Veikali vaļā -  dažviet tomēr veidojas rindas
INESE ZONE

Sākot ar 7. aprīli, Latvijā beidzās Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtas situācija, kas tika ieviesta pagājušā gada 9. novembrī. Taču līdz ar valdības lēmumu to nepagarināt tomēr paliek spēkā esošie un pieņemti vairāki citi drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai. 
     Viens no jautājumiem, par kuru visu laiku tika daudz diskutēts, bija visu tirdzniecības vietu darbības atvēršana. Bija daudz brīdinājumu, ka tas palielinās cilvēku plūsmu veikalos, jo sevišķi pirmajās dienās pēc to atvēršanas, kas radīs lielāku inficēšanās risku. No 7. aprīļa mainīta klātienes tirdzniecības norise, atļaujot strādāt visiem veikaliem, izņemot tirdzniecības centrus, kuru platība pārsniedz 7 000 kvadrātmetru, kur varēs darboties tikai pārtikas un higiēnas preču veikali, aptiekas, optikas preču, dzīvnieku barības, ziedu veikali, grāmatnīcas un preses tirdzniecības vietas. Jēkabpilī tāda izmēra lielveikalu nav. 
    BD 7. aprīlī rīta pusē devās uz tirdzniecības centru “Sēlija”. Tur pie nupat atvērtajiem veikaliņiem lielu  cilvēku plūsmu nemanīja. Pie dažām tirdzniecības vietām rindā stāvēja stāvēja divi trīs cilvēki, jo telpā jau bija pieļaujamais pircēju skaits. Vismaz pie apavu veikaliem šī nelielā rinda bija, jo laikam tieši liegums klātienē pirkt apavus, bijis vistraucējošākais, jo tie tomēr jāmēra.
     -Nevaru teikt, ka cilvēku būtu  daudz vairāk nekā pirms pandēmijas, bet vēl jau nevar spriest, jo veikalu tikko esam atvēruši. Gan jāteic, ka tagad, rīta pusē, pircēju ir  vairāk nekā parasti šajās stundās. To gan var novērot, ka cilvēki nenāk tikai tāpat vien paskatīties, kādas ir preces, bet ierodas ar konkrētu mērķi ko nopirkt, laiko apavus un lieki nekavējas, - stāsta kādas tirgotavas darbiniece.   
      Arī citā tirgotavā pauž viedokli, ka cilvēki ir kļuvuši ļoti disciplinēti, pieraduši pie ierobežojumiem un tos ievēro, tā ka nekādu problēmu droši vien nebūšot, un ar šādiem nosacījumiem jau agrāk varējuši atļaut visu tirdzniecības vietu darbu.
      Ielūkojāmies arī veikalā “Depo”, kas vienmēr bijis labi apmeklēts. Tur pircēju plūsmu regulē ar iepirkšanās ratiņu skaitu, bet būtiskas rindas pēc ratiņiem neveidojās. Arī veikala telpās pircēji īpaši nedrūzmējās. 
     Visapmeklētākie izrādījās lietoto preču veikali. Piemēram, tirdzniecības centrā “Aura”  pie šādu preču tirdzniecības vietas bija pamatīga rinda - ap 20 cilvēku vai visas centrālās ejas garumā. Tirdzniecības vietā varēja ieiet tikai noteikts pircēju skaits, bet rinda gan labāk būtu vēlama ārā, pie veikala, nevis iekštelpā. Tomēr to nebūtu vienkārši organizēt, jo tirdzniecības vietas ieeja atrodas tālāk no veikala ieejas. 
      Jādomā, ka pusdienlaikā, uzreiz pēc darbadienas beigām un brīvdienās, kad uz Jēkabpils veikaliem iepirkties dodas arī novadu ļaudis, pircēju būs vairāk. Tomēr,  tā kā to skaits tiek regulēts pie ieejas, telpās lielai drūzmai nevajadzētu būt. Savukārt tur, kur telpās pie tirdzniecības vietām veidojas pārāk liela rinda, būtu jāmeklē risinājums. Tomēr vismaz 7. aprīļa rīta nešķita, ka ļaudis plūstu uz veikaliem tikai tāpēc vien, ka to tagad drīkst darīt.  
 
D. Gagunova foto   
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru