Viss izšķirsies  Jūrmalā
Juris Šteinbergs

Piektdien BK “Jēkabpils” mājās aizvadīja LBL ceturtdaļfināla sērijas ceturto spēli. Rezultāts pirms šī mača bija 2:1 “lūšu” labā, un uzvara ievestu viņus pusfinālā. Diemžēl tika piedzīvots sāpīgs zaudējums, un sērijā rezultāts kļuva neizšķirts 2:2.
    Pirmais puslaiks aizritēja “lūšu” zīmē. Pirmo ceturtdaļu viņi uzvarēja ar 20:13, bet otro ar 20:15.  Labi nospēlēja A. Šeļakovs, kurš pirmajā ceturtdaļā guva 10 punktus.
    Mājinieku likstas sākās pēc pārtraukuma. Jūrmalnieki realizēja trīs trīspunktniekus, un strauji tuvojās. Jēkabpiliešiem punkti nāca ar milzīgām grūtībām, un trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē rezultāts kļuva neizšķirts 48:48. Pēdējos punktus  šajā spēles nogrieznī ar soda metieniem guva O. Virsis, un tas tomēr  ļāva  pēdējo ceturtdaļu jēkabpiliešiem sākt ar 2 punktu handikapu (50:48), lai gan trešā ceturtdaļa bija zaudēta ar 10:20.
     Izšķirošo desmitminūti ar precīzu tālmetienu sāka viesi, un viņi izvirzījās minimālā vadībā. Piekto piezīmi saņēma pagājušās spēles varonis M. Burvels, un tas vēl vairāk sarežģīja mājinieku stāvokli, jo mačā nepiedalījās J. Pozņaks, kurš  guvis traumu. Līdz ar to E. Valeiko  pieejamie spēlētāju resursi izšķirošajam spēles posmam kļuva gauži nabadzīgi.   Ceturtdaļas vidū mājinieki jau bija zaudētājos ar -4, taču pēc D. Teilora 2+1 gājiena un R. Sirsniņa 2 punktiem uz brīdi atguva vadību (57:56). Spēles 37. minūtē viesi realizēja tālmetienu un izvirzījās vadībā ar 59:57. Kā izrādījās vēlāk, tas bija jūrmalniekiem uzvaru nesošais metiens, jo atlikušajās trīs ar pusi minūtēs neviena komanda punktus vairs neguva. Pēdējā uzbrukumā uzvaru jēkabpiliešiem ar trīspunktnieku centās izraut R. Sirsniņš, bet nesekmīgi. Atlēcošo bumbu un atkārtotu pēdējo iespēju ieguva “lūši”, taču arī D. Teilora caurgājiens pēdējās sekundēs nebija sekmīgs. Pēdējo ceturtdaļu “Jēkabpils”zaudēja ar 7:11, bet visu maču ar 57:59.
    Rezultatīvākais mūsu komandā ar 16 punktiem bija A. Šeļakovs, M. Burvela kontā 10 punkti.
    Ceturtdalfināla sērijas izšķirošais piektais mačs Jūrmalā risināsies jau svētdien. Sākums 16.00. Translācija internetā  www.best4sport.tv. Uzvarētāji varēs sākt gatavoties pusfinālam ar “Ventspili”, kamēr zaudētājiem sezona būs beigusies.