Viss, kas Tev jāzina, lai izvēlētos piemērotu  gaisa kondicionieri
Apmaksāts raksts

Brīdī kad termometra stabiņa rādījumi karstuma iespaidā kļūsti augsti, domas gribot negribot dodas aukstuma virzienā. Lai vasaras karstuma viļņus varētu pārlaist lieliski atvēsinātā miteklī, rakstā apkopotas svarīgākās lietas, kas jāņem vērā, lai tiktu izvēlēts vispiemērotākais kondicionieris. 
       Izmērs – svarīgākais punkts lēmuma pieņemšanā. Pirmkārt, jāzina telpas izmērs, lai varētu aprēķināt nepieciešamo kondicioniera jaudu, jo pārāk jaudīgs kondicionieris atdzesēs gaisu pārāk strauji, nesamazinot mitruma līmeni telpā, savukārt, ja jaudas būs par maz, telpa netiks atdzesēta pietiekami, turklāt patērēs daudz vairāk elektrības. Otrkārt, jāņem vērā arī cik lielu ierīci būs iespējams novietot izvēlētajā vietā. Ierīces jaudu aprēķina salīdzinoši vienkārši – 1kw jaudas uz katriem 10 telpas kvadrātmetriem. Taču, jāņem vērā vēl pāris specifiskas lietas, lai aprēķins būtu precīzs:
  • Ja kondicionējamā telpa atrodas ēnas pusē, jaudu nepieciešams samazināt par 10%, savukārt, ja telpa atrodas saules pusē, jauda jāpalielina par 10%
  • Ja telpā regulāri uzturas vairāk kā divi cilvēki, par katru nākošo jāpievieno papildus 0.17 kW jaudas
  • Ja kondicionējamā telpa ir virtuve, papildus jāpievieno 1.18 kW jaudas
  • Ja kondicionieris tiek izmantots atvērta tipa dzīvoklī, visa platība jāsaskaita kopā

    Nākošais solis – īstais modelis. Kad noskaidrota nepieciešamā kondicioniera jauda, atliek tikai izvēlēties atbilstošo modeli. Internetveikalā 220.lv pieejami gaisa kondicionieri ikviena gaumei un budžetam. Turklāt, kas nav mazsvarīgi, ir pieejama gan piegāde uz mājām, gan arī ražotāja garantija.  

     Nedaudz sīkāk apskatot piedāvājumu, var šķist, ka pietiks ar pašu vienkāršāko kondicionieri, kas šobrīd pieejams par īpaši izdevīgu cenu, tomēr gala rezultāts var arī nebūt gluži tāds kā gaidīts, jo dažādiem modeļiem ir dažādas prasības gan saistībā ar novietojumu mājoklī, gan uzstādīšanu. 

     Piemēram, par pašu vienkāršāko kondicionieru modeli tiek uzskatīts logu kondicionieris, kas, kā jau nosaukumā minēts tiek uzstādīts uz telpas loga, turklāt arī cenu ziņā tie ir salīdzinoši lētāki. Pamatā izdala 3 dažādus izmērus – mazu, vidēju un lielu. Mazais ir visērtāk uzstādāmais un noņemamais, taču spēj pilnvērtīgi atdzesēt tikai līdz aptuveni 28m2 lielu telpu. Protams, lielāki modeļi atdzesēs plašākas telpas, tomēr arī to izmērs būs lielāks, lielajiem modeļiem aizņemot pat visu loga platību. 
 
    Mobilie gaisa kondicionieri ir lielisks risinājums, ja nepieciešams atvēsināt telpas pēc nepieciešamības, nepiesaistot ierīci vienai konkrētai vietai, galvenais, lai tuvumā ir logs, pa kuru var izlikt ārā kondicioniera trubu. Lai gan jaudas ziņā tie ir spēcīgāki kā stacionārie logu kondicionieri, tomēr tie ir daudz skaļāki, jo viss dzesēšanas mehānisms atrodas iekšā telpā, arī cenas ziņā tie ir dārgāki, kā arī jaunākie klientu testi liek domāt, ka dzesēšanas kvalitāte tomēr ir sliktāka kā logu kondicionieriem.
 
   Trešais modelis, kas gan ir dārgāks kā abi iepriekšminētie, turklāt tā kvalitatīvai darbībai nepieciešama arī profesionāla uzstādīšana, ir dalītās bezvadu dzesēšanas sistēmas, kas sastāv no divām daļām – ārējā bloka (kompresora), kas uzstādīts ārpusē un iekšējā bloka.
   
     Šī sistēma ir grudrs veids, kā nodrošināt kondicionēšanu vairākām telpām vienlaikus, bez vajadzības iekārtu pārvietot, vai uz ziemas sezonu to noņemt no logiem, turklāt izmaksās lētāk kā centrālā gaisa kondicionēšanas sistēma, kas ietver sevī nepieciešamību izbūvēt cauruļu tīklojumu un gaisa atveres visās istabās. Tomēr, ja nepieciešams regulāri atvēsināt daudz un plašas telpas, tad centrālā gaisa kondicionēšanas sistēma būs ne vien efektīvākais, bet arī izmaksu ziņā labākā izvēle.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru