Viesīte uzņem ciemiņus no Somijas
Dita Sala, Viesītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Viesītes novada sociālais dienests uzņēma viesus – labdarības biedrību «Bicypan» no Ekenas pilsētas Somijā.
    Šī veiksmīgā sadarbība starp Viesītes novada sociālo dienestu un Somijas labdarības organizāciju «Bi­cypan» aizsākusies jau pirms vairākiem gadiem. Iz­veidojušās siltas un draudzīgas attiecības, un viesošanās vienam pie otra ir kļuvusi par neatņemamu šīs sadarbības sastāvdaļu. Kā apgalvo labdarības biedrības «Bicypan» pārstāvis: «Mēs esam kļuvuši par vienu lielu ģimeni.» 
     Vizītes ietvaros somu draugi pirmo reizi varēja apskatīt jauno Veselības un sociālās aprūpes centru, kuram viņi bija atveduši gultas, higiēnas preces, tehniskos palīglīdzekļus, gultasveļu un daudzas citas noderīgas lietas. Pēc jaunā aprūpes centra apskates somiem tika izrādīts Viesītes Jau­natnes iniciatīvu centrs, kas arī ik gadu no somu draugiem saņem lielu atbalstu. 
     Vēl šajā reizē somu draugi apciemoja Viesītes zob­ārstniecības kabinetu, sniedzot tam atbalstu, bet vizītes noslēgumā tika apciemota ģimene, kurā dzīvo persona ar invaliditāti. Cie­mošanās laikā tika sniegts nozīmīgs atbalsts, kā arī sirsnīgas sarunas. Arī šajā reizē ar Somijas labvēļu palīdzību tika saņemti  tehniskie palīglīdzekļi (spieķi, elkoņa spieķi, rokas pagarinātāji, ratiņkrēsli, sanitāro iekārtu palīglīdzekļi, funkcionālās gultas), higiēnas preces pieaugušajiem un bērniem, apģērbs, apavi, mēbeles, sadzīves tehnika utt. Tāpat arī neatsverams atbalsts jaunajām māmiņām šo visu sadarbības gadu laikā ir bijušas «Baby box» kastes, kurās ir viss vajadzīgais jaundzimušajam līdz viena gada vecumam. Arī šajā ciemošanās reizē somu draugi sagādāja šīs kastes. 
    Šī Somijas draugu vizīte atšķīrās no visām citām arī ar to, ka Viesīti apciemoja ne tikai somu draugi, bet  bija atbraukuši arī studenti un viņu skolotājs, kuri dzīvo kaimiņu pilsētā Karis, bet ir ciešā sadarbībā ar labdarības biedrību «Bicypan». 
    Kā stāsta skolotājs, šī, viņaprāt, ir lieliska iespēja studentiem iegūt jaunas zināšanas un pieredzi un teic paldies Viesītei par sirsnīgo uzņemšanu.
    – Esam priecīgi par kārtējo Somijas draugu vizīti Viesītē, un šīs sadarbības rezultātā varam palīdzēt ne tikai novada iedzīvotājiem, bet arī tādām iestādēm kā Viesītes VSAC, zobārstniecības ārsta praksei un jauniešu centram, – teic pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Matačina. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru