Veselība ir vislabākā dāvana
INESE ZONE

No 11. līdz 13. decembrim Jēkabpilī norisinājās jau ceturtā labdarības akcija «Dzīvo vesels», ko organizē Jēkabpils pašvaldība sadarbībā ar traumatologu ortopēdu Kasparu Ūdri, Jēkabpils reģionālo slimnīcu un nodibinājumu «Jēkabpils slimnīcas atbalsta fonds».  Šogad akcijas dalībnieku vidū bija arī  ārzemju mediķi, jo tās iniciators, traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris uzaicināja kolēģus un draugus no Krievijas, Lietuvas un Ukrainas.  
    Akcijas laikā sociāli mazaizsargātajiem Jēkabpils un apkārtējo novadu iedzīvotājiem bija iespēja saņemt bezmaksas ārstu konsultācijas un veikt bezmaksas operācijas. Kopumā notika 274 konsultācijas un 23 operācijas, kas ir vairāk nekā citās akcijās.
    Labdarības akcijas mērķa īstenošanai finansiālu atbalstu sniedza Jēkabpils pilsētas, Krustpils, Viesītes, Aknīstes, Salas, Jēkabpils novada pašvaldības, AS “SEB banka” Jēkabpils filiāle, SIA «E. Gulbja laboratorija», viesnīca «Luiize» un Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība Latvijā, kas gan pērn, gan šogad ir akcijas ģenerālsponsors. 12. decembrī Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības misijas vadītājas vietniece  Šahada Al Hamadi kopā ar vēstniecības mediju pētnieci Anniju Prisjolkovu – Bottiglieri apmeklēja Jēkabpils reģionālo slimnīcu un tikās ar mediķiem, kas iesaistījušies akcijā.
    Akcijas noslēguma pasākums viesnīcas «Luiize» konferenču zālē notika sirsnīgā gaisotnē, jo daudzi mediķi bija ieradušies ar saviem ģimenes locekļiem. Pateicībā par Kaspara Ūdra ieguldījumu akcijas orgnizēšanā tika sveikti viņa vecāki, sakot paldies par ieguldījumu dēla audzināšanā. Arī K. Ūdris veltīja pateicības vārdus vecākiem un savam skolotājam Viktoram Jermolajevam no Klaipēdas, Jēkabpils pašvaldībai, Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētājai Margaritai Meļņikovai, kas ļoti atbalstījusi akcijas organizāciju un norisi, un visai mediķu komandai: ārstiem, māsām, māsu palīgiem un citiem speciālistiem, bez kuru atbalsta akcija nebūtu iespējama. Viņš minēja, ka ar daudziem mediķiem, kas atbalsta akciju, jau izveidojušās draudzīgas saites arī ārpus  tās laika.
-Kad dakteris K. Ūdris vērsās Jēkabpils domē ar ideju par akcijas rīkošanu, paļāvāmies uz viņa teikto, ka tāda pieredze ir daudzās valstīs. Akcija ir devums iedzīvotājiem, jo daudziem tā ir iespēja uzlabot savu veselību. Tas, ka akcijā šogad piedalās mediķi no Lietuvas, Krievijas un Ukrainas, nozīmē, ka vēlmē palīdzēt cilvēkiem akcijas dalībniekus nešķir ne robežas, ne valodas, – savā uzrunā sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.  
    Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova iepazīstināja ar nelielu pārskatu par akcijas rezultātiem. Viņa informēja, ka šogad pacienti, kam akcija būtu visvairāk nepieciešama, apzināti ar ģimenes ārstu un sociālo dienestu palīdzību. Rezultāts ir apsveicams, diemžēl 10% no cilvēkiem, kas bija pieteikušies uz konsultācijām, neieradās, tā izniekojot ārstu laiku un liedzot citiem izmantot šo iespēju.
