Zemniekus uztrauc nelīdzenais ceļš
SARMĪTE RUTKA

Tiklīdz plašsaziņas lī­dzekļos izskanēja informācija par iespaidīgo divu traktoru sadursmi Zīlānos, uz BD redakciju piezvanīja Variešu pagasta zemnieks Dainis Liepnieks, lai informētu mūs par, viņaprāt, briesmīgo ceļa Jēkabpils–Ļaudona posmu tūdaļ aiz pilsētas, kur varētu notikt tikpat lieli satiksmes negadījumi: – Šis ceļa posms paš­laik ir ļoti noslogots – te ar smagām graudu kravām pārvietojas gan Variešu, gan Sāvienas zemnieki. Bet ceļš ir vienkārši briesmīgs. Ielāps uz ielāpa! Jā, vieglajām ma­šīnām tas nekas, jo tās «lido pāri», bet traktori izjūt katru grambu. Atbrauciet, pa­brauciet ar mani traktorā – visi zobi būs izsisti pēc tāda brauciena. Pēdējie divi līkumi pirms Jēkabpils vispār ir īsta tehnikas pārbaude. Šeit katrs lavierē, kā māk, brīžiem iebraucot pretējā joslā, un tas var bēdīgi beigties. Biju aizbraucis uz pa­gasta pārvaldi. Tur tik noplātīja rokas, ka šis neesot pagasta ceļš.
     Variešu pagasta pārvaldnieks Andris Naidovskis apstiprināja, ka šāda saruna tiešām bijusi: – Jā, bija Liepnieka kungs pie manis un sūdzējās par šī asfaltētā ceļa slikto stāvokli. Tas ir valsts ceļš, un pagasts vai novads par tā remontu vai uzturēšanu neatbild. Labi saprotu, ka zemnieki, kas ar smagajām labības kravām ik dienu pārvietojas uz elevatoru Veseļos, tiešām varētu vairāk izjust ceļa negludumus, nekā braucot ar vieglo transportu, tomēr šis ceļš nav bedrains – asfalta se­gums vienkārši ir vairākkārt lāpīts, tādēļ virsma ir nelīdzena. Lai zemnieku sāpi nodotu patiesajam ceļu īpašniekam, devos uz «Lat­vijas autoceļu uzturētāja» vietējo nodaļu, kur šo sūdzību uzklausīja un pieņēma zināšanai. Diemžēl tuvākajos remontu plānos šis ceļš neesot iekļauts, jo visā valstī esot daudz ievērojami sliktākā stāvoklī esošu ceļu, kas jāremontē ātrāk. Tiesa, pēc šīs vizītes ceļa Jēkabpils–Ļaudona kritiskais posms tika iezīmēts ar ceļazīmēm «Nelīdzens ceļš». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. Mjaaa
  Mjaaa
  pirms 3 mēnešiem

  Un ko tad darīt tiem, kas pa grants ceļu pārvietojas? Minētais posms normāls.

  Atbildēt
 2. Ceļi, ceļi
  Ceļi, ceļi
  pirms 3 mēnešiem

  Ak, vai! Var tiešām saprast, ka kļūdās zemnieks (kurš būtībā ir tāds pats vienkāršais iedzīvotājs kā visi) un nezina, kurš ceļa posms pieder PAŠVALDĪBAI, bet kurš - VALSTIJ. Bet, ja pagasta pārvaldnieks(!!!) nezin, kam tālāk jānodod šis zemnieka iesniegums (viedoklis, sāpe, prasības, utt. - sauc, kā gribi) par nekārtībām uz VALSTS ceļa, tad gan bēdīgi. VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ir tikai DARBU IZPILDĪTĀJS. Tāpat kā pagasta pārvalde ir izpildvara, nevis lēmējvara. Savukārt darbus šim autoceļu uzturētājam uzdod Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts ceļi". Tiem uz galda stāv šie „remontu plāni”, kuros ceļa Jēkabpils - Ļaudona kritiskais posms tā kā neesot iezīmēts. Un kam to tur būtu bijis jāiezīmē? Satiksmes ministrijai, kuras kabatā satek daļa nodokļu maksātāju (arī zemnieku) naudas. Atcerieties? Satiksmes ministrs Tālis Linkaits pavasarī solīja, ka par aizvadītās siltās ziemas laikā ietaupīto naudu, kas bija paredzēta ceļu kaisīšanai un sniega tīrīšanai, bet netika izlietota (jo tu – tū ZIEMAS NEBIJA !!!) šovasar daudzviet Latvijā liks dubultās virsmas klājumu šādiem valstij piederošajiem lauku ceļiem, pa kuriem mēs te ikdienā pārvietojamies. Nu… kaut kur jau varbūt arī liek. Varbūt vajag prasīt (pieprasīt), kā to savulaik darīja aktīva Medņu iedzīvotāju grupiņa un panāca tīri foršu ceļa klājumu labā gabalā. Paprasiet kaimiņiem, kā viņi to savulaik dabūja gatavu. Jā, dubulto klājumu liek ne tikai uz grantēta ceļa, bet arī uz sūdīga asfalta.

  Atbildēt
 3. Sarmīte Rutka
  Sarmīte Rutka
  pirms 3 mēnešiem

  Atvainojos par kļūdaini norādīto iestādi, kur vērsies pagasta pārvaldnieks, - tā tiešām bija "Latvijas valsts ceļu" Jēkabpils nodaļa.

 4. paklau ))
  paklau ))
  pirms 3 mēnešiem

  Dubulto klājumu klāj ļoti nekvalitatīvi! Tāda pati kratīšanās vien sanāk.

 5. neceļi
  neceļi
  pirms 3 mēnešiem

  Sakarā ar sliktajiem valsts ceļiem jau gadiem Jēkabpils novada priekšnieks Vanags ar visu savu svītu brauc uz Rīgu gan uz VARAM, gan uz Satiksmes Ministriju, bet jēgas nekādas. Ko tad var izdarīt zemāka ranga amatpersona- pārvaldnieks? Un, vai viņš vispār ir ieinteresēts vai darītājs? Medņos, tur situācija bija pavisam citāda, ceļš patiešām bija neizbraucams. Kaut kas bija jādara! Labi, ka bija aktīvi cilvēki, citādi ceļa posms nebūtu bijis sakārtots līdz šodienai. A kas te Variešām ko bļaustīties? Asfalts salāpīts, mašīnas un traktori taču nost negrimst! Uz doto brīdi nelīdzēs ne aktīvu ļaužu bariņš, ne Pabērzs. Vienīgi, ja pēc reformas kaut kas var mainīties, kad valsts solīja ceļiem finansējumu, un ne mazu.

 6. Lainis
  Lainis
  pirms 3 mēnešiem

  Medņu pense, Jūs par ko komentējat? Vai rakstā minēti Medņi? Vai rakstiet tāpēc, ka Jūsu biedrībai maz tika labu vārdu par pūču taku? Asti sev celt citur varējāt, mēs uz Medņu pusi neskatīsimies, mums tur nevajag. Ja pati nestūrējiet un pa šo posmu nebrauciet, tad jūsu gudrie komentāri šeit lieki..

  Atbildēt
 7. Pūču taka
  Pūču taka
  pirms 3 mēnešiem

  Paldies par reklāmu! )

 8. ceļš
  ceļš
  pirms 3 mēnešiem

  Bez tam Medņu ceļš ir drausmīgs. :D Tad jau labāk kratīties pa tā saucamo grunteni. Nu ta salielīja...

  Atbildēt
 9. Huligāns
  Huligāns
  pirms 3 mēnešiem

  Piekrītu ka ceļa posms netālu no Jēkabpils kur uzstādītas šīs zīmes diezkas nav. Šūpo tā ka maz neliekas. Bet tālāk līdz Medņiem var maukt bez bēdas. Pēdējo reizi, kad braucu neko tur tādu šausmīgu neredzēju.Normāls ceļš. Nesakat, ka nebraucat tur uz sotaku. Ko jūs gribas, autobāni vai?

 10. Nekā traka
  Nekā traka
  pirms 3 mēnešiem

  Huligān, zemnieks ar traktoru uz sotaka nebrauc. D Tak aizmirsti to ceļu, nekreņķējies. Visa Lv ir ar tādiem. D

Pievienot komentāru