Viesi no Azerbaidžānas Jēkabpilī iepazīst sociālo un izglītības jomu
INESE ZONE

Jēkabpilī viesojās sadraudzības pilsētas Garačahuras no Surahani reģiona Azerbaidžānā delegācijas pārstāvji, kuri bija ieradušies vizītē Latvijā, lai pārrunātu sadarbības iespējas. 
    Jēkabpils domē viņi tikās ar priekšsēdētāju Aivaru Krapu un vietnieci Kristīni Ozolu un iepazinās ar prezentāciju par Jēkabpils ekonomisko situāciju, izglītību, kultūru, sportu un iedzīvotāju sastāvu. Viesi uzsvēra, ka viņus īpaši interesē soci­ālā un izglītības joma. Jē­kabpilī viņi apmeklēja 2. vidusskolu, reģionālo slimnīcu, pirmsskolas izglītības iestādi «Bērziņš» un 3. vidusskolu. 
    Jēkabpils pašvaldībai ir noslēgts sadarbības līgums ar Suruhani rajona Ga­račuhuras pašvaldību, un tās mērķis ir sadarboties, lai veicinātu pieredzes apmaiņu un radītu iespējas ieviest kopīgus savstarpējās sadarbības projektus vietējās ekonomikas, sociālo jautājumu, pakalpojumu sniegšanas iedzīvotājiem jomās, organizētu kopīgus pasākumus, lai popularizētu abu valstu kultūras mantojumu, amatieru kolektīvu koncertus un  mākslas izstādes. 
     – Mūsu vizīte ir saistīta ar projektu, kas uzsākts 2012. gadā, kad Jēkabpils un Garačahura kļuva par sadraudzības pilsētām. Kopš tā laika abas puses apmainās ar delegācijām,  gūstot pieredzi un daloties ar viedokļiem.  Šajā braucienā piedalās sociālās, izglītības, veselības aizsardzības un municipālās sfēras darbinieki. Gribu teikt paldies par ļoti silto uzņemšanu. Mūsu šīsdienas tikšanās paliks atmiņā, jo bijām iestādēs ar dažādu darbības virzienu. Jēkabpils izaugsme pēdējos gados ir acīmredzama, un tas priecē arī mūs. Arī turpmāk uzturēsim  un attīstīsim labās sadarbības attiecības starp Latviju un Azer­baidžānu. Jo vairāk draugu tev ir, jo bagātāks tu esi, tāpēc tiksimies biežāk. Vēlu veiksmi visiem jums un jūsu valstij, – sacīja Surahani rajona izpildvaras vadītāja vietniece Afeta Hasano­va. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 1 gada

    Azerbaidžāņ ir patīkama šoka.

    Atbildēt

Pievienot komentāru