Veiksmīgi izdodas izglābt «Lauktehnikas» garāžu bedrē iekritušus suņus
INESE ZONE

22. novembrī ar redakciju sazinājās jēkabpiliete, kas, vedot pastaigā suni  uz piepilsētas mežu, kur jau sākas Ābeļu pagasta robeža, sadzirdēja suņu rejas pamestajā garāžu kompleksā, tā sauktajās «Lauktenikas» garāžās. Ieejot graustā, viņa atklāja, ka vienā no garāžu telpām izbūvētajā remont­bedrē ir divi suņi. 
    BD sazinājās ar  «Jē­kab­pils pakalpojumu» darbinieku Dini Sakoviču, kas atbildīgs par klaiņojošu suņu ķeršanu. Viņš atsaucīgi bija gatavs tūlīt doties palīgā. BD sagaidīja «Jēkabpils pakalpojumu» transportu pie Jēkabpils robežzīmes, lai varētu parādīt ceļu uz pa­mesto būvi. 
     Remontbedre bija dziļa, un nācās domāt, kā dzīvniekus izdabūt ārā. Garāžu telpas ir izdemolētas un izlaupītas, bet visur mētājas dēļi un dažādi priekšmeti, kas reiz tur glabāti. Par laimi, izdevās atrast vēl lietojamas redeļu trepes, kas sniedzās līdz bedres dibenam. Glā­bējs tur iekāpa un uzlika suņiem pavadiņas. Dzīv­nieki, lai arī acīmredzami šokā, bija priecīgi par cilvēku ierašanos un draudzīgi, jo saprata, ka viņiem grib palīdzēt, bet pa kāpnēm, protams, kāpt  nemācēja. Tā nu glābējam nācās katru no bedres izcelt, kas nemaz nebija viegli. Abi suņi vizuāli bija labā stāvoklī, taču apjukuši pēc tumsā un aukstumā bedrē pavadītā laika. Jāteic, ka iznākums varēja būt bēdīgāks, jo remontbedrē bija samestas dažādas metāla detaļas ar asiem galiem. Taču dzīvniekiem bija palaimējies tur veiksmīgi iekrist nesavainojoties. BD izsaka pateicību «Jēkabpils pakalpojumiem» un D. Sa­kovičam par atsaucību un operatīvo rīcību!  
    Suņi tika nogādāti Jē­kabpils dzīvnieku patversmē. Tās rīcībā bija informācija par diviem pazudušiem suņiem no mājas Ābeļu skolas apkārtnē, ko «Facebook» nesen bija ievietojuši suņu īpašnieki. Turklāt suņi bija čipoti, kas palīdz atrast īpašnieku. Patversme ar viņiem sazinājās, un pazudušie dzīvnieki nu jau atkal ir savu saimnieku gādībā.
    Par pamestajām «Lauk­teh­­nikas» garāžām BD ir rakstījusi jau vairākkārt, jo apkārtējo namu iedzīvotāji sūdzējās, ka  tur tiek izmesti atkritumi, rosās jauniešu kompānijas, blakus esošo estakādi autobraucēji iz­manto remontiem un eļļas maiņai, lejot izmantoto eļļu turpat zemē.
    Savulaik Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars informēja, ka zeme ir piekrītoša pašvaldībai, bet būve, kas atrodas uz tās – garāžas, nav reģistrētas kadastra informācijas sistēmā. Par zemes apsaimniekošanu, protams, atbildot pašvaldība. Par būvi domes rīcībā esot dokumenti, kas apliecina garāžas piekritību – ekspluatācijā nodošanas akts, tātad būvei ir lietotājs, kas gan nav sakārtojis īpašuma un valdījuma tiesības, un tas ir individuālo garāžu kooperatīvs «Lauktehnika», bet īpašuma tiesības kooperatīvs 1985. gadā uzceltajām garāžām, Latvijai atgūstot neatkarību, nav sakārtojis. Ga­­rāžas jau sen netiek lietotas, ir izdemolētas un ko­­operatīvs savu juridisko statusu nav reģistrējis. Paš­valdība skaidroja, ka tā var veikt atbilstošas darbības, kādas veic ar degradētiem objektiem – būves nojaukšanu. Bet tad ir jāizvērtē iespējas, jo degradēto teritoriju ir diezgan daudz. 
    Vēlāk sekoja pašvaldības aicinājums atsaukties garāžu īpašniekus vai citus interesentus, kas gribētu tās apsaimniekot. 
     Šobrīd ar aizšķērsi ir norobežota piebraukšanas iespēja pie garāžām no Brīvības ielas puses un nojaukta estakāde. 
    Domes Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Luksts skaidro, ka to izdarījusi pašvaldība, lai novērstu atkritumu vešanu un izmešanu garāžās un to teritorijā un  vides piesārņošanu ar mašīneļlām. Personas, kas gribētu graustu apsaimniekot, neesot atsaukušās. BD vaicāja, vai tomēr nevarētu ierobežot ieeju garāžas, jo ar kājām tur var piekļūt, un tumsā remontbedres, kas ir visās garāžu telpās, nav pamanāmas. Nav izslēgts, ka tur var iekrist ne tikai dzīvnieki, bet nelaime var notikt arī, piemēram, ar pusaudžiem, kas nereti mēdz doties izpētīt graustus. I. Luksts sacīja, ka tam pievērsīs uzmanību un centīsies ieejas noslēgt. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Suns
  Suns
  pirms 2 mēnešiem

  To bedri aizbēra ciet vai vāku uztaisīja un uzlika? Vai atstāja visu kā ir? Radio 1 varētu aizbraukt pēc nedēļas un apskatīties, ko Luksts ir izdarījis lietas labā.

  Atbildēt
 2. johaidī
  johaidī
  pirms 2 mēnešiem

  Tur var iekrist ne tikai dzīvnieki, bet arī bērni, jo viņi tur regulāri "spēlējas". Suņi, kā zīme, ka jārīkojas nekavējoši!

  Atbildēt
 3. Skaidrīte
  Skaidrīte
  pirms 2 mēnešiem

  Ļoti labi pastrādāts, visas durvis ir aiznaglotas! Paldies! Tikai, no bijušās estakādes puses, 3- īs lieli caurumi ķieģeļu sienā. Bērni ir ļoti ziņķārīgi, viņiem tur iekļūt būs kā izaicinājums - piedzīvojums. Un, cik ilgi šmuce iekšā pūs, kas gadiem vesta no visa rajona?

  Atbildēt

Pievienot komentāru