Jēkabpilī un novadā piemin komunistiskā genocīda upurus
Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

     25. martā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, Krustpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika dievkalpojums un atceres brīdis pie piemiņas akmens Staļina represijās cietušajiem (1941-1949). Pasākumā piedalījās Jēkabpils novada pašvaldības un  Zemessardzes pārstāvji, kā arī represētie un viņu tuvinieki.
     1949. gada 25. marta deportācijas ir viens no drūmākajiem notikumiem Latvijas vēsturē. Padomju okupantu vara veica otro Latvijas iedzīvotāju masu deportāciju un izsūtīja aptuveni 44 tūkstošus cilvēku no Latvijas uz Sibīriju. Vardarbīgā un necilvēcīgā veidā viņi  tika sadzīti lopu vagonos un izvesti kā nodevēji. Sirmgalvji, sievietes, bērni un pat zīdaiņi izrādījās bīstami un naidīgi valdošajam padomju okupācijas režīmam. Daudzi nomira ceļā, citi palika Sibīrijas sniegos, bet tie, kuri izturēja, atgriezušies savās mājās, sastapa citus saimniekotājus. 
     Ir pagājuši 75 gadi, izaugusi jauna paaudze brīvā Latvijā. Taču noziegumam pret tautu nav un nevar būt noilguma! Mēs nedrīkstam savu atmiņu padarīt vienaldzīgu!
     25. martā pasākumi represijās cietušajiem norisinās arī citviet Jēkabpils novadā. Šajā dienā visi tika aicināti uz mirkli apstāties, pakavēties atmiņās un pieminēt tos, kuru sapnis par Latviju palika tur, Sibīrijas plašumos...
     
     D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 mēnešiem

  Man tuvi radi arī palika kaut kur tur...

  Atbildēt
 2. Mežabrālis
  Mežabrālis
  pirms 3 mēnešiem

  Uz pieminekļa nekur neredzu, ka tas ir staļina represijās cietušajiem. Arī šo dienu nesauc par staļina genocida upuru piemiņa sdienu, bet gan par komunistiskā genocīda. Sauksim lietas īstajos vārdos. Ne jau staļins izveda, bet krievu komunisti piepalīdzot latviešu nodevējiem pakalpiņiem. Viņu (komūnistu) pēcteči tādu genocīdu tagad veic Ukrainā un ja tās mēsluvaboles tur uzvarēs, atkal nāks mūs iznīcināt. Tas jāatceras!

  Atbildēt

Pievienot komentāru