Veikalu īpašnieku viedokli iekļaušot Jēkabpils novada ielu tirdzniecības noteikumus
INESE ZONE

Jēkabpils domes attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti izskatīja jautājumu par Jēkabpilī rīkoto tirdzniecību laukumā pie veikala «Depo». BD jau informēja, ka grupa Vecpilsētas nelielo rūpniecības preču veikalu īpašnieku ir vērsušies domē ar lūgumu ierobežot tirgus preču sortimentu, nosakot, ka tur var pārdot tikai amatnieku un mājražotāju produkciju, kā arī noteikt, ka šo tirgošanos organizē tikai reizi mēnesī. Uzņēmēji skaid­ro, ka mazajiem veikaliem jau tā ir grūti konkurēt ar lielveikaliem, un, ja dome nesniegs atbalstu, vecpilsēta var kļūt par mirušo zonu bez veikaliņiem. Savukārt tirgus organizators BD skaidroja, ka viņa darbības un preču sortiments nav pretrunā ar ielu tirdzniecības nosacījumiem. Viņš arī minēja, ka kopā ar investoriem plāno būvēt jaunu modernu tirgu slēgtās telpās laukumā aiz jaunuzceltās «Lidl» veikala ēkas.   
Juristi komitejas locekļus informēja, ka pašvaldībai ir tiesības noteikt preču grupas, ko tirgo ielu tirdzniecībā, taču jēdziens «rūpniecības preces» ir plašs, un, mainot saistošos noteikumus, tie tad būtu ļoti sa­drumstaloti. Komitejas priekšsēdētāja Kristīne Ozola informēja, ka ziemas peri­odā ielu tirdzniecība pie «Depo» netiek plānota. Savukārt nākamgad jau jāsāk gatavot jaunus saistošos noteikumus, kas regulēs ielu tirdzniecību jaunajā Jē­kabpils novadā, un tur jāņem vērā arī novadu viedoklis,  iespējams, ka pat jāizstrādā atsevišķi noteikumi lauku teritorijai un pilsētai. 
Komitejas loceklis Aigars Nitišs secināja, ka iemesls tirdzniecībai pie «Depo» ir  fakts, ka Jēkabpils tirgus ir fiziski un morāli novecojis, bet cilvēkiem šāda tirdzniecības vieta ir nepieciešama, tāpēc sestdienas tirgus pļa­vā ir labi apmeklēts. Ko­mitejas sēdē piedalījās arī deputāts Raivis Ragainis, viņš minēja, ka šāda ielu tirdzniecība ir ļoti populāra un regulāri tiek rīkota citās pilsētās, un to apmeklē ne tikai vietējie, bet plašāka reģiona iedzīvotāji gan kā tirgotāji, gan kā pircēji.  Jēkabpils ar savu sestdienas tirgu šobrīd ir izkonkurējusi Viļānus. Un tas esot pienesums Jēkabpils uzņēmējiem, jo tirgus dalībnieki apmeklē pilsētas veikalus un ēdināšanas iestādes.
Komitejas locekļi secināja, ka  veikalu īpašnieku viedoklis ir jāņem vērā, taču šobrīd nav jēgas mainīt jau esošos saistošos noteikumus par ielu tirdzniecību. Sa­vukārt centra veikalu īpašnieku viedokli ņems vērā, izstrādājot jaunos tirdzniecības noteikums jau plašākā – novada kontekstā.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. www
  www
  pirms 5 mēnešiem

  Tikai apsveicami , ka ir tirgus pie Depo.Tas ko tirgo mazajos veikaliņos un tirgū nespēj konkurēt ar savu veco sortimentu ,tāpēc jau skandalē.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 5 mēnešiem

  No vecpilsēt vis veikal prom jātriec. Vecpilsēt jāatstāj tikai izklaidem, iel sportam, azartspēlem un dejam.

  Atbildēt
 3. Nagainis
  Nagainis
  pirms 4 mēnešiem

  Tos mazos veikalus no Vecpilsētas izspieda lielveikali, ne vienā normālā Eiropas pilsētā lielveilalus neredzēsiet pilsētas centrā, bet mums to kā biezss.

  Atbildēt
 4. Aina
  Aina
  pirms 4 mēnešiem

  Oooooo, nu ja jau mēs Viļānus esam jau izkonkurējuši, tad jau tā lieta ies - esam uz pareizā ceļa un vēl zirgā :) .

  Atbildēt

Pievienot komentāru