Vīpes amatniecības centrā «Māzers» skatāma jauna izstāde
ILZE BIČEVSKA

Vīpes amatniecības centrā «Māzers» atklāja kopizstādi, kurā apskatāmi keramiķes Eleonoras Pas­tares porcelāna ziedi un Daigas Kalniņas fotogrāfijas. Dubult­izstādes nosaukums – «Variācijas ziemā». 
 
Ziemas sajūtas fotoattēlos
   – Mēs abas esam dzimušas ziemā. Konkrēti es – Zvaigznes dienā, visaukstākajā ziemas brīdī, un laikam tāpēc man allaž paticis foto­grafēt ziemas noskaņas. Varbūt līdzīga iemesla dēļ – patikai uz ziemu – radās šī ko­pīgā izstāde. Manas fo­togrāfijas plašākā klāstā jau bija agrāk redzamas izstādē «Es mīlu ziemu», kas tapa sadarbībā ar Jēkabpils Gal­veno bibliotēku. Šī izstāde «Māzerā» ir mana divdesmitā personālizstāde, bet ko­pu­mā manas fotogrāfijas ir bijušas ap simts izstādēs, – stāsta Daiga Kalniņa. 
    Uz jautājumu, cik fotogrāfiju par viņai tik tuvo ziemas tēmu gadu gaitā ir tapis, viņa atbild, ka skaits nav svarīgs. Daudzi darbi jau ir pie saviem īpašniekiem. D. Kalniņa teic, ka viņai patīk amatniecības centra «Māzers» izstāžu zāles klusinātā un mākslinieciskā gaisotne. Izstādē re­dzamās fotogrāfijas D. Kal­niņa dēvē par sajūtu fotogrāfijām, sajūtu atainojumu, ko var turpināt bezgalīgi. 
 
Izaugsmes un pārmaiņu cikli
    Keramiķe Eleonora Pas­tare dzimusi Daugavpilī, patlaban dzīvo Līvānos. Mācījusies Rēzeknes Lietiš­ķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļā, un kopš 1974. gada ir profesionāla keramiķe. Gandrīz divdesmit piecus gadus mācījusi bērniem keramikas prasmes Līvānu Mākslas skolā, Saules skolā Daugavpilī un Līvānu Bērnu un jauniešu centrā. 
 
Pilns teksts – 25. februāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 25. februāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. trallinātāji
  trallinātāji
  pirms 1 mēneša

  Kur vietējie? :DDD Visi nedaudzie svešie sanākusi uz šo dienu. :D Vairāk tur neviens neiet un neies uz to pokozuku un imitāciju, ka šī iestāde mol rubī, pat algu Bramanei divreiz gadā pacēla, vietējie šokā, nesaprot par ko, šādu naudas iztrallināšanas iestādi neatbalsta, kur darbojas tikai dažas, tās pašas no cita novada, un arī ne katru dienu. Kāpēc novada nodokļu maksātājiem būtu jāuztur šis iestādījums? Šāda tipa iestāde Vīpē nav vajadzīga, un cerams, ka jaunizveidotais novads ieraudzīs patieso ainu un pēc reformas nolikvidēs.

  Atbildēt
 2. Vietējais observators
  Vietējais observators
  pirms 1 mēneša

  Vietējie pēdējoreiz bija šokā, kad aizliedza divlitrenes.

  Atbildēt

Pievienot komentāru