Volejbolistiem trīs uzvaras četrās spēlēs

Brīvdienās abas Jēkabpils volejbola komandas – “Jēkabpils juniori”  un “Jēkabpils lūši” –  aizvadīja pa divām mājas spēlēm.
     Sestdien dienā Nacionālajā līgā “Juniori” sacentās ar “Aizputi”, kas turnīra tabulā atradās zem jēkabpiliešiem, bet kam mūsējie pirmajā aplī izbraukumā zaudēja ar 1:3. Mājās mūsējim klājās vēl sliktāk – gandrīz visu laiku atrodoties iedzinējos, “Jēkabpils juniori”  piekāpās ar 0:3 (-22, -18, -22). Šajā spēlē nepiedalījās Kristers Dardzāns, kas acīmredzot tika taupīts vakara mačam. Līdara prombūtnē razultatīvākais mājniekiem ar 11 punktiem bija Kristers Sils.
    Savukārt sestdienas vakarā “Credit24” Meistarlīgā “Jēkabpils lūši”  uzņēma pastarīti “Biolaru/Jelgavu”. “Lūši” pirmā un otrā seta ievadā  paši radīja sev grūtības, kļūdaino servju dēļ nonākot iedzinējos  attiecīgi ar 0:4 un 2:7, bet pēc tam varonīgi tās pārvarēja uzvarot ar 25:21 un 25:19. Arī trešo spēles nogriezni jēkabpilieši uzsāka neveiksmīgi (3:7), seta vidū izvirzījās vadībā un uzvarēja pārliecinoši ar 25:17, spēlē gūstot panākumu ar 3:0. Rihards Puķītis guva 14 punktus, Kristers Dardzāns, Vladislavs Blumbergs un Ēriks Voroņko – pa 12.  Jēkabpiliešiem bija 16 kļūdas servējot, kamēr pretiniekiem – piecas.
     Svētdien “Jēkabpils juniori” tikās ar Nacionālās līgas līderiem “Vecumniekiem”. Mājinieki viegli uzvarēja pirmajā setā, bet divos nākošajos bija pārāki galotnēs un maču uzvarēja ar 3:0 (13; 23; 28). Šoreiz sastāvā atkal bija K. Dardzāns, kas guva 20 punktus, bet pa 10 punktiem Matīsam Petjukevičam un Reinim Prīdānam. Pēc aizvadītām 8 spēlēm  Raivja Obrumana vadītā komanda ar 13 punktiem ieņem 4. vietu, par trim punktiem atpaliekot no pirmās vietas, bet par pieciem apsteidzot pēdējo.
   Brīvdienu saldais ēdiens, protams, bija svētdienas vakara mačs starp “Jēkabpils lūšiem”  un meistarlīgas vicelīderi “RTU/Robežsardzi”. Mača sākums gan mājiniekiem bija stipri rūgts – pirmajā setā viesi  mūsējiem neatstāja nekādas cerības (13:25). Atšķirībā no iepriekšējā mača, sākumsastāvā K. Dardzāna vietā bija Jānis Medenis. Otrajā setā K. Dardzāns atkal bija laukumā, bet spēle mūsējiem negāja no rokas – daudz kļūdu servējot, neveiksmes uzņemšanā un vājš bloks. Treneris Mārcis Obrumans spēra zemes augšā, balsi netaupīja, bet tas nelīdzēja. Pie 5:17 tika izkārts baltais karogs – spēlē iesaistījās vairāki rezervisti, bet tiem esot laukumā , kā pa brīnumu,  rezultāta starpība krietni saruka. Setu gan nācās zaudēt, taču ar samērā pieklājīgo 16:25.  Nākamie divi seti bija pirmo divu pretstats. Tagad jau dominēja mājinieki, parliecinoši uzvarot ar 25:17 un 25:15 un panākot neizšķirtu 2:2. Spēles liktenim vajadzēja izšķirties zelta setā. Troksnis sporta namā bija apdullinošs, skatītāji lēca kājās pēc katras veiksmīgas epizodes, un volejbolisti  līdzjutēju cerības attaisnoja. Vairākkārt jēkabpilieši bija ar   trīs punktu deficītu (2:5; 4:7 un 6:9), tomēr galotnē abas komandas atkal bija izejas pozīcijās – 11:11, 12:12;  13:13 un  14:14. Tad pretinieku laukumā pie pašas gala līnijas bumbu iesita Zigurds Adamovičs, panākot  15:14, bet  punktu mačam ar bloku pielika Vladislavs Blumbergs. Piektais  sets noslēdzās ar rezultātu 16:14, bet visa spēle ar 3:2 “Jēkabpils lūšu”  labā. V. Blumbergs guva 14 punktus, Rihards Puķītis un Zigurds Adamovičs – pa 13, Ēriks Voroņko – 12, bet Kristers Dardzāns – 9.  Savu artavu uzvarā deva arī  Jānis Medenis (3 punkti) un protams arī cēlājs Edvīns Skrūders (4) un libero Dāvis Melnis, kā arī rezervisti. Turnīra tabulā “Jēkabpils lūši”  joprojām ir 7. vietā.
    Tagad Meistarlīgā būs pārtraukums līdz   12. janvārim, bet jau sestdien “Jēkabpils lūši” Latvijas kausa pusfinālā Rīgā sacentīsies ar “Daugavpils  universitāti”, bet panākuma gadījumā jau svētdien  fināls, visticamāk pret “RTU/Robežsardzi”.
    Vēl jāpiebilst, ka Latvijas Volejbola mājas lapā volejbols.lv līdz 18. decembrim  ir iespējams nobalsot par Latvijās labāko volejbolistu. Šim titulam ir nominēti trīs spēlētāji - Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs un  Edvīns Skrūders. Lieki teikt, par kuru jābalso īstiem "Lūšu"  faniem.