Vienojas par potenciālā Sēlijas novada administratīvo centru
ILZE BIČEVSKA

19. februārī Viesītē paplašinātajā Sēlijas novadu ap­vienības sēdē tikās to pašvaldības (domju priekšsēdētāji un deputātu pārstāvji), lai vienotos par potenciālā Sē­lijas novada administratīvo centru. Tāds uzdevums Sa­eimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas sēdē, kas notika 14. februārī, šajā apvienībā esošo paš­valdību vadītājiem un lēmējvarai bija uzlikts kā «mājasdarbs», kas turklāt paveicams ātri – nedēļas laikā. 
      – Apvienības paplašinātajā sēdē piedalījās visi no-vadu pašvaldību vadītāji un liela daļa no deputātiem. Visplašāk bija pārstāvēts Aknīstes un Viesītes novads. Pēc pārrunām un debatēm ar 19 balsīm «par» un 11 «pret» tika pieņemts lē­mums veidot Sēlijas novada administratīvo centru Viesītē, – stāsta Viesītes novada do­mes priekšsēdētājs Al­fons Žuks. Lēmums vakar tika elektroniski nosūtīts uz Saeimas ATR komisiju, bet šodien to komisijai nosūtīs arī papīra formātā. Kas tālāk? Esam izdarījuši visu, tagad jāgaida komisijas atbilde. Atgādināšu, ka tad, ja Sēlijas novads tiktu izveidots, pēc viena kritērija – iedzīvotāju skaita – tas būtu viens no lielākajiem Latvijā. Kā norādījām iepriekš, vēlamies pieturēties pie policentriska pārvaldības modeļa, un tādu pašvaldības darbībai svarīgu iestāžu kā būvvalde, izglītības pārvalde, kultūras pārvalde u.c. jautājumā esam gatavi sadarboties ar citām pašvaldībām, tā veicinot administratīvo resursu ietaupījumu. Tādu pašu ietaupījumu, piemēram, dotu centralizētas grāmatvedības izveide. Uzska­tām, ka Sēlijas novada izveide dotu vienlīdzīgākas ie­spējas katram no tajā ie-kļautajiem līdzšinējiem atsevišķajiem novadiem, – stāstīja A. Žuks. 
 
 
Pilns teksts – 21. februāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 21. februāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Lieliski
  Lieliski
  pirms 1 mēneša

  Tā tik turpināt līdz galīgai uzvarai, sen tas bija darāms.

  Atbildēt
 2. šausmas
  šausmas
  pirms 1 mēneša

  Vai tiešām šo murgu atbalstīs?

  Atbildēt
 3. pareizi
  pareizi
  pirms 1 mēneša

  Tauta grib pārmaiņas, bet ne dzīvošanu pēc kaut kāda viena šablona, kur viss it kā esot salikts pa plauktiņiem.

  Atbildēt
 4. Āzis
  Āzis
  pirms 1 mēneša

  Pārmaiņu nebūs. Tā arī viss turpināsies grimt, jo darbavietu, jaunatnes, ceļu laukos nav.

Pievienot komentāru