Zane Zemīte kļūst par pasaules čempioni vieglatlētikā skolēniem
Aivars Noris, Ainis Raubiškis, treneri

No 12. līdz 19. maijam Horvātijas kūrortpilsētā Splitā notika Skolēnu pasaules čempionāts vieglatlētikā, kur mūsu valsti sekmīgi pārstāvēja Jēkabpils 3. vidusskolas meiteņu komanda sešu sportistu sastāvā.
      Komandu vērtējumā Jēkabpils meitenes izcīnīja augsto 10. vietu 23 valstu ieskaitē. Par čempioniem kļuva Vācijas, Austrālijas un  Francijas skolēni. Jāatzīmē, ka pēc pirmās sacensību dienas mūsu komanda bija otrajā vietā, kas daudziem bija liels pārsteigums.
     Individuālajā vērtējumā par pasaules čempioni skolēniem augstlēkšanā kļuva Zane Zemīte, kas šo titulu izcīnīja sīvā cīņā, otrajā mēģinājumā pārvarot 1,78 m augstumu un apsteidzot  ar savu māsu Lāsmu (1,75 m) un Francijas sportisti (1,75 m). Lāsma ieguva otro vietu. Abām  meitenēm tas ir augstākais sasniegums sportiskajā karjerā. Turklāt Lāsma Zemīte vēl izcīnīja 3. vietu 200 m skrējienā (26,12 sekundes).
    Pārējo meiteņu rezultāti: Elīna Tumša — augstlēkšana 11. vieta  (1,60 m), 300 m/b 11. vieta (52,81 sek.), Zane Zemīte  — 100 m/b 15. vieta (15,47), Katrīna Nikola  Jukšinska — sķēpa mešanā 6. vieta (35,14 m), Ieva Ivanova  — tāllēkšanā 17. vieta (5,21 m), 800 m 12. vieta (2:37,99), Klinta Lindāne —  tāllēkšanā 37. vieta  (4,59 m), 200 m 7. vieta (27,65). Stafetes skrējienā 100 m–200 m–300 m–400 m, labojot Jēkabpils pilsētas rekordu, iegūta 13. vieta (2:25,56 min.).
    Kā nekad,  šogad veiksmīgi sākusies vieglatlētikas sezona.  2. vidusskolas skolēns Aleksandrs Kucs ie­kļauts Latvijas izlasē startam Eiropas otrajās olimpiskajās spēlēs Minskā, kā arī kopā ar Zani Zemīti startēs Eiropas U-20 (junioru) čempionātā Zviedrijā. Laine Donāne  kļuva par Baltijas studentu čempioni, kā arī Itālijas pilsētā Balzanā, labojot Jēkabpils rekordu šķēpa mešanā (53,13 m), izpildīja normatīvu dalībai Eiropas U-23 čempionātā, savukārt  Lāsmai Zemītei novēlēsim veiksmīgu startu Eiropas Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Baku.
    Vasaras sezona tikai sākas un cerams, ka Jē­kabpils vieglatlētiem tā būs panākumiem bagāta un veiksmīga. Šogad Jēkab­pils stadionā 25.–26. maijā notiks Baltijas čempionāts daudzcīņās, 8.–9. jūnijā Latvijas čempionāts daudzcīņās un 21.–22. jūnijā Latvijas čempionāts U-20 un  U-18 grupām. Aicinām skatītājus nākt un  atbalstīt mūsu pilsētas lieliskos jauniešus!