Zinību dienā sacenšas prāta spēlēs
SARMĪTE RUTKA

Zinību dienā Jēkabpils Tautas namā pulcējās 13 komandas gan no Jēkabpils, gan tuvākas un tālākas apkārtnes, lai piedalītos “Prāta spēļu” rīkotajā izklaidējošās erudīcijas spēles “Simtgades kauss” Zemgales reģiona pēdējā posmā.
   Kopumā jau no pavasara līdz novembrim tiks aizvadīti 25 posmi – pa 5 katrā reģionā un Rīgā. Katrā no tiem pirmās piecas vietas ieguvušās komandas tiksies reģionālajos pusfinālos, bet veiksmīgākās no tiem – lielajā finālā. 
    Rīkotāji atzīst, ka konkurss organizēts ne tikai kā zināšanu par Latviju spodrināšanas  un demonstrēšanas pasākumus, bet arī kā lieliska izklaide ģimenēm, draugu kompānijām un darba kolektīviem. Par šīs ieceres patiesumu varēja pārliecināties arī Jēkabpilī, kur komandas veidoja gan vienas ģimenes dažādu paaudžu pārstāvji, gan draugi, gan arī, piemēram mēs - kolēģi no “Brīvās Daugavas” redakcijas.  Kopumā 10 kārtās bija jāatbild uz 50 jautājumiem. Šajā posmā komandas izvēlējās demonstrēt savas zināšanas šādās tēmās: “Bērnu dziesmas”, “Estrādes dziesmas”, “TV sejas”, “Jēkabpils”, “Govis”, “”Slaveni sportisti”, “DELFI jaunumi”, “Autobiogrāfijas”, “Diezgan jaunas dziesmas” un “Bākas”. Jautājumi bija visdažādākās sarežģītības pakāpes, un pat enciklopēdiskas zināšanas negarantēja uzvaru spēlē. Taču šoreiz tiešām, šķiet, galvenais bija prieks par jauki un lietderīgi kopā pavadītu laiku. Lūk, kam vislabāk veicās Jēkabpilī un kas 27. oktobrī dosies uz Zemgales pusfinālu Jelgavā: 1. vietā “Ārstniecības augi”, 2. - “Radi”, 3. -  “Kalngalu vigvams”,  4. - “Brīvā Daugava”,  5. - “Kam vēl nav 100, tas var”. Vēlēsim veiksmi mūsējiem – lai Simtgades kauss ceļo uz Jēkabpili!
 
Foto no www.lv100.prataspeles.lv
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. rasa
  rasa
  pirms 1 gada

  27. okt. pusfinālā Jelgavā - ašu domu un veiksmi visiem, bet BD cītīgā lasītāja īkšķi turēs par "Brīvās Daugavas" komandu!

  Atbildēt
 2. aha
  aha
  pirms 1 gada

  nu BD ir jāvinnē. Tie zina visu par visiem, tikai cik ir laba atmiņa, tas cits jautājums.

Pievienot komentāru