Veselības inspekcija vērtēs epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu Krustpils pansionātā
INESE ZONE

BD jau vairākkārt ir informējusi par situāciju Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža”, kuru smagi skāra Covid – 19 uzliesmojums. Ir publiskoti gan pansionāta vadības, gan darbinieku viedokļi. Situācija šobrīd ir normalizējusies, bet joprojām saslimstība pansionātā tiek konstatēta. Kā BD informēja Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Kalniņa, pamatojoties uz plašsaziņas līdzekļos publicēto informāciju, ir uzsākta izmeklēšana par to, vai pansionātā “Jaunāmuiža’ ir ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.
Veselības inspekcija arī saņēmusi informācija no Valsts policijas saistībā ar publikācijām vietējā plašsaziņas līdzeklī “Jēkabpils laiks” par iespējamajiem pārkāpumiem.  Pansionātam “Jaunāmuiža” esot nosūtīts oficiāls pieprasījums paskaidrojuma iesniegšanai par konkrēto gadījumu.
M. Kalniņa informē, ka gan pirmajā epidēmijas vilnī pavasarī, gan tagad – rudenī - pansionāta vadība informēta par veicamajiem drošības pasākumiem un sniegusi oficiālu apliecinājumu, ka tie visi ir nodrošināti: aizsardzības līdzekļu pieejamība darbiniekiem, noteikts attālums starp iemītnieku gultām un dauzi citi. Veselības inspekcijai neesot datu par saslimstības apmēriem pansionātā, tāpēc tikšot pieprasīta informācija no Slimību profilakses un kontroles centra un ievākta cita izmeklēšanai nepieciešamā informācija. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, datu vākšana un izmeklēšana notiks attālināti. Tās rezultāti varētu būt zināmi aptuveni janvāra vidū vai otrajā pusē.  
Kā zināms, kritisku viedokli par epidemioloģisko situāciju ir pauduši pansionāta darbinieki, kuri slimības izplatībā darbinieku un iemītnieku vidū vaino pansionāta direktori Solvitu Gedušu, kas neesot nodrošinājusi visu drošības pasākumu ievērošanu. Savukārt pansionāta vadītāja noliedz pārmetumus un  saskata tajos apzinātu nomelnošanas kampaņu. BD rīcībā ir gan kritiski, gan vadītājas viedokli atbalstoši darbinieku viedokļi, ko viņi pauž vēstulēs. Savu viedokli paudusi arī S. Geduša, un ar tiem var iepazīties BD drukātajā izdevumā un mājaslapā.  
Informējam, ka Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, ja ir aizdomas par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, ziņot par to inspekcijai telefoniski, vai rakstot uz e-pastu: bridinajums@vi.gov.lv. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. optimists
  optimists
  pirms 2 nedēļām

  Nekas tur nav jāpēta, kas mirst, kas vēl dzīvo. Tā tas notiek.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 2 nedēļām

  tautai ir jāzin patiesīb!

  Atbildēt

Pievienot komentāru