Zāles pļāvējs vs dārza traktors: kurš variants ir īstais Tavam dārzam?
Apmaksāts raksts

Viens no pievilcīga pagalma stūrakmeņiem ir rūpīgi nopļauta zāle, un paveikt to iespējams daudzos veidos – sākot ar pavisam vienkāršu zāles pļāvēju un beidzot ar daudzfunkcionālu dārza traktoru. Katrs no instrumentiem izceļas ar konkrētām priekšrocībām un trūkumiem, tāpēc centīsimies noskaidrot, kāds ir labākais risinājums Tavām vajadzībām!
 
Zāles pļāvēji – daudz un dažādi
Lai gan visiem zāles pļāvējiem funkcija ir viena, veidi, kā zāle ar tiem tiek nopļauta, ir ļoti dažādi. Šobrīd zāles pļāvējus iespējams iedalīt piecās kategorijās, un katrai no tām ir savi trumpji – viss atkarīgs no dārza specifikācijas un Tavām vēlmēm.
 
Elektriskie zāles pļāvēji
Nosaukums visu pasaka priekšā, proti, šāda veida zāles pļāvējs darbojas, esot pieslēgts pie elektrotīkla. Ieguvumi – nelielas izmaksas, vienkāršāka kopšana un klusa darbība, taču pārāk tālu no mājas, vasarnīcas vai saimniecības ēkas netiksi, kā arī vienmēr būs jāņem vērā vada atrašanās vieta.
 
Benzīna dzinēja zāles pļāvēji
Ļoti iecienīta izvēle, un nav noslēpums, kāpēc – pļaušana ir ērta, jo pa kājām nemaisās vads, un pļāvēju jebkurā brīdī var uzpildīt ar benzīnu, lai darbi turpinātos; arī jaudas ziņā benzīna dzinēja zāles pļāvējiem konkurentu būtībā nav. Jārēķinās, ka tie caurmērā prasa ieguldīt vairāk pūļu un/vai līdzekļu apkopē, kā arī ir dārgāki un smagāki. Taču, ja esi gatavs maksāt vairāk, vari iegādāties benzīna dzinēja zāles pļāvēju ar riteņu piedziņu, kas pļaušanu ievērojami atvieglos – būtībā pļāvējs uz priekšu brauks pats, Tev tikai nāksies to vadīt.
 
Akumulatora zāles pļāvēji
Arī šos zāles pļāvējus vari izmantot praktiski jebkur, jo tie darbojas ar uzlādējama akumulatora palīdzību. Taču ir kāds bet – akumulators agrāk vai vēlāk izlādēsies, tāpēc, ja pļaujamā platība ir lielāka par nelielu mazdārziņu, opcijas ir divas – iegādāties papildu akumulatoru vai arī gaidīt, kamēr tas uzlādējas, darbu tādējādi saraustot. Ja esi nolēmis pirkt zāles pļāvēju ar akumulatoru, noteikti pārbaudi, cik liela ir akumulatora ietilpība un cik ilgi notiek tā uzlāde.
 
Roboti
Foto: Pixabay.com
Roboti putekļu sūcēji ienākuši virknē māju un dzīvokļu, taču arvien populārāki kļūst arī zāles pļāvēji, kas darbojas, cilvēkam pļaušanas procesā neiesaistoties. Šis risinājums, nenoliedzami, ir pats ērtākais, taču reizē – arī visai dārgs, turklāt, lai robots varētu darboties kā nākas, praktiski vienmēr būs nepieciešama arī robota uzstādīšana un dārza pielāgošana, kas jāuztic profesionālim.
 
Mehāniskie zāles pļāvēji
Labākais risinājums nelieliem piemājas dārziņiem, kuros zāle tiek pļauta ļoti regulāri – šāds zāles pļāvējs darbojas tikai un vienīgi, pateicoties stūmēja spēkam. Taču tam ir arī vairākas priekšrocības – ļoti patīkama cena, vienkārša apkope un neliels izmērs.
 
Dārza traktori palīdz ne tikai zāles pļaušanā
Foto: Pixabay.com
    Ja pļaujamā platība ir ļoti liela vai arī Tavā dārzā nav pārāk daudz koku, krūmu un puķu dobju, kas izkārtotas tuvu vienai pie otras, pļaušanu daudz vienkāršāku padarīs dārza traktors, kam ir vairākas priekšrocības:
  •     Ievērojami lielāks pļaušanas platums – ja zāles pļāvējam darba platums lielākoties nepārsniedz 50 centimetrus, dārza traktoriem tas parasti ir vismaz 80 centimetrus plats, dažkārt – pat platāks par 100 centimetriem, tādējādi ļaujot to pašu platību nopļaut daudz ātrāk;
  •     Mazāka fiziskā slodze – lai gan izkustēšanās nevienam par ļaunu nenāk, noteikti piekritīsi, ka ērtāks izklausās variants sēdēt uz traktora, nevis visu platību “izstaigāt”, pie reizes stumjot pļāvēju;
  •      Iespēja paveikt vairākus darbus – ne velti šī ierīce tiek saukta par dārza traktoru, nevis, piemēram, zāles pļaušanas traktoru; ar traktora palīdzību dārzā vari ne tikai pļaut zāli, bet arī tīrīt sniegu un bruģētus celiņus, pārvadāt instrumentus, kurināmo un citas lietas, utt. Tas, ko ar dārza traktoru iespējams paveikt, gan atkarīgs no konkrētā modeļa un tā komplektācijas.
    Jāpiemin arī dārza traktoru trūkumi – tie, protams, ir ievērojami dārgāki, kā arī uzglabāšanai būs jāatvēl krietni vairāk vietas. Kā arī par nokļūšanu šaurās ejās vai zem krūmiem būs jāaizmirst.
   Vai esi izlēmis, kurš no variantiem ir piemērotākais Tavam dārzam? Ja vari atbildēt apstiprinoši – ļoti labi, taču, pirms veic lielo pirkumu, ieskaties SMScredit.lv bloga rakstā “Seši padomi, lai iegādātā dārza tehnika kalpotu ilgi un labi” – arī tajā atradīsi ļoti noderīgu informāciju!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru