Zilais karogs pacelts jau desmito reizi
INESE ZONE

Jēkabpilī, pie Radžu ūdenskrātuves peldvietas, 30. maijā jau desmito reizi tika pacelts Zilais karogs, kas apliecina peldvietas tīrību un kvalitāti.   Pasākumā piedalījās arī Vides izglītības fonda Zilā karoga programmas koordinators Jānis Ulme. Zilā karoga programmu īsteno Vides izglītības fonds sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Vides aizsardzības fondu.
    -Vietējie iedzīvotāji ne vienmēr novērtē ieguldīto darbu peldvietas izveidē un uzturēšanā, biežāk pamana trūkumus. Atceros pirmo gadu, kad peldvietā tika pacelts karogs. Braucot katru gadu un vērtējot, redzu, kā visa teritorija tiek attīstīta kā vienots komplekss. Par peldvietas kvalitāti runājot, ir prieks, ka faktiski vairs nav kur «piesieties». Taču pašvaldībai, lai to panāktu, ir jāiegulda milzīgs darbs un finansējums, un ir liels gandarījums, ka tas standarts tiek labi uzturēts. Visa apkārtne ir kļuvusi par attīstītu un populāru vietu atpūtai un sportam. Ir gandarījums redzēt, kā šeit jau no paša rīta sporto skolēni, – sacīja Jānis Ulme. Viņš pateicās pašvaldības saimnieciskajiem darbiniekiem par labo sadarbību. 
     Zilā karoga programma ir kļuvusi par pasaulē populārāko tūrisma ekosertifikācijas sistēmu. Lai to iegūtu, peldvietai jāatbilst 33 kritērijiem. Tie skar ūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu, izglītojošus, drošības un citus pasākumus. Mērķis ir uzlabot piekrastes teritoriju vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu, kā arī vides izglītības iniciatīvas.  
     Peldsezonas laikā Radžu ūdenskrātuves peldvietā katru dienu no pulksten 10.00 līdz 22.00 dežurēs divi glābēji. Pēc 30. maija ūdens velosipēdu, laivu un SUP dēļu noma ir pieejama katru dienu no pulksten 10.00 līdz 21.00. Savukārt Jēkabpils pašvaldība ir informējusi, ka no 8. jūnija līdz augusta beigām sestdienās un svētdienās no tirdzniecības centra «Sala» uz Mežaparku kursēs bezmaksas autobuss. 
 
D. Gagunova foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru