Volejbolistiem negaidīts zaudējums Lietuvā;  pusfinālā – pret
Juris Šteinbergs

Svētdien «Jēkabpils lūši» aizvadīja pēdējo spēli  volejbola meistarlīgas regulārajā čempionātā. Viesos Jēkabpils komanda tikās ar Klaipēdas «Amber Volley», kas līdz šim bija izcīnījusi tikai vienu punktu.
     Pēc Latvijas superkausa iegūšanas mūsējiem, šķiet bija zudusi motivācija, un «lūši» turnīra pastarīšiem piekāpās ar 0:3. Sīvākā cīņa ritēja pirmajā setā, kur no 19:22 izdevās panākt 23:23, taču  galotnē piedzīvots zaudējums ar 25:27. Otrajā setā Jēkabpils volejbolisti spēja gūt tikai 18 punktus, savukārt trešā seta galotnē mūsējie bija pat vadībā ar 23:22, tomēr nācās piekāpties ar 23:25. Rezultatīvākais mūsu ko­mandā ar 14 punktiem bija Kristers Dardzāns, savukārt Armandam Ābo­liņam – 9 punkti, Vladis­lavam Blum­ber­gam – 8. Mazrezultatīvu maču aizvadīja komandas līderis Kris­taps Šmits – viņam tikai 6 punkti.
     «Jēkabpils lūši» ceturto vietu turnīra tabulā pagaidām ir saglabājuši. Meis­tarlīgas regulārajam čempionātam bija jābeidzas 28. februārī, bet «RTU/Robež­sar­dze/ Jūrmala» ir devusies karantīnā un atlikušās divas spēles pagājušās nedēļas nogalē nespēja aizvadīt.  Jūrmal­nie­kiem vēl ir teorētiskas iespējas «lūšus» nobīdīt uz piekto vietu.
     Nedēļas nogalē noskaidrojās arī «Jēkabpils lūšu» pretinieki Latvijas čempionāta pusfinālā. Divus reitinga mačus aizvadīja «Ezerze­me/DU» un «Biolar/Jelgava», kas Covid-19 dēļ izstājās no meistarlīgas. Abās spēlēs ar 3:1 un 3:0 uzvarēja Daugav­pils  volejbolisti. Līdz ar to daugavpilieši pusfinālā tiksies ar Jūrmalas komandu,  bet «Biolar/Jelgava» – ar «Jēkabpils lūšiem», kas  šobrīd meistarlīgā ir augstāk.  Jūrmal­niekiem un jēkabpiliešiem būs mājas spēļu priekšrocības. Cīņas pusfinālā notiks līdz vienas komandas divām uzvarām. Pirmā spēle – 4. martā 19.00 Jēkabpils Sporta namā. Spēles translācija būs  kluba «Facebook» lapā. Atbildes mačs – 6. martā plkst. 16.00. Ja meistarlīgā «RTU/ Robež­sardze/ Jūrmala» tomēr apdzīs «Jēkabpils lūšus», Latvijas čempionāta finālā Jūrmalas komandai būs   mājas spēļu priekšrocības   pret mūsu vienību, bet  tas, protams, tajā gadījumā, ja finālā iekļūs abas minētās komandas.
    Līdzīgi tiks noteikti Lat­vijas komandu  pretinieki meistarlīgas ceturtdaļfinālā – ja ceturtie meistarlīgā  tomēr finišēs «RTU/ Robež­sardze/Jūrmala, «lūši» spēlēs ar viņiem, ja ceturtie būs mūsējie – pretiniekos būs Pērnavas komanda «Parnu VK», bet Jūrmalas vienība sacentīsies ar Tallinas «Selver».