Festivālā – četras pasaules roka leģendas
Apmaksāts raksts

    Bonie
    Festivālā – četras pasaules roka leģendas
    Sapnis turpinās, un, iespējams, ar Ķiluču (Kilučiai) ciematu Lietuvā, kurā dzīvo gandrīz 300 iedzīvotāju, mūzikas cienītāji vairs nav jāiepazīstina. Vēl nav norimušas leģendāro mūziķu pērnās vasaras koncerta atskaņas, bet jau ir atnākusi jauna ziņa: 2024. gada 15. jūnijā Biržu rajona pussalā uz skatuves kāps vēl četras pasaulslavenas zvaigznes – Bonija Tailere, Samanta Foksa, Sūzija Kvatro un pirmo reizi Lietuvā – Niks Keršovs!
    
    Rokenrola karaliene
    Ar Detroitā (ASV) dzimušo Sūziju Kvatro jeb Sūzanu Keju Kvatro (viņas īstais vārds), iespējams, nav vajadzības iepazīstināt pat tos, kam ar mūziku ir maz sakara. Viņa ir pirmā sieviete, kura jau kopš roka ēras pirmsākumiem ņēmusi rokā “vīriešu” mūzikas instrumentu – neatņemamu roka daļu – basģitāru.
 
 
    Mūzikas skolā apguvusi klavierspēli un perkusijas, Sūzija ātri apguva arī savu pirmo basģitāru, ko 1957. gadā viņai uzdāvināja tēvs. Mūziķu ģimenē dzimušās rokenrola karalienes pirmā publiskā uzstāšanās notika viņas tēva džeza grupā “The Art Quatro Trio”. Sūzija tolaik bija astoņus gadus veca un jau spēlēja bungas. 14 gadu vecumā viņa kopā ar māsām izveidoja meiteņu rokgrupu “The Pleasure Seekers” un ierakstīja trīs singlus.
    1971. gadā Sūzija pārcēlās uz Angliju, lai sadarbotos ar producentu Mikiju Mostu, un drīz pēc tam jau kopā ar grupu “Thin Lizzy” iesildīja publiku “Slade” pirmajā lielajā turnejā.
    Par tramplīnu uz mūzikas Olimpu kļuva iepazīšanās ar radošo duetu N. Činu un M. Čepmenu, kuru viņai sacerētais singls “Can the Can” uzreiz sasniedza topu virsotnes Lielbritānijā, Japānā un Austrālijā.
    Amerikā lielu popularitāti dziedātājai nodrošināja 1978. gadā kopā ar Krisu Normanu (kurš jau ir uzstājies Ķilučos) duetā ierakstītā dziesma “Stumblin’ In”, kas ASV mūzikas topos ieņēma ceturto vietu.
    Savas karjeras laikā S. Kvatro ir izdevusi 15 studijas ierakstu albumus, 10 izlases un vienu koncertalbumu, tika pārdotas vairāk nekā 55 miljoni viņas ierakstu kopiju.
    Viņa ir ne tikai mūziķe un dziesmu autore, bet arī aktrise un dzejniece, ir izdevusi savu dzejas un atmiņu krājumu “Through My Eyes”.
    
    Iekārojama un dumpinieciska
    Vēl viena Ķiluču skatuves zvaigzne – britu dziedātāja Samanta Foksa. Pirmo savas popularitātes stundu piedzīvoja, kad viņas pikantās fotogrāfijas rotāja daudztirāžas izdevumu vākus. Viņa vispirms nosūtīja fotogrāfijas izdevumam “The People”, bet pēc tam slavenajam bulvāru izdevumam – “The Sun”.
 
 
    Samantas izskats un krūtis, kuras viņa apdrošināja pat par 250 000 ASV dolāru, drīz vien padarīja viņu par Page 3 girl un populārāko modeli daudzus gadus pēc kārtas.
    Taču drīz vien viņa kļuva slavena ne ar savu ārējo pievilcību vien. Dziesma “Touch me” acumirklī padarīja viņu slavenu – tajā vasarā miljoniem cilvēku vēlējās viņai pieskarties, un tāda paša nosaukuma albums 15 valstīs, tostarp ASV, ieguva topu pirmo vietu.
    “Touch me” kļuva kā “zaļā karte”, kas palīdzēja jaunajai meitenei stadionos pulcēt ap 30 000 skatītāju. Kolumbijā jauno dziedātāju sveica pat 50 000 fanu, bet Indijā uz koncertu bija pulcējies 70 000 fanu pūlis! Viena gada laikā viņa dziedāja vairāk nekā miljonam fanu.
    2014. gadā viņa sniedza iespaidīgu koncertu Londonas Trafalgaras laukumā, aktīvi uzstājas dažādās valstīs. Samanta priecājas, ka cilvēki joprojām klausās viņas dziesmas.
    
    “Deep Purple” – nē, Tonijam Benksam, Eltonam Džonam un citām zvaigznēm – jā
    Vēl viens Ķilučos notiekošā zvaigžņu koncerta deserts ir Niks Keršovs, kurš pēc ilgām pārrunām pirmo reizi ieradīsies Lietuvā!
    Bristolē dzimušais britu mūziķis, producents un komponists Niks Keršovs kļuva slavens 1984. gadā, kad viņa dziesma 62 nedēļas atradās Lielbritānijas singlu topa augšgalā, apsteidzot pārējos tā laika solo izpildītājus!
 
