Vēsturiskajai kazarmu ēkai Pils rajonā salabo jumtu
INESE ZONE

Preses konferencē Jēkabpils novada domē izskanēja jautājums par vēsturisko Latvijas armijas kazarmu ēku, kas jau ilgu laiku ir neizmantota, bet tagad tur liekot jumtu. Tā atrodas Jēkabpilī, Pils rajonā. Tika vaicāts, vai uzsākti ēkas remontdarbi un ko tur plāno darīt? Kazarmas ir pašvaldības īpašums.
     – Dome ēku savulaik iegādājās, un uzstādījums bi­ja to saglabāt, izmantojot projektu iespējas. Tā ir vēsturiska ēka – pirmā  pirms­kara laikā Latvijas valsts armijai celtā monolītbetona konstrukciju ēka ar tam laikam modernu kanalizācijas un ūdens apgādi, un mēs to nākotnē noteikti atjaunosim. Bet, lai ēkai nerastos lielāki bojājumi, Pils rajona namu pārvaldei ir uzticēts jumtu salabot. Viņi to uzsāka un atklāja, ka jumta konstrukcija ir pavisam citāda, nekā domājām. Ir betona pārsegums un siltinājums, bet augšējā daļa ir bojāta, un nācās to ņemt nost. Jumtu atjauno, lai ēku iekonservētu un saglabātu, – stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.  
    Viņš atgādināja, ka kādreiz bija doma, ka katra Jēkabpils pilsētas kapitālsabiedrība ēkā  varētu izvietot ekspozīciju par sevi, pamazām veidojot to par tādu kā zinātnes un izglītības centru. Taču tagad Valsts Bru­ņotie spēki interesējoties par brīvām telpām pašvaldībās, un viņiem varot piedāvāt šo ēku.
    – Skatāmies, ko Aiz­sardzības dienestam piedāvāt, kādas telpas. Runa ir par slēgtām skolām, tehnikumiem vai citām ēkām ar ietilpību  500 cilvēkiem un līdz 50 kilometru attālumu līdz esošajām Bruņoto spē­ku bāzēm, ar iespēju nodrošināt ēdināšanu un medicīniskos pakalpojumus. Jau­tājums, vai viņi ir gatavi tās ēkas remontēt, – saka Raivis Ragainis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 2 mēnešiem

    Jā, Sēlijas poligons jau ir, atliek tikai kazarmas zēniem un šī ēka akurāt piemērota.

    Atbildēt

Pievienot komentāru