Veiksmīgi aizvadītas Valsts policijas mācības valsts apdraudējuma gadījumā “Nemieri 2018” (+FOTO)
Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

     Vakar, 24.augustā, veiksmīgi aizvadītas līdz šim vērienīgākās un lielākās mācības, ko Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem rīkoja, lai trenētu un pārbaudītu reaģēšanas spējas un starpinstitucionālo sadarbību valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp nemieru likvidēšanā.
     Gan Jēkabpilī, gan Valmierā notikušo mācību scenārijā izspēlēta situācija, kad izmantojot pulcēšanās brīvību, bruņota cilvēku grupa musina un izraisa nemierus ar mērķi pārņemt varu. Savukārt Valsts policija, reaģējot uz to, iedarbina reaģēšanas plānus, lai radušos situāciju normalizētu un nodrošinātu sabiedrisko kārtību.
     Valsts policijai sadarbojoties ar Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienībām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un citām Iekšlietu ministrijas padotībā esošām iestādēm, mācību scenārijs veiksmīgi izspēlēts, atrisinot krīzes situāciju gan Valmierā, gan Jēkabpilī.
     Iespēja organizēt un īstenot tik apjomīgas mācības, tās izspēlējot realitātei pietuvinātos apstākļos, ir ļoti būtiska – dzīvē pārbaudīt Valsts policijas reaģēšanas spējas un savstarpējo sadarbību ar citām drošības struktūrvienībām un sadarbības partneriem tieši realitātei pietuvinātos apstākļos ļauj patiesi konstatēt, kā darbojas pastāvošie reaģēšanas mehānismi un plāni. Tas ļauj drošā vidē pārbaudīt vai šajos mehānismos ir kādas nianses, kas jāprecizē vai jāuzlabo.
     Jāpiebilst, ka Valsts policijai ir izstrādāti vairāki rīcības plāni un mehānismi dažādiem krīžu situāciju gadījumiem. Ņemot vērā, ka tās nav ikdienišķas situācijas, ir ļoti būtiski, ka šos plānus var pārbaudīt mācībās – tā ir nozīmīga darba sastāvdaļa, kas uztur tonusu un trenē reaģēšanas prasmes, lai augstā līmenī arī turpmāk rūpētos par iedzīvotāju drošību, saskaroties ar dažādām situācijām.­­
     Valsts policija izsaka pateicību kolēģiem un sadarbības partneriem, tostarp Jēkabpils un Burtnieku pašvaldībām, par dalību mācību organizēšanas un izspēlēšanas norisē, kā arī izsaka pateicību iedzīvotājiem par sapratni.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Vai tad zilu aci neviens nedabūja?

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Bildes skatoties, nācu pie secinājuma, ka ne tikai policisti cieta, bet dabūja pa ādu mazliet arī daži no savāktajiem Jēkabpils huligāniem.

  Atbildēt
 3. ruks
  ruks
  pirms 1 gada

  Trīs slimnīcā, kur nu vēl labākas mācības!!!!

 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Kur tu, ruk, tiki pie slepenās informācijas?

 5. zinātāj,
  zinātāj,
  pirms 1 gada

  un tev ir jāzina visas peļu oliņas.

Pievienot komentāru