 
    Niks nav viena vai divu hitu izpildītājs: viņa fani joprojām dzied “The Riddle”, “I Won‘t Let the Sun Go Down on Me”, “Wouldn‘t it Be Good”, “Dancing Girls” un citas dziesmas. Viņš ir arī daudzu hitu, tostarp 1991. gada Lielbritānijas dziesmas numur viens “The One And Only” autors, kuru izpildīja Česnijs Lī Houkss.
    Par savas karjeras sākumu dziedātājs ir pateicīgs vecākiem, kuri pamanīja viņa muzikālās dotības, un desmit gadu vecumā aizveda dziedāt korī. Pēc tam spēlēja bērnu teātra grupā, bet 14 gadu vecumā no vecākiem saņēma dāvanu – ģitāru.
    Niks Keršovs drīz pievienojās grupai “Half Pint Hog”, kas izjuka jau pēc trim koncertiem. Tomēr tas neatturēja pašpārliecināto puisi piedāvāt savu ģitārista talantu grupai “Deep Purple”. Lai gan atbilde bija negatīva, viņš bija apņēmības pilns mūziku padarīt par savu dzīvi.
    Viņa zvaigzne iemirdzējās, kad Niks parakstīja līgumu ar “MCA Records”, izdeva singlus “I Won’t Let the Sun Go Down on Me” un “Wouldn’t it Be Good”, kas Apvienotās Karalistes topos ierindojās ceturtajā vietā un uzreiz padarīja viņu populāru ne tikai dzimtajā Anglijā.
    Drīz pēc tam Niks izdeva savu debijas albumu “Human Racing”, kurā tika iekļauti singli “Dancing Girls”, tāda paša nosaukuma dziesma “Human Racing” un dziesmas “I Won’t Let the Sun Go Dawn on Me” kaverversija.
    Ar savu balsi, dziesmām, ļoti stilīgajiem videoklipiem un pievilcīgo ārējo izskatu Niks ir ieguvis milzīgu popularitāti visā Eiropā. Drīz pēc tam viņš sāka koncertēt ne tikai Vecajā kontinentā, bet arī Kanādā, Austrālijā, Japānā un ASV.
    Dziedātājs ir sadarbojies ar Klifu Ričardu, Lulū, Ronanu Kītingu, Džeisonu Donovanu, Niku Kārteru, Maiklu V. Smitu, Sia, Geriju Bārlovu, kā arī ar Boniju Taileri un daudziem citiem slaveniem mūziķiem, ierakstījis kopdziesmas ar Toniju Benksu no “Genesis” un Eltonu Džonu.
    Arī tagad viņš ir ļoti populārs daudzās pasaules valstīs, Niks raksta dziesmas filmām, pirms dažiem gadiem saņēma Safolkas universitātes goda doktora grādu “Par nopelniem mūzikas industrijā”, izdeva minialbumu “These Little Things” un albumu “Oxymoron”.
    
    Nelaime pārvērtās laimē
    Un daudzu visgaidītākā “odziņa uz četru mūziķu tortes” ir Apvienotajā Karalistē dzimusī Bonija Tailere.
    Bonijas zvaigzne iemirdzējās 1976. gadā ar hitu “Lost in France”, bet gadu vēlāk viņai tika veikta balss saišu operācija, tādēļ sešas nedēļas nācās klusēt. Diemžēl nelaimes gadījuma dēļ Geinora Hopkinsa (Bonijas Taileres īstais vārds un uzvārds) pēkšņi uz kādu laiku zaudēja balsi.
 
 
    Satriektā dziedātāja bija pārliecināta, ka viņas tikko iesāktā mūziķes karjera ir beigusies. Taču, par pārsteigumu, viņas jaunā piesmakusī balss vēl vairāk valdzināja klausītājus. Par to liecināja drīz pēc dziedātājas atlabšanas topu augšgalus sasniegusī dziesma “It’s A Heartache” un līguma noslēgšana ar “CBS” kompāniju.
    Viņas albums “Faster Than the Speed of Night” tika iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā pirmais sieviešu ieraksts, kas debitējis Apvienotās Karalistes pārdotāko albumu saraksta augšgalā.
    Bonijas dziesmu autors ir daudzkārt godalgotais Džims Steinmens. Viņu sadarbības rezultātā tika izdots albums “Faster Than the Speed of Night”, kas pasaulei uzdāvināja leģendāro balādi “Total Eclipse of The Heart” (Pilnīgs sirds aptumsums), kas kļuva par pirktāko singlu gandrīz 20 pasaules valstīs un no topu virsotnes izstūma pat Maikla Džeksona “Billie Jean”.
    Bonijas Taileres enerģija neizsīkst, pirms diviem gadiem viņa izdeva savu astoņpadsmito studijas albumu “The Best Is Yet to Come”, bet jaunus un, protams, arī pazīstamus, velsietes un triju skatuves zvaigžņu superhitus varēs dzirdēt 15. jūnijā iespaidīgā sešu stundu garajā koncertā Ķilučos!
   
     Biļetes var iegādāties https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/135286
     Īpašs piedāvājums “Brīvās Daugavas” lasītājiem! 25% atlaides kodu biļešu iegādei meklējiet avīzē!
     
    
    
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Noteikti braukšu klausīties un skatīties Samantas dziedājumu. Bildē izskatās, ka šī sēž ar pliku dibenu, bet gan jau tā nav.

  Atbildēt
 2. Fakts
  Fakts
  pirms 2 mēnešiem

  Nu jau no tās apetītlīgās Samantas nekas nav palicis.

Pievienot komentāru