Zem lupas – administratīvi teritoriālā reforma. Krustpils novads
Sarmīte Rutka

Galvenais, lai pagastā kāds paliek
Aptaujātajiem Vīpes un Mežāres pagastu iedzīvotājiem viedoklis par reģionālo reformu pagaidām vēl ir visai nenoteikts.
 
Aisma, Vīpes iedzīvotāja:
– Nepiekrītu šai reformai. Mūs apmierina viss, kā ir pašlaik. Lai ir pagastā cilvēki, mūsu Krustpils novads lai ir!
 
Ligita, vīpiete:
– Jā, es arī neesmu ar mieru braukāt pēc visa uz Jēkabpili. Lai jau bieži tajā pagastā nav nekas jākārto, tomēr savu reizi sanāk aiziet.
 
Aļesja, pārdevēja Vīpē:
– Teikšu godīgi, man ir vienalga, būs tā reforma vai nē. Uz novadu vispār nav nekādas vajadzības braukt, arī uz pagastu vien dažas reizes sanācis aiziet. Visu kārtoju pati internetā. Mans bērns mācās 6. klasē, tādēļ domāju, ka līdz reformas beigām un gaidāmajai skolas likvidācijai viņš to jau būs pabeidzis. Un, pat ja likvidētu ātrāk, transports skolēniem ir un uz mācību iestādi bērnu tāpat taču aizvestu.
 
Guntis Ozoliņš, stādaudzētavas «Meža rasas» īpašnieks:
– Reformu vajag. Visam ir jāattīstās uz labu. Man, protams, ir darīšanas gan ar pagastu, gan novadu, bet mūsdienu interneta laikmetā tās ir viegli nokārtojamas elektroniski. Ja kāds atceras, kādas kādreiz rindas bija Lauku atbalsta dienestā! Bet tagad – nospied trīs pogas, un viss kārtībā. Nezinu, vai vajag tieši tādu kā agrāko rajonu sistēmu, bet manis pēc varētu būt arī tikai Rīga un viens reģions. Galvenais, lai katrs savu darbu darītu atbildīgi – gan mēs ar jums, gan tie kungi, kurus, starp citu, arī vajag. Un jābeidz pukstēt, cik viss ir slikti, kā visiem jābrauc prom. Tā īstenībā nemaz nav.
 
Zigrīda, mežāriete:
– Reformu kopumā neesmu izpētījusi. Svarīgi, kas notiks ar pagastiem. Te kādam noteikti jāpaliek, sevišķi veco cilvēku dēļ. Tomēr man kā skolotājai vissāpīgākais jautājums ir Mežāres skolas likvidācija. Un te nav tik vienkārši, kā izskatās. Visi bērni mums tepat vietējie, piecās minūtēs līdz skolai tiek. Kad būs jābrauc uz pilsētas skolām, cik agri mazuļiem būs jāceļas? Lai jau saka, ka lielajās skolās ir labāka izglītība, bet es gribētu iebilst. Mums ir individuāla pieeja, varam pārbaudīt katru bērnu par katru vielu. Lielajās klasēs to var izdarīt tikai pārbaudes darbos. Turklāt visi mūsu audzēkņi pēc 9. klases, kad aiziet uz Jēkabpils 3. vidusskolu vai kādu tehnikumu, nesen sekmīgi iestājas un arī mācās. 
 
Jevdokija, pensionāre no Mežāres:
– Pēdējos gadus dzīvoju, tādēļ mani šī reforma neinteresē. Galvenais, lai Mežārē paliek pasts, sociālā darbiniece, ārsts. Un arī skola lai paliek, redz, mums te šogad pulka bērniņu sadzimuši, lai viņiem ir kur mācīties.
 
Natālija, uz Mežāri atbraukusi viesos:
– Ja jau laukos paliek arvien mazāk cilvēku, tad arī priekšnieku vajadzētu būt mazāk. Protams, svarīgi, lai pēc iespējas tuvāk ir ārsts, tie paši sociālie darbinieki un kāds viens cilvēks, kas var palīdzēt tiem, kas paši netiek galā internetā ar dažādu dokumentu kārtošanu. 
 
 

Aicinām lasītājus izteikt arī savu viedokli par gaidāmo reģionālo reformu, tās lietderību un iespējamajiem apvienošanās variantiem. Tāpat aicinām uzdot jautājumus, kas jums radušies šajā sakarā. Mēģināsim tos noskaidrot kopīgi. Rakstiet mums vēstules vai uz e-pastu: janis@bdaugava.lv. Jūsu domas uzklausīsim arī pa telefonu 65237942.

Fakti

 • Krustpils novadā ir 7 mācību iestādes: Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola; Krustpils pamatskola; Sūnu pamatskola; Mežāres pamatskola; Variešu sākumskola; Vīpes pamatskola; Antūžu speciālā internātpamatskola (no 1. augusta – Antūžu pamatskola).
 • Piecās skolās ir atvērta papildu pirmsskolas apmācība jeb bērnudārzs. Krustpils novada skolās 2018. gada 1. septembrī kopā mācās 440 skolēni, bet 156 bērni apmeklē bērnudārzus.
 • Antūžu speciālajā internātpamatskolā 2018. gadā (dati uz 05.09.2018.) mācījās 79 bērni, no kuriem 11 bērni bija pirmsskolas grupās. 
 • Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādēs 2018./2019. mācību gadā kopā strādā 106 pedagoģiskie darbinieki, tai skaitā skolu direktori, to vietnieki, logopēdi, bibliotekāri un citi atbalsta pedagoģiskie darbinieki. Šie darbinieki tiek finansēti gan no valsts budžeta.

* Krustpils novada pašvaldības dati no Valsts izglītības informācijas sistēmas (VIIS) datu bāzes
 
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. ahahhahah
  ahahhahah
  pirms 1 gada

  nu i ģīmji.

  Atbildēt
 2. hahahaha
  hahahaha
  pirms 1 gada

  A tu uz savējo paskatījies šorīt?

Pievienot komentāru