Viesītes pilsētas svētki aizvadīti novada 10 gadu jubilejas zīmē
INESE ZONE

Augusta sākumā tradicionāli tiek svinēti Viesītes pilsētas svētki. Tradīcija ir arī Mazā bānīša svētki. Šogad tie 2. augustā pulcēja bijušos dzelzceļniekus un interesentus, kas varēja dalīties atmiņās. 
    Savukārt pilsētas svētku dienā – 3. augustā – varēja iesaistīties gan sportiskās, gan izklaidējošās aktivitātēs. Viesītes Zaļajā tirdziņā varēja iepirkties īpašajā svētku tirgū «Radītprieks», kur savus darinājumus un gardumus piedāvāja amatnieki, mājražotāji, stādu audzētāji un citi. Viesīte ir sportiska pilsēta, un svētkiem ir tradicionāli sporta pasākumi. Šogad līdzjutējus pulcēja pludmales volejbola un strītbola komandas. Muzeja «Sēlija» parks svētku laikā pārvēršas par bērnu pasauli. Te varēja darboties ko­pā ar «Pasaku nama» tē­liem, iesaistīties radošajās darbnīcas, baudīt atrakcijas, vizināties ar zirgiem un, ja pēc tā visa māc izsalkums, nobaudīt gardu auksto zupu. Par radošiem uzdevumiem un atbalstu ģimenēm, lai palīdzētu sagatavoties skolai akcijā «Skolas soma», gādāja Viesītes baptistu draudze. 
    Viesītes novads var lepoties ar novadnieku Latvijas fotogrāfijas celmlauzi Mār­tiņu Bucleru, un viņa piemiņai veltīts pasākums bija baudāms Viesītes radošajā rezidencē. Savukārt kultūras pils zālē varēja vērot radošās apvienības «Teātris un ES» muzikālu anekdošu šo­vu «Briseles kāposti jeb Kur vēl ņemt naudu». 
Svētku vakara daļu centrālajā laukumā ievadīja Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa pašvaldības apbalvojumu pasniegšana. Viesītes svētkos parasti tiek sveikts pilsētas Goda pilsonis, bet 2019. gads ir īpašs, jo aprit 10 gadi, kā tika izveidots no­vads. Viesītes novadā ir pilsēta un četri pagasti – Vie­sīte, Sauka, Elkšņi un Rite. Lai godinātu un pateiktu paldies arī novada ļaudīm, šogad tiek sumināti arī pa­gastu pārstāvji.  Viesītes Go­da pilsoņa nosaukums piešķirts novadpētniecei Ilmai Svilānei, bet Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukums – Veltai Lācei, Edvīnam Kam­pem, Vilmai Kovnackai un Valdim Piekusam. 
Vakara koncertā un ballē viesītiešus un pilsētas viesus priecēja folkloras un seno cīņu kopa «Vilkači», Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule, Marts Kristiāns Kalniņš un grupas «Putnu balle», «Keksi» un «Līvi».  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru