Atzīst, ka neesam gatavi avārijas situācijās rast optimālu risinājumu transporta novirzīšanai
INESE ZONE

     Jēkabpils novada domes sēdes informatīvajā daļā domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis atzina, ka situācijā pēc traģiskā satiksmes negadījuma Jēkabpilī, Rīgas ielā, kur sadūrās divas kravas automašīnas, bija  redzams, ka nav gatavības operatīvi risināt satiksmes un citas problēmas. 
 - Trešdiena parādīja, ka esam nepietiekami sagatavoti dažādām kataklizmām un likstām. 24. janvārī piecos no rīta notika avārija Rīgas ielā, un uz 15 stundām avārijas vietā pilnībā tika slēgta Jēkabpils - Rīgas šoseja, un tas turpinājās līdz pašam vakaram. Policija veica savu darbu, arī pašvaldības policija nāca palīgā satiksmes regulēšanā. Transports negadījuma vietas apbraukšanai tika virzīts pa Zvaigžņu ielu. Taču izrādījās, ka tur lielās fūres nevar pamainīties, un sākās problēmas un veidojās jauni sastrēgumi. Tie, kuri zina vietējos ceļus, brauca caur lidlauku. Daļa transporta tika novirzīta caur “Circle K” un “DLLA” privātajiem pagalmiem, kur transporta plūsma drīz izdauzīja ar sniegu klāto ceļu, un arī tur vairs nevarēja pabraukt. Izveidojās nopietna problēma, kā un kur novirzīt transporta plūsmu, -  secināja Raivis Ragainis.
     Viņš stāstīja, ka Valsts policija pieņēmusi lēmumu, ka avarējušās automašīnas netiek izņemtas, bet paliek avārijas vietā un tās savāc īpašnieki. Tāpēc process ieildzis un nācies gaidīt evakuatorus. Viens no evakuatoriem pēc Roķišķu piena pārstrādes ražotnes auto braucis no Lietuvas divas reizes. Pirmajā reizē aizvesta piekabe, otrajā - avarējusī automašīna. 
     R. Ragainis pauda neizpratni, kāpēc “WAZE” un citās platformās netika ievietota informācija, ka negadījuma dēļ apbraucamais ceļš ir caur Jaunjelgavu. Tikusi norādīta izbraukšana caur Vilkukrogu, bet, tā kā ir ziema, mazie ceļi uzreiz no transporta plūsmas pārvērtušies sniega putrā un transports nevarēja pārvietoties. 
     -Katrā ziņā šī problēma parādīja to, ka mēs pilnībā neesam gatavi šādai situācijai, un nevis saistībā ar to, cik ātri varam uz to reaģēt, bet gan, ko varam izdarīt un kur varētu būt apbraucamais ceļš, - atzina Raivis Ragainis.
     Deputāts Māris Dimants minēja, ka jau sākotnēji tikusi nepareizi organizēta satiksmes plūsma, jo transportu vajadzēja novirzīt pa Ārijas Elksnes un Zvaigžņu ielu uz Madonas ielas pārbrauktuvēm un uz apļiem, kur ir labi, asfaltēti ceļi. Tas nav izdarīts, un viss transports lauzies caur “Circle K.”  teritoriju. Raivis Ragainis gan iebilda. Izrādījies, ka Zvaigžņu iela nav piemērota, jo tur atkal radušies sastrēgumi, mēģinot samainīties divām lielām kravas automašīnām. Tagad tas esot viens no uzdevumiem novada Civilās aizsardzības dienestam meklēt risinājumus, kā šādos negadījumos rīkoties, lai transporta plūsma uz ceļa netiek ilgstoši pārtraukta.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 4 mēnešiem

  Tikai bez panikas. Ārkārtas situācijā tādas avarējušas mašīnas ar buldozeru ir jānostumj no ceļa un satiksme būs atjaunota. Cits jautājums vai ir tāds buldozers, ja nav, tad jāiegādājas un jātur rezervē.

  Atbildēt
 2. Traktorists
  Traktorists
  pirms 4 mēnešiem

  Māris noteikti aizdos buldozeru, jo viņš saprot kā pareizi organizēt plūsmu! Tikai kurš uzdrīkstēsies pateikt, ka visas pēdējos gados Jēkabpilī pārbūvētās ielas nepieļauj ne mazāko iespēju tur kaut ko apbraukt pat nelielas avārijas rezultātā. Jābrīnās , kāpēc Leonīds neieteica ceļu kā apbraukt tiltu?!!!

Pievienot komentāru