Viesītes lokomotīvju depo pieteikts sabiedrisko mediju gada balvai
ILZE BIČEVSKA

7. janvārī aizsākās Lat­vijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā «Kilo­grams kultūras» ziemas balsošana. Viesītes muzejs «Sēlija» šajā balvas konkursā pieteicis un interesentus un atbalstītājus aicina balsot par Viesītes lokomotīvju depo. Līdzās jau ierastajām astoņām balvas kategorijām 2018. gadā radīta jauna «Kilo­grams kultūras» kategorija – «Kultūrvieta». 
    – Mūsu bānīša lokomotīvju depo šai jaunizveidotajai balsošanai pieteicu es kā muzeja «Sēlija» pārstāvis, bet reāli to varēja darīt jebkurš novada iedzīvotājs, amatpersona un tamlīdzīgi. Mūsu muzeja kompleksā šī ir jaunākā iekārtotā ēka. Pirmo reizi plašākai publikai tā vēra durvis pagājušā gada maijā Muzeju nakts pasākuma laikā un visu aizvadīto sezonu arī uzņēma apmeklētājus. Jaunā balsošanas kategorija «Kultūr­vieta» sabiedrisko mediju gada balvas konkursā ieviesta kā atsevišķa sadaļa līdztekus sadaļām «Literatūra», «Teātris»,  «Vizuālā māksla», «Mū­zika», «Kino» utt. (kā liecina lsm.lv portālā rodamā informācija, kopā ir astoņas balsošanas kategorijas, un kopā ziemas balsošanā pieteiktas ap 50 kultūrvietas – aut.). Šī iespēja vedināja pieteikt arī mūsu objektu šajā balsošanā, jo tā varam veicināt lokomotīvju depo, kā arī muzeja un Viesītes atpazīstamību un popularitāti. Tas ir pieteikums šo vietu popularizēt ne tikai kā apskates objektu, kas atrodas muzeja «Sēlija» kompleksā, vai kā vietu, kur var izvietot ekspozīciju, piemēram, par dzelzceļa vēsturi, bet arī kā vietu, kur varētu notikt regulāri kultūras pasākumi. Balsošana notiek pa pieciem reģioniem atsevišķi, un Viesītes lokomotīvju depo ir iekļauts Zemgales reģiona objektu skaitā. Te mums ir divi konkurenti: Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca  un skvērs «Brī­vības gaisma», veltīts barikāžu piemiņai, kas atrodas Ozolnieku novada Brankās. Tālāk no katra reģiona tiks noteikti trīs labākie, kas sacentīsies savā starpā, galā izvirzot vienu vislabāko. Un varbūt tieši Viesītes muzejā «Sēlija» esošais depo kļūs par nozīmīgāko 2018. gada Latvijas kultūrvietu? – cerīgs ir Viesītes muzeja «Sēlija» izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālists Jānis Dzimtais. 
Lokomotīvju depo veido Viesītes muzeja «Sēlija» nodaļu «Mazā bānīša parks». Ēka  ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un kopā ar apkārtējo šaursliežu dzelzceļa depo teritoriju ir unikāls objekts Latvijas mērogā. Šī ir vienīgā vieta visā Latvijā, kur 600 mm šaursliežu dzelzceļa infrastruktūra saglabājusies tā sākotnējā darbības vietā. «Mazā bānīša parka» ap­meklētāji var iepazīt bijušā dzelzceļa kantora ēku, lokomotīvju depo, vagonu depo un citas ēkas muzeja teritorijā. Muzeja ekspozīcijā apskatāma tvaika lokomotīve ML 635 un vienīgais Lat­vijā saglabātais dienesta vagons, ražots Berlīnē 1916. gadā. Tūristiem ir iespēja izstaigāt arī Viesītes lokomotīvju depo, kas nākotnē varētu kļūt par interesantu vietu kultūras norisēm tieši savas industriālās vēstures dēļ. 
Balsošanas finālam izvirzītie objekti tiks paziņoti 21. janvārī. Bet patlaban joprojām portālā lsm.lv var balsot par saviem favorītiem līdz pat 18. janvāra pulksten. 23.59. To iespējams darīt vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru