Zasā spriež par muižas parku un veco pasta ēku
AIJA VALDMANE

Zasas kultūras namā otrdien sapulcējušos ļaudis, kas bija sanākuši, lai uzklausītu Jēkabpils novada domes pārstāvju informāciju par aktualitātēm, vispirms par šī gada jaunumiem lauksaimniecības  jomā  informēja lauku attīstības  konsultante Ina Sēle. 
    Viņa stāstīja par VID izdevumiem saimnieciskajā darbībā, pamatlīdzekļu uz­skaiti, pensiju apdrošināšanu u.c. Klātesošie uzzināja par sertificētajiem pārraugiem, par to, kad sākas traktortehnikas apskate, kā ir ar valsts subsīdijām piena lopkopībā, ciltsdarbu, par «Leader» projektiem, kas tiks izsludināti maijā, jūnijā, par «Altum» aizdevumu lauksaimniekiem un citiem jaunumiem. 
     Kad šī informācija bija beigusies, klausītāji varēja uzdot jautājumus. Kāda zasiete bija neizpratnē par to, kāpēc šādas sapulces rīko dienas laikā? Cilvēki taču strādā un netiek no darba projām! Vajadzētu tās organizēt darba dienas beigās, tad tiktu visi interesenti! Arī iepriekšējos gados iedzīvotāju tikšanās ar domes pārstāvjiem bija sarīkotas dienas laikā! 
    – Es kā Zasas pagasta iedzīvotāja nevaru uz tām dienas laikā tikt, – uzsvēra šī sieviete. 
     Konsultante Ina Sēle atbildēja, ka  vakarā taču visi lauksaimnieki ir kūtī. Uz to zasiete iebilda, ka viņa ir strādājošs cilvēks un visi jau vakarā kūtī nav. 
Tad savu vārdu teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Va­nags, sakot, ka ņemšot šo iebildumu vērā un vasarā sarīkošot iedzīvotāju sapulci pulksten 18.00. Kāds cits klausītājs izteicās apmēram tā, ka tā ir tīrā matu skaldīšana – kas gribēs atnākt, atnāks vienalga, cikos. 
    A. Vanags klātesošos informēja par jaunumiem Zasā. Tie ir trīs projekti: vispirms Sēlijas prasmju muzeja remonts, tad Zasas parka labiekārtošanas projekts, kas gan pagaidām ir ievilcies. Ir noslēdzies iepirkums par vides objekta izvietojumu Zasas parkā. Tas būs divarpus metru augstumā pie strūklakas. Atpūtas vietās būs soliņi.
     Paredzēts, ka Zasai tiks nopirkts jauns zāles pļāvējs. Ir izcirsti krūmāji, kuri jāsavāc. Pērn pašvaldība ir nopirkusi divus dzīvokļus. Šogad īres dzīvokļos ir lieli parādi.
    – Dunava nav apdzīvota, varam piedāvāt parādniekiem doties uz turieni, – izteicās A. Vanags. 
     Viņš informēja par bibliotēku, tāpat par kultūras sfēras reformu. Darbinieku štati nav palielināti, bet gan samazināti. 
     Savukārt izpilddirektors Jānis Subatiņš informēja par atkritumu apsaimniekošanu un to dedzināšanu. Sākot ar janvāri, ir pieaugusi cena par atkritumu izvešanu uz valsts noteikto nodokļu rēķina. Iespējams, pieaugs cena arī par to apglabāšanu poligonā. Viņš pastāstīja, ka stikla atkritumi no Zasas nav izvesti tāpēc, ka ceļi bija slikti. Uz Zasu gan ir asfaltēts ceļš, taču savākšanas transportlīdzeklis jau viena pagasta dēļ nebrauc; ja brauc, tad lai varētu savākt no visiem pagastiem. Plastmasa gan tiek izvesta. Viņš informēja arī par akciju, ko organizē «Latvijas Zaļais punkts». Viņu mikroautobuss braukā pa pašvaldībām un  savāc stikla burkas un pudeles. Pērn tas braukāja pa Pļaviņu novadu, šogad būs šajā pusē. Ir neliela rinda uz šo busiņu, bet drīz tas būs izmantojams.
Uz skolēnu darbavietām vasarā jau pieteikušies 15 bērni. Visiem gribētājiem to tik un tā nepietiks, turklāt nav arī zināms, cik darbavietu iedalīs. Zasā jau strādā dārznieks, kas tika meklēts, bet nevar zināt, cik ilgi viņš būs. 
    Biedrība «Sēlijas partnerība» ir izsludinājusi mazu projektu konkursu, taču nav daudz, kas tajā piedalās.
    Šogad būs arī konkurss par sakoptāko sētu. 
     No zāles tika uzdots jautājums par to, kāda izskatās vecā pasta māja ar izdauzītiem logiem, un kāpēc SIA «Lattelecom», kam tā pieder, par to nerūpējas? Stikli ieaug zālē, var sagriezt kājas. Izpilddirek­tors atbildēja, ka SIA nerūpējas par daudzām savām pamestām telpām. Būs vien pašiem tie logi jāaiznaglo. 
J. Subatiņš stāstīja, ka zasieši izteikuši neapmierinātību ar to, ka tagad pavasarī ugunskuri deg visās malās. No dūmiem nevarot glābties. Likums nosaka, ka atkritumus nedrīkst dedzināt. No zāles atskanēja replika – vai tad vienu reizi sestdienās nedrīkstēšot? Kur tās lapas lai liekot? 
    Novada domes īpašuma un apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ingrīda Feld­mane informēja, ka katrā novadā un pagastā ir savi kritēriji, kas nosaka zemes vērtību. Jēkabpils novadā noteikts, ka tie ir 50–70 eiro par hektāru. Nomniekiem jāņem vērā šī summa. Zasā sāpīgs jautājums ir dzīvokļu īpašnieku tiesības. Slikti, ja īpašums nav dokumentēts. Ja dokumenti ir pazuduši, tad īpašumtiesības var pierādīt tiesā. Bet tiesa tik vienkārši šos gadījumus neizskata. Process ir ilgstošs. Jāsa­ga­tavo dažādas izziņas. Mi­ris cilvēks, ir mantojuma ap­liecība, bet īpašums nav ie­rakstīts zemesgrāmatā. Tā­pēc viņa aicina visus īpašum­tiesības nokārtot oficiāli.
    Klausītāji uzdeva jautājumu par peldētavu Zasā. A. Vanags atbildēja, ka oficiāli peldētavas nav, bet solu rindas gan. J. Subatiņš izteica lūgumu iedzīvotājiem censties Zasas muižas parku uzturēt kārtībā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru