Volejbolistiem trīs uzvaras, viena no tām – trillerī

Nedēļas nogalē “Jēkabpils lūši” aizvadīja  divus pēdējos otrā apļa mačus “Credit24” meistarlīgā, bet  “Jēkabpils juniori/JSS” – pēdējo pirmā posma spēli nacionālajā līgā.
     Sestdien “lūšu” pretinieki bija “VK Biolars/Jelgava”. Jēkabpilieši piekāpās pirmajā setā ar 18:25, bet nākamajos trīs uzvarēja  pārliecinoši ar 25:14, 25:10 un 25:17, izcīnot  uzvaru visā mačā ar 3:1. Rezultatīvākais mājiniekiem ar 15 punktiem bija Ēriks Voroņko,  savukārt  Armands Āboliņš iekrāja 13 punktus, Zigurds Adamovičs – 11 (7 bloki),  Vladislavs Blumbergs – 9 (6 bloki). Spēle bija zīmīga ar to, ka “lielās” komandas  sastāvā pirmo reizi šosezon laukumā izgāja Pāvels Jemeļjanovs un protokolā atzīmējās ar 8 punktiem.
     Svētdien “Jēkabpils lūši” tikās ar principiālo pretinieku “RTU/Robežsardzi”. Mājinieki noteikti gribēja revanšēties par zaudējumu kausa finālā, savukārt pretinieki – pierādīt, ka  atkal ir konkurētspējīgi. Mačs atgādināja pagājušās sezonas Latvijas čempionāta finālsērijas pēdējo maču, kurā “lūši” atspēlējās un uzvarēja  rīdziniekus ar 3:2.
    Spēles  ievadā jēkabpilieši nespēja kvalitatīvi uzņemt pretinieku serves un  arī uzbrukums bieži atdūrās blokā. Mājinieki galotnē, pateicoties Riharda Puķīša veiksmīgai ieiešanai spēlē, spēja rezultātu līdzsvarot. Pēdējās divas serves labas padevās Edgaram Kalnozolam, pēc kurām  “lūši” uzvarēja ar 26:24. Otrajā setā pie 16:8 mājinieki atkal nespēja uzņemt serves un neticamā kārtā izlaida uzvaru – 23:25. Trešais sets ritēja punkts punktā, līdz “lūšiem” atkal  sākās melnā josla. No 10:14 izdevās aizkapāties līdz 22:20, bet galotne uzvara setā atkal izslīdēja no rokām – 25:27. Ceturtajā setā spēlē iesaistījās Kristers Dardzāns, bet  Armands Āboliņš libero pozīcijā nomainīja Dāvi Melni.  Sākumā tas gan neko nedeva, un mūsējie nonāca iedzinējos ar 5:12, bet galu galā tomēr uzvarēja ar 25:22. Piektajā –  zelta – setā “lūšiem” pie 7:7 izdevās izšķirošais izrāviens līdz 10:7. Galotnē  mačam punktu pielikt vairākkārt centās Kristers Dardzāns,  un ar ceturtu mēģinājumu  beidzot izdevās cauršaut rīdzinieku aizsardzību – 15:13 setā un 3:2 visā spēlē. Arī šajā mačā rezultatīvākais  mājiniekiem bija  Ē. Voroņko – 19 punkti (5 ar netveramām servēm). R. Puķītim – 15 punkti, Zigurdam Adamovičam – 14 (4 bloki), V. Blumbergam – 13 (5 bloki). Pie 9 punktiem pamanījās tikt spēles vadītājs Edvīns Skrūders, pie tam punktus savācot ne tikai ar saviem “firmas” māņu sitieniem, bet arī ar bloku un pamatīgiem uzbrukuma bliezieniem.
     Pašlaik “Jēkabpils lūši” turnīra tabulā ieņem 2.vietu, taču pēc zaudētajiem punktiem ir trešie. Trešo apli komanda sāks  izbraukumā Igaunijā 18. un 19. janvārī, kad tiksies ar “Selver” un “Parnu VK”.
     “Jēkabpils juniori/JSS”  svētdien nacionālās līgas pirmā posma pēdējā mačā ar 3:0 (25:21; 25:14; 21:12) sagrāva Rīgas Volejbola skolas komandu un Austrumu zonā ierindojās trešajā vietā aiz abām Daugavpils vienībām. Šo maču lieliski aizvadīja K. Dardzāns, kopējā komandas pūrā ieguldot 18 punktus (6 netveramas serves, 3 bloki), savukārt P. Jemeļjanovs un Reinis Prīdāns pievienoja pa 8 punktiem.  Turnīra nākamajā posmā “Juniori” spēlēs divus apļus pret Rietumu zonas trim labākajām vienībām  – VK “Ventspils”, VK “Ozolnieki” un SK “RTU”.  Pēc tam 10 labākās komanda izspēlēs play-off mačus.