Viesītē notika 4. starptautiskais futbola turnīrs zēniem (papildināts)
ILZE BIČEVSKA

Trešdien, 7. augustā, Viesītes stadionā notika ceturtais starptautiskais futbola turnīrs 2006. gadā dzimušajiem zēniem. Tajā ar Sēlijas Sporta skolas futbolistiem sacentās četras Viesītes sadraudzības pilsētas Ukrainā Židačivas zēnu komandas, kā arī sportisti no Jēkabpils, Ilūkstes un Daugavpils. Noskatīties fināla spēli bija ieradies arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs. 
    -Stadions un līdz ar to arī futbola laukums Viesītē ir ļoti labā līmenī. Faktiski jāteic, ka es sen neesmu redzējis tik sakārtotu un uzturētu labu futbola laukumu provincē, turklāt tādu, kuram ir dabiskās zāles segums. Lai arī mēs zinām to, ka katrā lietā vienmēr var arī labāk, tomēr Viesīte uz Latvijas futbola kartes allaž izskatījusies labi. Tāpat vēlos aprunāties, ko patlaban Sēlijas Sporta skolas jaunie futbolisti gaida no federācijas. Mūsu līdzšinējā sadarbība ar šo skolu ir bijusi veiksmīga, - teic Kaspars Gorkšs. 
    To apstiprina arī skolas direktors Jānis Osis. Sēlijas Sporta skola no federācijas pēdējo trīs gadu laikā ir saņēmusi ik gadus 5 000 eiro lielu atbalstu, arī šim turnīram medaļu un kausu iegādi sponsorē Latvijas Futbola federācija. – Lieta, ko vēl sportisti reģionos gaida no federācijas, ir tas, lai būtu stabilitāte pašas federācijas iekšienē. Lai futbolistiem būtu skaidrs, kāds ir federācijas turpmākais attīstības virziens, - piebilst Jānis Osis. 
      Ciemiņi no Ļvovas apgabala Židačivas Viesītē ir ne pirmo reizi. Uz spēlēm ir bijušas gan skolēnu, gan pieaugušo komandas. – Mūsu sadraudzības pilsētas sportisti labprāt brauc ciemos pie mums. Viņu entuziasms ir patiesi uzteicams, jo faktiski ceļa izdevumus braucienam uz Latviju sedza pašu futbolistu ģimenes. Kā veicies mūsu komandai? Uzvara būs ukraiņiem, jo skaidri redzams, ka viņiem šis sporta veids zēnu komandām ir pacelts daudz labākā līmenī. Kā nekā Ukrainā futbols ir iekļauts skolu mācību programmās, ar UEFA atbalstu pat izdota futbola spēles mācību grāmata skolām. Ja Latvijā spēlēt futbolu ņemam praktiski katru, kurš to vēlas, tad Ukrainā pastāv atlase un var izvēlēties labākos un piemērotākos. Mūsu komandā spēlē Sēlijas Sporta skolas sastāvā esošo novadu pārstāvji: skolēni no Pļaviņām un Viesītes. Ir arī pāris spēlētāji no Salas, bet pagaidām šie skolēni vēl nedaudz atpaliek sagatavotības ziņā, jo Salā vienkārši treniņus uzsāka vēlāk. Žēl, ka, par spīti lielajai pašvaldību pretimnākšanai, laba laukuma esamībai un novadā bāzētās Sēlijas Sporta skolas aktivitātēm, tieši Viesītes iedzīvotāju, bērnu vecāku vidū vērojama vissliktākā atsaucība aicinājumam sūtīt savus bērnus uz futbola treniņiem. Pastāv zināma negribēšana līdzdarboties. Ja, piemēram, Pļaviņās vecāki bērnus atved uz treniņiem, kas sākas pulksten septiņos vakarā, no Klintaines un citām tālākām vietām, tad viesītiešiem tas nezin kāpēc nav pieņemami. Ja reiz skolas autobuss brauc prom četros pēcpusdienā, tad arī puikas dodas mājās. Te taču ir laba bāze, kur trenēties, viss sagatavots, un tāpēc skumji, ka iedzīvotāji to neprot novērtēt. Tā nu spēlē tikai tie bērni, kuri patiesi ir ieinteresēti paši un kuru vecāki prot novērtēt sportisko aktivitāšu nozīmi sava bērna attīstībā, - skarbs ir Sēlijas Sporta skolas direktors. 
   Bet tradīcija rīkot reizi gadā starptautisku futbola turnīru  Viesītē ir ieviesta un turpināsies.
      Šajā turnīrā pirmā vieta Ukrainas komandai „Viktorija” Stebnik, otrā – Daugavpils BFC, trešā – Židačevas BJSS. Ceturtajā vietā mājinieki – Sēlijas Sporta skola, piektie - Strijskas BJSS (Ukraina), sestā vieta Jēkabpils Sporta skolas komandai, septītā Ilūkstes NSS un astotā vieta Doļinskas BJSS (Ukraina).
 
D. Gagunova foto
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru