Vēlas pārdot Viesītes pirts ēku
ILZE BIČEVSKA

Viesītes novada dome lēma par atļauju pašvaldības SIA «Viesītes komunālā pārvalde» pārdot nekustamo īpašumu Lapu ielā 5, Viesītē. Šajā pašvaldībai piederošajā ēkā patlaban darbojas pirts, kā arī tur telpas īrē nomnieki – te atrodas friziera un zobārsta kabinets. Pārdodamais pašvaldības īpašums sastāv no zemes 2 428 m2 platībā un divām būvēm. 
   Deputāts Pēteris Līcis sēdē interesējās, kas pēc ēkas pārdošanas notiks ar nomniekiem. Juriste Ināra Erte norādīja, ka var iekļaut nosacījumu īpašuma izsoles noteikumos par to, ka jaunajam īpašniekam jāturpina līgumsaistības ar nomniekiem, uz ko J. Līcis iebilda, ka šāds nosacījums varētu apgrūtināt pārdošanu. Viņš arī interesējās, kā tiks izlietota par pārdoto īpašumu iegūtā nauda, uz ko domes priekšsēdētājs Alfons Žuks atbildēja, ka tā pienākas SIA «Viesītes komunālā pārvalde». 
   Deputāts Roberts Orups ieteica izsoles noteikumos iekļaut punktu par nomniekiem, kā arī interesējās, kas notiks ar šo telpu apkuri pēc pārdošanas un par to, kāds būs šajā ēkā patlaban esošās pirts liktenis. Vai pirts saglabāšana arī tiks iekļauta izsoles noteikumos? Un vai pirts te paliks arī tad, ja šo ēku tomēr neviens nenopirks?
    Māris Blitsons norādīja, ka nomas līgumi nav reģistrēti zemesgrāmatā. Juris Līcis jautāja, vai jaunais ēkas īpašnieks gribēs, ka tur atrodas nomnieki, kā arī norādīja, ka patlaban SIA «Viesītes komunālā pārvalde» ir zaudējumi no pirts uzturēšanas, un kas tos segs? Viņš ieteica sākt pārdošanas procesu, lai pārliecinātos, vai ir interesenti šīs ēkas iegādei. 
   Visi klātesošie deputāti vienbalsīgi nobalsoja par atļauju SIA «Viesītes komunālā pārvalde» pārdot tai piederošo nekustamo īpašumu. 
    – Savulaik šī ēka tika nodota pašvaldības kapitālsabiedrības rīcībā, bet laika gaitā tās uzturēšana rada aizvien lielākus zaudējumus. Patlaban tie ir ap 5 000 eiro gadā. Pirtij diemžēl apmeklētāju ir maz. Pirts gan būtu jākurina tikai nedēļas nogalēs, bet, tā kā ēkā ir nomnieki, tad kurināt vajag katru dienu. Ēkas pārdošana ir viens no risinājumiem, kā varētu likvidēt šos zaudējumus pašvaldības budžetā. Par pārdošanas nosacījumiem lems SIA «Viesītes komunālā pārvalde», kam ēka nodota apsaimniekošanā, bet domes lēmums bija nepieciešams kā atļauja tās pārdošanai. Runājot par pirts pakalpojumiem, kas turpmāk nebūs iespējami, pašvaldība tās vietā trūcīgajiem iedzīvotājiem varētu nodrošināt iespēju nomazgāties dušā topošajā Viesītes aprūpes centrā. Bet, ja ēku, kurā patlaban atrodas pirts, tomēr neizdosies pārdot, tad būs jādomā cits  risinājums, – stāsta Viesītes novada pašvaldības vadītājs Alfons Žuks. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. re kā!
    re kā!
    pirms 6 mēnešiem

    Un kur zobārstniecības, friziera kabinetus liks? Juriste tur gan ir baigā hitruļa, sagribējusi pircējam uzkārt kaklā arī nomniekus. Nez cik to cilvēku pērās pa nedēļas nogalēm?

    Atbildēt

Pievienot komentāru