru gadu iededz Vecpilsētas laukumā.
   Kā stāsta mežzinis Andris Čikuts, svētku egle ir aptuveni 21 metru augsta un tās vecums varētu būt 49 gadi. Egle šogad kupla un ražena, un tās transportēšana pa pilsētas ielām tāpēc bija visai sarežģīta. Meža skaistuli pat vairījās ievest pilsētā pa Pasta ielu, bet brauca pa Neretas un Brīvības ielu, jo bažījās, ka Pasta iela var būt par šauru. Egles transportēšanu un  uzstādīšana veica SIA «Jēkabpils pakalpojumi». 
Šogad egles rotāšanai iegādāti jauni gaismas dekori, ar ko papildinās jau esošos. Jauni gaismas dekori būs arī Vecpilsētas laukumā un skvēros un parkos.  Tāpat tiks rotāti arī apļveida krustojumi un pie stabiem ielu malās iedegsies 130 dekori. 
 
 D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Manuprāt, uz laukuma egles, lai kā necenstos pušķotāji, katru gadu izskatās kaut kādas smagnējas un drūmas. Žēl egles. Labāk būtu palikusi mežā starp savējiem. Stulbie cilvēki. Ko tik viņiem visu nevajag?

  Atbildēt
 2. Frīdis
  Frīdis
  pirms 11 mēnešiem

  It kā jau tā būtu ar tām eglēm,bet zemnieki uz Ziemassvētkiem kauj arī vepri.

 3. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Frīdiņ, kad veikalā nopērc vepra gabaliņu, tad nav tik sāpīgi, kā pašam nokaut savu lolojumu. Cūcņu katru dienu barojam, parunājam ar viņu, pakasām sāniņu, cūciņa ir laimīga. Bet pienāk tā diena, kad ir jāšķiras. Un tad ir puņķi un asaras, gaļa neiet iekšā, tādēļ cūkas vairs neturu. Pieturos pie čaklajām vistām.

 4. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Šodien apmeklēju tirgu vecpilsētas laukumā, sapirkos lauku kūpinājumus. Domāju nopirkt šalli, bet bez maz vai visas adītas tautiskos rakstos, apm. kā Ragaiņa kroņa šalle. Nu tādu gan es ap kaklu nelikšu. Viens čumaks tirgoja izstrādājumus no šokolādes. No sākuma pat nesapratu, kas tie tādi par rūsainiem dzelža instrumentiem: uzgriežņu atslēgas, pakavi, veco laiku kaltās nagas, pat pistoles un visādi citādi instrumenti, likās it kā būtu izvilkti no vecātēva klētiņas. Izrādījās, ka tie visi ir no šokolādes. Izdoma kolosāla. Nofotografēju pilsētas galveno egli, nosūtīju dēlam uz Angliju. Viņš pajautāja, kur tik plikiņa? :) Plikiņa, tā vēl būtu pusbēda, bet, kur tik šķībiņa, tik daudz zaru izņemts, jo bija stipri pakaltusi, un uz tik garas plikas kājas. Kā krievs teiktu- ubožestva. Arvienvārdsakot, a uija, uija, uija. Un tik pompozi tika nogāzta un atvesta, un tik daudz lielu kungu bija aizskrējuši uz mežu. Es uzreiz pateicu, ka nabaga egle, būtu palikusi mežā pie savējiem. Nezinu, nezinu, vai vispār tur no viņiem kādam ir galva?

  Atbildēt

Pievienot komentāru