20. maijā visā valstī tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

    Šī gada 20. maijā no plkst.10.00 līdz plkst.10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Trauksmes sirēnu pārbaudes laikā 3 minūšu ilgumā skanēs viļņveida signāls, kas nozīmē, ka skaņas signāls skanēs 5 sekundes, tam sekos pārtraukums, un turpināsies atkārtots 5 sekunžu skaņas signāls un pārtraukums. Iepriekš tika pārraidīts cita veida skaņas signāls. 
     Pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanas brīdī lietotnes “112 Latvija” lietotājiem tiks nosūtīts paziņojums, kas ļaus reālos apstākļos testēt lietotnes darbību. Tādējādi tas dos iespēju identificēt nepieciešamos lietotnes darbības uzlabojumus.  
     Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, ir jāieslēdz televizors un radioaparāts vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji (Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas televīzijas kanāli LTV1 un  LTV7, vai Latvijas radio apraides kanāli), informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.
     Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram ir viedtālrunis, aicināts lejupielādēt un izmantot jauno bezmaksas lietotni “112 Latvija”, kas lietotājam sniedz vairākas priekšrocības - iespēju piezvanīt vai nosūtīt īsziņu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, saņemt paziņojumus par iespējamo apdraudējumu un uzzināt, kā rīkoties dažādās bīstamās situācijās.
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Dzirdējis to esmu tikai vienu reizi stāvot centrā pie Betas.

  Atbildēt
 2. Udaļcovs
  Udaļcovs
  pirms 1 mēneša

  Ko grozies ap Betu? Strēbi lēto stiprināto aliņu?

 3. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Nē, dzeru tikai Cēsu un Bauskas alu un ,protams, pašraudzēto, bet tas sanāk tikai Jāņos.

Pievienot komentāru