     -Paldies par jūsu atsaucību! Tātad jūs esat ārsti pēc aicinājuma. Galvenais šajā akcijā ir lielais konsultāciju skaits, kas cilvēkiem sniedza iespēju saņemt rekomendācijas, un viņi zinās, kā rīkoties tālāk, – tā akciju vērtēja Margarita Meļņikova.  
    Gan pašmāju, gan ārvalstu mediķi atzinīgi vērtēja  akcijas organizācijas līmeni un vēlēja akcijai sekmīgi turpināties arī nākamajos gados.
     Akcijas dalībnieki un atbalstītāji saņēma Jēkabpils pašvaldības pateicības. Šī gada akcijas dalībnieku vidū ir traumatologs ortopēds  Kaspars Ūdris un viņa kolēģi no Latvijas: anesteziologs Āris Graudiņš, traumatologs  ortopēds Oļegs Radomans, traumatologs  ortopēds Aigars Vugulis, podoloģe Anete Āboltiņa, operāciju māsa Zigrīda Zella, ārsta palīgi asistenti Arnis Greizis, Sandis Miņauskis, Aleksandrs Šapovalovs, «E. Gulbja laboratorijas»  ārsta palīdze Linda Rībeniece, kā arī Jēkabpils slimnīcas darbinieki: traumatologs  ortopēds Aldis Šperliņš, traumatologs vertebrologs  Dmitrijs  Kirejevs, ķirurgs Jānis Danevičs, anestezioloģe Edīte Meldere, podoloģe Tatjana Popovska, rezidents Filips Meļeško, rezidents Edgars Barlots, galvenā māsa Māra Skrodere, valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova un biroja vadītāja Kristīna Dābola.
     Pateicība par piedalīšanos labdarības akcijā «Dzīvo vesels» saņēma arī Jēkabpils poliklīnikas māsas Ludmila Stafecka, Rita Baško, Gaļina Jauzeme, Ņina Tikunova, Dace Mieze, ķirurģijas nodaļas virsmāsa Inese Bērziņa, ambulatorās daļas vadītāja Skaidrīte Voiko, māsas palīdze ar saimniecības pārziņa pienākumiem Helēna Dedkova, vecākā pacientu un klientu reģistratore Sigita Leitiete, pacientu un klientu reģistratore Marika Kitova, uzņemšanas nodaļas virsmāsa Līga Lapiņa, operāciju bloka virsmāsa Sandra Teimane, operāciju māsas Natālija Sidorova, Teiksma Dimantem Jūlija Vorobjova, māsas palīgi Svetlana Skaubīte, Ilona Osīte, Anna Tuča, Sintija Grinciuna, Elita Muceniece, anestēzijas un intensīvās terapijas virsmāsa  Dace Ozola, anestēzijas un intensīvās terapijas māsas Valda Petruše, Silvija Dūce, Ludmila Statujeva, dienas stacionāra virsmāsa/ārsta palīdze Dace Podniece, ārsta palīdze Sintija Siatkovska, ārsta palīdze Ina Žuravčika, māsa Signe Ločmele, māsas palīdze Irina Maļinovska, Karīna Puķīte, Indra Grigorjeva, Aldona Umjarova, sterilizācijas nodaļas virsmāsa  Iveta Kokonena un māsa Vaida Rožkova.
   Akcijas dalībnieki no ārvalstīm bija: traumatologs ortopēds Ruslans Sergijenko, USG ārste Anna Sergijenko, traumatologs ortopēds Oļegs Miļeņins un traumatologs ortopēds Viktors Jermolajevs.
 
Foto no Jēkabpils domes arhīva
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Jāņonkulis
    Jāņonkulis
    pirms 9 mēnešiem

    Man ir laimējies divas reizes kļūt par šis akcijas pacientu rezultātā Jēkabpilī par vienu invalīdu mazāk.Liels paldies dakteriem Kasparam Ūdrim, Jānim Danevičam un visam slimnīcas kolektīvam ka esmu dzīvs un vesels. Lai viņiem viss izdodas!

    Atbildēt

Pievienot komentāru