Volejbolistiem uzvaras gan  Nacionālajā, gan Meistarlīgā

Sestdien abas Jēkabpils volejbola komandas “Jēkabpils juniori/JSS” un “Jēkabpils lūši” – pirmo reizi šosezon atrādījās saviem skatītājiem un abas svinēja uzvaras.
      Dienā “Juniori” aizvadīja pirmo maču šosezon Nacionālajā līgā. Pretiniekos viņiem bija “MSĢ/Jaunsardze”. Jēkabpilieši pārliecinoši uzvarēja ar 3:0 (19, 14, 22). Nelielas problēmas  mājiniekiem radās tikai otrā un trešā seta sākumā, kad viesi izvirzījās vadībā attiecīgi ar 3:0 un 4:0. Deficīts gan ātri tika likvidēts, un spēle novesta līdz drošai uzvarai. Jēkabpils komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Pāvels Jemeļjanovs, kas pēc traumas ārstēšanas jauno sezonu sāk pilsētas otrajā stiprākajā komandā. Savukārt Matīss Petjukevičs sakrāja 9 punktus, Kristers Sils un Reinis Prīdāns – pa 8, Gustavs Freimanis – 7, Edgars Kalnozols – 3, Rūdolfs Griķis – 2. Vēl laukumā pabija arī Matīss Zaļais, Dāniels Dunaiskis, Edijs Krakops un Raivis Pālēns.   Nākamo spēli mūsējie aizvadīs 20. oktobrī Daugavpilī pret “VK Ezerzemi/DU”.
      Šosezon Nacionālajā līgā startē 13. komandas, kas sadalītas divās zonās. Pirmajā posmā katras zonas komandas sacentīsies savā starpā divos apļos. Austrumu zonā bez  jēkabpiliešiem un jau minētajām divām komandām vēl ir arī “Rīgas Volejbola skola”, “Vecumnieki” un “Daugavpils novads/Daugavpils tehnikums”.
      Vakarā Jēkabpils Sporta namā  “Jēkabpils lūši” Credit24 Meistarlīgas ietvaros uzņēma “OC Limbaži/MSĢ”. Pirms pirmās mājas spēles nekādas Jēkabpils komandas priekšā stādīšanas un iepazīstināšanas ar volejbolistiem nebija, jo komandas  sastāvs ir gandrīz nemainīgs no gada uz gadu, un kurš gan nepazīst Jēkabpils volejbolistus. Mājinieku sākumsastāvs –  Rihards Puķītis, Edvīns Skrūders, Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs, Armands Āboliņš, Kristers Dardzāns un Dāvis Emīls Melnis – maču sāka ļoti neveiksmīgi, ātri nonākot zaudētājos ar 3:9. Atspēlēšanās nesekmējās un nelīdzēja arī  libero D. Meļņa nomaiņa ar Dānielu Dunaiski. Pirmais sets tika zaudēts bezcerīgi ar 17:25. Otrajā setā cīņā mājinieku rindās iesaistījās  Jānis Medenis, bet epizodiski arī Edgars Kalnozols un Ēriks Voroņko. Lai arī sīvā galotnē, setu tomēr izdevās uzvarēt ar 25:23.  Turpinājumā mūsējiem jau gāja vieglāk – trešais un ceturtais sets uzvarēts samērā droši ar 25:19 un 25:20. Visā spēlē uzvara ar 3:1. Uzvara ir uzvara, tomēr   “lūšu” īsti spēle nepārliecināja. Īsto varējumu, iespējams, redzēsim pēc nedēļas, kad 19. oktobrī tepat, Jēkabpilī, pretī stāsies “Saaremaa VK”.
      Mačā pret “OC Limbaži/MSĢ”  A. Āboliņš guva 13 punktus, Z. Adamovičs un J. Medenis – pa 11, V. Blumbergs un Ē. Voroņko – pa 7, R. Puķītis uh E. Skrūders – pa 4, K. Dardzāns – 2.
     Turnīra tabulā “Lūši”  ar 6 punktiem ir 4. vietā. Trešā ar tikpat punktiem ir “Selver”, bet Meistarlīgas vadībā ar 10 punktiem pēc 4 mačiem ir “Saaremaa VK”