«X faktora» trešās sezonas Jēkabpils priekšatlasē – tikai meitenes
ILZE BIČEVSKA

 
Jēkabpils tautas namā notika TV šova «X faktors» trešās sezonas dalībnieku priekšatlase. Tāpat kā pagājušajā gadā, tai pieteikušos dziedātājus klausījās četri šo­va rīkotāju pārstāvji: TV3 producents Guntars Gul­biņš, mūziķe Maija Sējāne, producente Ilze Ūdre un šova vadītājs, dziedātājs Markus Riva. 
    Jāteic, šogad Jēkabpilī uz pirmo atlasi bija izteikti mazāk dalībnieku nekā pagājušajā gadā. Turklāt, kas interesanti – uz noklausīšanos bija atnākušas praktiski tikai daiļā dzimuma pārstāves (viens puisis piedalījās vokālajā grupā kopā ar meitenēm). Pagājušajā gadā puišu un meiteņu bija apmēram puse uz pusi. 
      – Jelgavā bija liels dalībnieku skaits, Rēzeknē – pat vairāk nekā pagājušajā gadā. Lai arī uz noklausīšanos Jēkabpilī pieteikušos šogad tiešām ir mazāk, tomēr kopiespaids tik un tā ir labs. Protams, vēl jau tiks lemts, kura no meitenēm tiks tālāk, kura nē. Dziedātājas katra ir citādāka, kas arī ir tas interesantākais. Lūk, piemēram, viena no viņām uz noklausīšanos nāk jau trešo reizi un ie­priekšējās neizdošanās uzņem ar smaidu. Kad būs galā šīs priekšatlases, tad tālāk viss noritēs tāpat kā pagājušajā gadā: pirmā filmēšana televīzijā, TV atlase, krēslu izaicinājums un tad jau tiešraides, – stāsta Markus Riva.
    Emīlija Gustīne Zom­mere uz noklausīšanos Jēkabpilī bija atbraukusi no Ērgļiem. Meitenei nupat palika sešpadsmit, kas ļauj viņai pilntiesīgi startēt atlasē. At­balstīt meitu līdzi bija devusies arī mamma Edija, kura stāsta, ka Emīlija dziedāt sākusi agrāk nekā runāt, kopš divu gadu vecuma jau bijusi regulāra mazo vokālistu konkursa «Cālis» dalībniece, bet no trim gadiem tikusi katra šā konkursa fināla dalībnieku vidū, tāpat izdevies piedalīties arī «Cāļa» televīzijas raidījumā. Bet ģitārspēles prasmes meitene pārsvarā apguvusi pašmācības ceļā. 
     – Īpaši ģitāru mācījos pēdējo septiņu mēnešu laikā. Ar dziesmām, ko esmu sagatavojusi šai atlasei, vēlos pastāstīt savu personīgo stāstu. Latviski es dziedāšu Vara Vētras dziesmu «Māmiņai», bet angļu valodā – Elvisa Preslija «Can’t help falling in love». Kāpēc vēlētos tikt šajā šovā? Negribu sēdēt uz dīvāna, bet gan pilnveidot sevi, savas skatuves un dziedātājas prasmes, ko šova dalībniekiem māca tur pieaicinātie skolotāji, – teic Emīlija. 
     Jevgeņija Cimoška uz šo noklausīšanos bija at­braukusi no Daugavpils, kur atlase nav paredzēta. Jev­geņija ir mūzikas skolotāja, viņai ir arī sava grupa, ar ko jau iegūta atpazīstamība savā pusē, bet arī šai jaunajai sievietei, tāpat kā Emīlijai, sirdī ir vēlme izaicināt pašai sevi un izmēģināt lietas, kas prasa lielāku uzņēmību un drosmi. 
    – Gribas pārmaiņas savā dzīvē, – teic Jevgeņija. – Patlaban mācu mūziku sā­kumskolā, savulaik esmu apguvusi klavierspēli, ir šī iespēja spēlēt ballītēs savā apkaimē, bet, ja nu es iekļūtu šovā, tad varētu ne tikai iegūt jaunu pieredzi, bet arī pamācīties dziedāšanu, spert solīti tālāk. Es, protams, saprotu, ka šovam vajadzīgi ne tikai dalībnieki, kuriem ir laba balss, bet arī tādi, kuriem ir sava «rozīnīte», sava harizma, jo šis jau ir ne tikai dziedāšanas konkurss, bet arī šovs ar zināmiem izklaides elementiem. Tad jau redzēs. Jevgeņija Cimoška atlasei bija sagatavojusi pat trīs dziesmas: Eros Ramazzoti «Piu’ che puoi», kuras izpildīšanā viņai priekšrocības dod itāļu valodas zināšanas; no latviešu repertuāra viņa bija izvēlējusies Renāra Kaupera «Mana dziesma», savukārt angliski – Lady Gaga «Al­ways remember us this way».
    Pēdējā šajā dienā kopā ar vairākām atbalstītājām – savām draudzenēm – uz noklausīšanos gāja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas au­dzēkne no Madonas Lelde Rieksta. Viņa stāsta, ka mūziku mācījusies nav, patīk dziedāt, ir piedalījusies koros un ansambļos, protams, patīk dziedāt karaoke. 
    – Šī man ir jau trešā noklausīšanās «X faktora» atlasē. Pirmajās divās tālāk netiku, bet nekas – es nepadodos! Mani šajos centienos atbalsta mamma, māsa un draudzenes, – stāsta Lelde. – Jā, mēs viņu pielauzām atnākt šodien, – smejas līdzi atnākusī Ieva, kura kopā ar citām draudzenēm tautas nama vestibilā gaidīja un turēja īkšķi. Lelde Rieksta šajā atlasē dziedāja Eimijas Vainhausas dziesmu «Back to black» un «Zo­diaka» «Daugavu». Arī viņa, tāpat kā iepriekš uzrunātās atlases dalībnieces, sacīja, ka veiksmes gadījumā cer pacelt savas dziedāšanas un uzstāšanās prasmes.
    Jēkabpils «X faktora» šova priekšatlase bija trešā aiz Jelgavas un Rēzeknes. Tālāk: Talsi, Valmiera un Rīga, bet šova TV pārraides sāksies septembrī. Ceram tajās redzēt arī jēkabpilietes un citas šīs noklausīšanās dalībnieces. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru