Vērienīgajās mācībās «Namejs» Jēkabpilī izspēlēs spontānu nemieru likvidēšanu
Sagatavots pēc ziņu portālu materiāliem

Līdz šim Latvijā vērienīgākajās mācībās «Namejs 2018» pārbaudīs valsts aizsardzības struktūru, kur viens no scenārijiem paredzēs spontānu nemieru likvidēšanu Jēkabpilī un Valmierā. Par to ziņo aģentūra LETA.
 
    Mācību laikā tiks ņemta vērā Ukrainas pieredze, tā-pēc iekļauti hibrīdkara scenārija elementi, proti, Jē­kabpilī un Valmierā sāksies spontāni nemieri. Šajos ne­mie­ros būs iesaistīti bruņoti bez atšķirības zīmēm tērpti cil­­vēki, uz kuriem sākotnēji reaģēs iekšlietu struktūras, kurām palīgā steigsies bruņotie spēki. Pretinieka lomu spēlēs sabiedroto valstu karavīri.
    Līdz šim lielākās NBS or­ganizētās mācības «Namejs 2018» norisināsies no 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā. Mā­cī­bās piedalīsies Latvijas karavī­ri, zemessargi, rezerves ka­ravīri, Iekšlietu ministrijas personāls un sabiedrotie. «Namejs 2018» būs noslēdzo­šais vingrinājums četru gadu mācību ciklam. Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas mācības notiks poligonos, pilsētās, pagastu centros.
    Mācību mērķis būs pārbau­­dīt NBS gatavību veikt valsts aizsardzības pasākumus patstāvīgi un kolektīvās drošības sistēmas ietvaros.
NBS aprēķinājusi, ka kopumā mācībās piedalīsies aptuveni 10 000 profesionālā dienesta karavīri, zemessar­gi, rezerves karavīri, re­zer­visti, iekšlietu struktūru darbinieki un sabiedrotie. Sabiedrotos pārstāvēs Lat­vi­jā izvietotais NATO bataljons, ASV karavīri, kā arī ka­ra­vīri no Lietuvas un Igau­ni­jas. Lai arī Polija un Čehija jau pārstāvēta NATO bataljonā, abas valstis uz mācību laiku nosūtīs papildu karavīrus.
   Mācības notiks visos Lat­vijas reģionos –  Rīgā, Liepā­jā, Ventspilī, Daugavpilī, Jē­kabpilī, Valmierā un vēl 36 novados. 
    Mācību laikā tiks ņemta vē­rā Ukrainas pieredze, tā­pēc iekļauti hibrīdkara scenā­rija elementi. Jēkabpilī un Valmierā sāksies spontāni ne­mieri. Šajos nemieros būs iesaistīti bruņoti bez atšķirības zīmēm tērpti cilvēki (tā sauktie «zaļie cilvēciņi»), uz ku­riem sākotnēji reaģēs iekšlietu struktūras, kurām palīgā steigsies bruņotie spēki. «Zaļo cilvēciņu» lomu uzņemsies sabiedroto valstu karavīri.
    Ar lielu skaitu privātpersonām noslēgti līgumi par infrastruktūras un zemes izmantošanu. Tāpat mobilizācijas pieprasījumos būvniecības uzņēmumi atbalstīs mācības ar smago tehniku, piemēram, buldozeriem.
   Lai arī uz koplietošanas ceļiem būs redzama armijas tehnika un kājnieku pārvietošanās bez tehnikas, kaujas mu­nīcija ārpus poligoniem un šautuvēm netiks izmantota. Mācībās iesaistīsies Lielvārdē dislocētie ASV helikopteri, tāpat būs Latvijas un sabiedroto smagā un vieglā motorizētā tehnika, kā arī bezpilota lidaparāti.
   Mācības nebūs slepenas, daudzās vietās būs izvietoti informatīvi vides plakāti.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Kas vēlēšanās balsos par nepareizo partiju, tas uzreiz no armijas pa muti dabūs.

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  :DDDDDDDD Kā naglai pa galvu!

 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 11 mēnešiem

  Gan jau ir kāc kriev spieks, kas vis izpētis un pastāstis tur tiem.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nevar jau zināt, kam īsti domātas mācības. "Zaļie cilvēciņi" Jēkabpilī nerādīsies, jo zina, ka cilvēki ir nikni un provokāciju cēlāji var norauties pat no mierīgajiem iedzīvotājiem. Drīzāk nemieri var izcelties aso pirmsvēlēšanu cīņu dēļ starp politiskajām partijām, jo atradīsies pietiekoši daudz bezpartejisko, kuri izmantos momentu fiziski iespaidot abas puses - netiklos liberāļus un konservatīvos izspiedējus..

  Atbildēt
 5. nezinu,bet...
  nezinu,bet...
  pirms 11 mēnešiem

  Dzirdēju, kas tā tiks trenēti z/s, lai x-stundā tie novērstu spēļu automātu apgānīšanu no tur visu zaudējušo personu puses. Gaidāmā plikbāšana jau arī ir sava veida spēļu automāti.:DDDD

Pievienot komentāru