Vēl lems, vai šoruden turpināt darbus Zīlānu ielā
INESE ZONE

14. augustā Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps un vietniece Kristīne Ozola  devās kārtējā būvobjektu apsekošanas braucienā uz Zīlānu, Neretas ielas (aplis ar pievedceļiem, braucot Biržu virzienā) un Kļavu ielas pārvada būvobjektiem.
      Zīlānu ielā darbus veic SIA «Ošukalns».  SIA «Ošu­kalns» būvdarbu vadītājs Igors Keziks informēja, ka Zīlānu ielā posmā no Slim­nīcas līdz Ķieģeļu ielai  darbi paveikti atbilstoši plānotajam un pat apsteidzot termiņus. Darbs tiekot organizēts pa posmiem, lai tā sekmīgāk nodrošinātu piekļuvi privātīpašumiem. Būvnieki visu laiku kontaktējoties ar namīpašniekiem, lai risinātu problēmas saistībā ar piekļuvi un informējot viņus par darbu gaitu. Problēmas esot tikai atsevišķos gadījumos, kad lietavu dēļ tehnoloģiski nav iespējams tajā pašā dienā aizbērt rakšanas darbu vietas.  Līdz augusta beigām tiks pabeigta komunikāciju izbūve, un pašlaik iela šķembu segumā izbūvēta līdz Smilgu ielai un šāds segums tiek klāts posmā līdz Vītolu ielai.  Līdz augusta beigām ieplānots ar šķembu segumu noklāt visu posmu līdz Slimnīcas ielai. Septembra sākumā ieklās asfalta apakškārtu, un tad uzsāks darbu posma abos galos, kur sarežģītāki būs būvdarbi pie dzelzceļa pārbrauktuves. Šos darbus plāno pabeigt līdz septembrim un oktobrī posmā no Slimnīcas līdz Ķieģeļu ielai ieklāt arī asfalta otro kārtu. Transporta kustība šajā posmā pilnvērtīgi varēs notikt pēc pirmās asfalta kārtas ieklāšanas, ar pārtraukumiem, kad klās otro kārtu, un kustību pilnībā atjaunos oktobra beigās, kad tā būs ieklāta.
    19. augustā bija plānots sākt būvdarbus Jēkabpilī, Zīlānu ielā, posmā no Rīgas  ielas līdz Ventas ielai. Tad šo posmu slēgtu satiksmei un to apbrauktu pa Kurzemes un Ventas ielu. Sabiedriskā transporta 3. maršruts tiktu novirzīts pa Kurzemes ielu un Ventas ielu, ar pieturvietām pie gājēju satiksmes pārvada, bet 8. maršruts – pa Rīgas ielu, Asotes un Daugavpils ielu ar pieturvietām Rīgas ielā un Asotes ielā.  Šoruden iecerēta asfalta segas demontāža no Raiņa līdz Ventas ielai. Un komunikāciju izbūve. Tāpat būvnieki cer, ka izdosies posmā ieklāt pirmo asfalta kārtu. Taču to var kavēt rudens lietavas. Tāpat atkarībā no laika apstākļiem vērtēšot, ko vēl var paveikt līdz darbu pārtraukumam ziemas sezonā. Uzsākot darbus šoruden, ielas posms pa ziemu paliks slēgts. Taču domes priekšsēdētājs A. Kraps rosināja izvērtēt iespēju šoruden darbus posmā no Rīgas ielas līdz Ventas ielai vispār neuzsākt.
     – Nebūtu vēlams, ja šis posms uz ziemu paliktu tādā stāvoklī kā iepriekšējā ziemā palika Viestura iela. Jāizvērtē, kādas ir iespējas šoruden to nedarīt un pavasarī darbus atsākt pēc iespējas agrāk. Tad lielākā daļa darbu notiktu jau pēc tam, kad būs beidzies mācību gads, – sacīja Aivars Kraps. Būvnieki skaidroja, ka tad nepieciešams darbu termiņa līguma pagarinājums. To var pagarināt, ja pašvaldība liedz būvniekiem piekļuvi objektam vai ir ārkārtēji laika apstākļi, kas neļauj laikus pabeigt darbus. Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs piebilda, ka jāizvērtē būvniecības iepirkuma prasības, vai tās pieļauj termiņa pagarinājumu. Vienojās, ka domes vadība un speciālisti tiksies ar SIA «Ošukalns» atbildīgajiem darbiniekiem un līdz 19. augustam vienosies par turpmāko rīcību. Ja būs iespējams, dome būvniekiem dos termiņa pagarinājumu, lai nebūtu riska ar darbu iekavēšanu rudens laika apstākļu dēļ un iedzīvotājiem neradītu neērtības. 
     Darbus Kļavu ielas vi­­adukta būvniecībā un Nere­tas ielas posma rekonstrukcijā, kā arī Neretas ielas posmā no krustojuma ar Zaļo ielu līdz pilsētas robežai arī veic SIA «Ošukalns». Būvdarbu vadītājs Andris Kusiņš stāsta, ka darbi  norit atbilstoši plānotajam. Šonedēļ Kļavu ielas pārvadam tiek klāta  hidroizolācijas kārta un posmā plāno sākt  asfaltēšanas darbus. Pirms atjaunot transporta kustību pār tiltu, būs jāveic tā noslodzes pārbaude. Būvnieki skaidroja, ka līdz pirmajam septembrim darbi būs tiktāl pabeigti, ka varēs atjaunot satiksmi pa Kļavu ielu zem viadukta. Savukārt, ja neaizkavēs laika apstākļi, līdz septembra beigām tiks atjaunota kustība arī pa viaduktu.  Iespējams, ka kus­tību pa Kļavu ielu zem via­duk­ta pēc darba laika beigām varēs atjaunot jau nākamnedēļ. Tā kā notiek tilta balstu apdares darbi, darba laikā transporta kustība var tik kavēta. 
   Savukārt otrā Neretas ielas posmā pie pilsētas robežas satiksme jau atjaunota pilnībā. Tur ir ieklāta asfalta apakškārta un vietām arī virskārta. Asfalta nav pievedceļā uz Zīriņu ielu un stāvlaukumā pie Pelītes upes. Turpinās sakārtošanas darbi ceļa nomaļu nogāzēs un apzaļumošana. No 9. septembra, ja laika apstākļi būs atbilstoši, plānots ieklāt asfalta otro kārtu un septembrī šo darbu arī pabeigt. Asfaltēšanas darbu laikā būs satiksmes ierobežojumi. Šis posms ekspluatācijā jānodod līdz gada beigām. Dolomīta ielas daļā jau iezīmēta trase un  izbūvēts šķembu segums posmā cauri mežam. Asfalta klāšanu tur pagaidām neplāno, jo darbus turpinās nākamgad. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Dm
  Dm
  pirms 10 mēnešiem

  Beidzot saciet to posmu Zilanu ielas posmu taisit,pieturvietas jau uzlimeta sxema ka no 19 bus citur pieturvietas.Cilveku maldisana citadak sanak

  Atbildēt
 2. labi
  labi
  pirms 10 mēnešiem

  Labi,ka tiek darīts,bet man jautājums par laukumu pretī domei pie unīša un pasta. Tur tās bedres vismaz aizbērt nevar?

  Atbildēt
 3. Jēriņš
  Jēriņš
  pirms 10 mēnešiem

  Havka lielākais zaglis ko esmu redzējis

  Atbildēt

Pievienot komentāru