Volejbolisti no Igaunijas pārved divus smagus punktus
Juris Šteinbergs

Pagājušonedēļ “Jēkabpils lūšu” volejbola komanda “Credit24” Meistarlīgas ietvaros divas spēles aizvadīja Igaunijā, sacenšoties ar “Bigbank Tartu” un “Parnu VK”.  Iepriekš jēkabpilieši šosezon bija aizvadījuši tikai vienu maču ar kaimiņzemes vienībām, ar 0:3 viesos  piekāpjoties “Saaremaa VK”
     Ceturtdien mačā pret Tartu vienību atkal nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:3. Pirmo setu mūsējie igauņiem zaudēja bez ierunām ar 25:16. Otrā seta vidū “lūši” bija  vadībā  ar 14:12 un 15:14, taču galotnē pārāki bija mājinieki, uzvarot ar 25:20. Trešā seta ievadā viesi bija vadībā ar 4:1, seta vidū iniciatīvu pārņēma mājinieki, panākot 17:14 savā labā, bet “lūši” nedomāja padoties un izlīdzināja rezultātu  -  23:23. Pēdējos divus punktus setā un mačā guva Tartu volejbolisti, sagādājot “Jēkabpils lūšiem” otro zaudējumu ar 0:3. Kristaps Šmits guva 10 punktus,  Pāvels Jemeļjanovs un Zigurds Adamovičs – pa 8, bet Armands Āboliņš – 7 punktus. Pēc šīs spēles “Bigbank Tartu” pacēlās uz turnīra tabulas otro vietu, jēkabpiliešus nobīdot uz trešo.
    Savukārt sestdien “Lūšus” gaidīja principiāls  mačs pret “Parnu VK” par trešo vietu. Tīkla abās pusēs bija daudz Latvijas izlases dalībnieku. Pērnavas komandā galvenās lomas spēlēja tieši latvieši – Toms Švāns, Kristaps Platačs un Atvars Ozoliņš,  savukārt cīņā pret tautiešiem viņus vadīja Latvijas izlases galvenais treneris  Avo Kēls.
    Pirmajā setā pēc līdzīgas cīņas jēkabpilieši piekāpās tikai galotnē ar 22:25, savukārt otrajā setā mūsējie igauņiem nedeva nekādas cerības – 25:18. Trešajā spēles nogrieznī viesi pēc laba sākuma (6:2) nonāca zaudētājos tā vidusdaļā (13:17 un 15:19), tad metās atspēlēties un panāca 21:22, taču saglābt setu nespēj un piekāpās ar 23:25. Ceturtajā setā mūsējie nebija tālu no zaudējuma un došanās mājās bez punktiem, tomēr laimīgi izdevās atspēlēties no 9:15 un izraut uzvaru ar 25:23. Pēdējais piektais sets dramaturģijas ziņā bija nepārspējams.  ieguvuši 3:1 pārsvaru, jēkabpilieši ļāva Pērnavas komandai panākt neizšķirtu 5:5. Turpinājumā  “lūši” vēlreiz ieguva solīdu pārsvaru 12:9, bet tas vēl negarantēja uzvaru. Igauņi guva 4 punktus pēc kārtas, ar 13:12 piesakot savas pretenzijas uz uzvaru. Taču gūt pirmo uzvaru Igaunijā vēl stiprāk alka Mārča Obrumana vadītā komanda. Mūsējie guva pēdējos trīs punktus, zelta setu uzvarot ar 15:13 un visu maču ar 3:2. Tādējādi no otrā izbraukuma pie ziemeļu kaimiņiem “Jēkabpils lūšiem” izdevās atvest pirmos 2 punktus un saglabāt 3. vietu turnīra tabulā. Jēkabpilieši šosezon aizvadījuši jau trīs  piecsetu cīņas un visās uzvarējuši.
Šajā mačā Latvijas izlases trenerim lieliski atrādījās Kristers Dardzāns, ar 24 punktiem kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju mačā abās komandās. Viņam ar 14 punktiem “Lūšu” uzvaru kaldināt palīdzēja Armands Āboliņš, 13 punkti - Vladislavam Blumbergam, bet pa 10 -  Kristapam Šmitam un Zigurdam Adamovičam.