Zem lupas – administratīvi  teritoriālā reforma. Krustpils novads
Sarmīte Rutka

Pārmaiņas piespiedīs sadarboties
 
Viens no Krustpils novada vecākajiem un apgrozījuma ziņā lielākajiem uzņēmumiem ir SIA «DLLA». Tā valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis (attēlā) ir arī Jēkabpils uzņēmēju biedrības vadītājs. Viņa viedoklis par reģionālo reformu ir diezgan tiešs: 
 
– Šo reformu vērtēju pozitīvi. Pārāk sadrumstalota ir mūsu Latvija. Katrs pagasts kaut ko dara savās interesēs, bet šis redzējums ir par šauru. Kā uzņēmēju gaidāmās pārmaiņas mani daudz neietekmēs, šeit man ir svarīgi tādi jautājumi kā infrastruktūra u.tml. Tomēr kā iedzīvotājs es redzu daudzas lietas, kas novados ir pilnīgi nesakārtotas. Turklāt novadiem ir tik lielas ambīcijas! Pašvaldības runā, ka sadarbojas arī pašlaik. Kur tad ir tie sadarbības piemēri? Es nevienu nevaru no­saukt. Milzīgas naudas tiek skaitītas par skolēnu mācīšanos citā teritorijā, par uzturēšanos pansionātos utt. Jo lielāka būs teritorija, jo mazāka šādi izšķiestā nauda. Reforma piespiedīs nolikt malā milzīgās ambīcijas, personīgos aizvainojumus un tamlīdzīgus niekus un sadarboties. Vai tad ir taisnīgi, ka Jēkabpils viena ceļ multifunkcionālo sporta halli? Apkārtējo novadu iedzīvotāji to neizmantos? Krustpils novadā ir lidlauks, kur var sekmīgi attīstīt uzņēmējdarbību. Trūkst viadukta pāri dzelzceļam, kas ir jau pilsētas teritorija. Jēkabpils to nebūvēs, jo to vajag no­vada attīstībai, pilsēta meklē savas degradētās teritorijas, ko sakārtot. Lūk, ja būs vienots teritoriāls veidojums, šie traucēkļi jau atkritīs.
– Kā uz reģionālo reformu raugās uzņēmēju biedrības biedri?
– Tirdzniecības un rūpniecības kamera par šo jautājumu jau rīko seminārus visā Latvijā. Un visur uzņēmēju viedoklis ir diezgan līdzīgs – reforma ir nepieciešama. Uzņēmējus uztrauc darbaroku trūkums reģionos, bet darbaspēka kustību jau šādi nevar ietekmēt. Gluži pretēji – jāmeklē jauni risinājumi gan infrastruktūras attīstībai, gan cita veida piesaiste. Lai cilvēks ātri un lēti brauc strādāt, kur tam izdevīgāk, bet, piemēram, dzīvot izvēlas novadā.
– Vai apvienojamajai teritorijai, jūsuprāt, jāsa­glabājas agrāko rajonu robežās?
– Neesmu analizējis šo jautājumu, tomēr uzskatu, ka, lai arī neskan labi, tomēr padomju laikā gadu desmitos veidotā infrastruktūra,  slimnīcas u.tml. rajonu robežās ir saglabājama. Protams, var spriest, Pļa­viņām būt pie Jēkabpils vai Aizkraukles; vai Līvāniem jāpaliek vieniem, tomēr uzskatu, ka reģionālās reformas rezultātā jāpanāk maksimāli lielu administratīvo teritoriju izveidošana. 

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums 
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru