Vladislava Blumberga atgriešanās spēlē –  smaga uzvara Daugavpilī
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē Baltijas volejbola līgā «Jēkabpils lūši» aizvadīja vienu spēli izbraukumā tepat kaimiņos Daugavpilī, bet «Jēkabpils juniori»  mēroja tālu ceļu uz Kurzemi, lai cīnītos divos mačos.
     «Jēkabpils lūši» un «Ezerzeme/DU» šosezon divos mačos panākumus dalīja uz pusēm – izbraukumā «lūši» uzvarēja ar 3:2, bet mājās piekāpās ar 1:3.  Tas solīja bezkompromisa cīņu arī trešajā mačā, kas pilnībā arī piepildījās. Sporta kluba «Jēkabpils lūši» vadība jau iepriekšējā mačā ar Jūrmalas komandu, kas uznākušo plūdu dēļ pārcelts uz 8. februāri, solīja patīkamas izmaiņas sastāvā. Varēja domāt, ka komandā atgriezušies savainotie spēlētāji. Pieteikumā gan bija Kristers Landzāns, kurš nav spēlējis kopš rudens, taču viņš laukumā nedevās. Tāpat vēl joprojām sastāvā  nebija Armanda Āboliņa un  Leo Štolca. Tomēr vispārsteidzošākais jaunums bija Vladislava Blumberga at­griešanās Jēkabpils komandā. Sezonu Vladislavs uzsāka Francijas ProB līgā, un tur viņa statistika bija laba, taču  finansiālu nesaskaņu dēļ jēkabpilietis Lionas klubu pametis jau decembrī. Kamēr jauns ārzemju klubs nav atrasts, V. Blum­bergs spēlēs «Jēkabpils lūšos».  Sestdienas spēli viņš aizvadīja kā diagonāles spēlētājs, savukārt  pirmajā tempā darbojās Leo Cat­lakšs un Zigurds Adamovičs, bet Jānis Jansons tādējādi varēja vairāk domāt par saspēles vadīšanu, nevis uzbrukumu.
     Pirmajā setā jēkabpilieši galotnē izlaida trīs punktu pārsvaru (23:20), taču uzvarēja ar 27:25, izšķirošo punktu ar bloku gūstot An­drijam Čmirovam. Otrajā un trešajā setā jēkabpilieši attiecīgi no 14:19  un 13:17 spēja aizcīnīties līdz 23:24, tomēr abos zaudēja ar vienādu rezultātu 23:25.  Ce­turtajā setā Leo Catlakša vietā laukumā nāca Džo­natans Baumanis.  Rezultāts atkal bija 25:23, tikai šoreiz «lūšu» labā. Tas nozīmēja, ka jāspēlē piektais sets.  Tajā ar 3:2 vadībā izvirzījās Ri­harda Puķīša vadītie dau­gavpilieši, bet lūzums iestājās, kad viesi guva trīs punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar  8:5.  Mārča Obru­mana vadītie «Jēkabpils lūši» noturēja iegūto pārsvaru un setā uzvarēja ar 15:10, bet spēlē svinēja panākumu ar 3:2.
   Par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju rindās kļuva Andrijs Čmirovs, kurš iekrāja 22 punktus. Tikai punkts ma­zāk (21) Vla­dislavam Blumbergam, bet 11 punktus guva Kārlis Jaun­džeikars.
   «Jēkabpils lūši» vēl jo­projām ir ceturtajā vietā,  par 6 punktiem atpaliekot no trešās vietas, ko ieņem «RTU/Robežsardze/Jūrmala».  Jēkabpilieši gan aizvadījuši trīs spēles mazāk. Šīs nedēļas nogalē «lūši» aizvadīs divas spēles mājās ar Igau­nijas komandām. 28. janvārī plkst. 18.00 mūsējie spēlēs ar «Parnu VK»,  bet 29. janvārī plkst. 16.00 – ar «Selver/TalTech».
    «Jēkabpils junioriem» pirmajā nedēļas nogales izbraukumā  mačā pret «Ventspili», kas ir ceturtajā vietā,  bija jāiztiek bez  galvenajā komandā iesaistītajiem spēlētājiem un nācās piekāpties ar 0:3 (18:25; 21:25; 17:25). Rezultatī­vākais viesiem ar 14 punktiem bija Edijs Krakops.  Savukārt svētdien mačā pret šī brīža piekto  komandu «Aizputi» komandai varēja palīdzēt arī K. Jaundžeikars, Dž. Baumanis  un Marats Seļivanovs.  Jēkabpilieši kaut kādas izredzes pretiniekiem atstāja tikai pirmajā setā, kuru uzvarēja ar 25:23, bet nākamajos divos bija vēl pārliecinošāki, uzvarot ar 25:17 un 25:21 un izcīnot trešo uzvaru sezonā ar 3:0.  Dž. Baumanis guva 15 punktus, E. Krakops – 13, K. Jaundžeikars – 10. Pēc šīs uzvaras «Juniori»  beidzot atvadījās no pēdējās vietas turnīra tabulā.  Nākamo maču komanda aizvadīs Jēkabpils Sporta namā  1. februārī  plkst. 19.30 pret «Augšdaugavas novadu».