Veloceliņu Zīlānu ielā šogad nesola
INESE ZONE

Jēkabpiliešiem ir aktuāla veloceliņa izbūve gar Zīlānu ielu. Daudzi pa šo ielas pos­mu dodas uz darbu vai skolu, un viņiem jāiet pa dubļainu ceļa malu, pēc lietus izvairoties no peļķēm, tā apdraudot savu dzīvību, jo satiksme ir intensīva. 
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salce­vičs piekrīt, ka veloceliņš, ko varētu izmantot arī gājēji, būtu nepieciešams.
    – Celiņš ir nepieciešams, un darbs pie tā notiek. Tā ir viena no prioritātēm. Notiek sarunas ar Satiksmes ministriju. Bet mums to vajadzību ir daudz. Šogad nauda bija nepieciešana arī viadukta Neretas ielā nojaukšanai un satiksmes nodrošināšanai. Vajadzēja izšķirties, ko darīt, jo vienā gadā tik daudz finansējuma mums ministrija nedos. Uz ministrijas fi­nansējumu Zīlānu ielas celiņam varētu cerēt nākamajā vai aiznākamajā gadā. Šo­gad tas nebūs. Esmu braucis un skatījies, un tiešām kļūst tā savādi, kā cilvēki tur iet pa ielas malu pa dubļiem. Tas ir tranzītceļš, un tur viss būtu jātaisa ar Satiksmes ministrijas atbalstu. Taču, ja ar ministriju sarunas ievilksies, es neizslēdzu iespēju  ņemt kredītu un ieguldīt celiņa būvē pašvaldības budžeta naudu. Bet tur viss atkarīgs, kā lems deputāti. Asfalta seguma variantā to varētu atļauties, bet tad jāierīko arī apgaismojums. Gabals tur ir liels – kādi 2,6 vai 3,6 kilometri, un stabam jābūt ik pēc 50 metriem. Viens stabs izmaksā kādu tūkstoti eiro. Tas nozīmē, ka tikai apgaismojumam vien vajadzētu kā­dus 150000 eiro. Tā ir nenormāla cena, un no pamatbudžeta to nevar iedot. Tāpēc jāmēģina vienoties ar Satiksmes ministriju. Esmu uzdevis speciālistiem aprēķināt, cik viss kopā varētu izmaksāt.   Un arī mi­nistrija tāpat vien naudu nedos. Pašvaldībai jāparedz 30% līdzfinansējums no izmaksām, kā to tagad darām ar Neretas ielas viaduktu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. aha
  aha
  pirms 1 gada

  Laukos arī visi visu mūžu brien pa dubļiem kilometriem. Asfaltu katram pie irsas neviens nelies.

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Kena parka dārgā tualete arī varēja pagaidīt. Vai tad kāds līdz šim pa parku skraidot bikses bija piekrāmējis? Tagad kaut kādu koka skatu torni pa 15 štukām būvēs, jebeņi feņi. Lūk, šo būvju naudu varēja ielikt celiņā uz Zīlāniem. Dome svaida naudu tur, kur nevajag. Bet, kur cilvēkiem patiešām vajag, tur nav. Kas tā par modi visu darīt čerez žopu?

  Atbildēt

Pievienot komentāru