Latvijā, tajā skaitā Jēkabpils novadā, notiks starptautisko militāro mācību  aktīvā fāze
NBS Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamenta

      No 9. līdz 14. maijam Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, Lielvārdes tuvumā un Ādažu poligonā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze, kuras laikā vienlaicīgi notiks vairāki taktiskie vingrinājumi, kas ir apvienoti ar mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posmu. 
      9. maijā Jēkabpilī 450 karavīri no Polijas Bruņoto spēku 6. gaisa desanta brigādes un Čehijas Bruņoto spēku 43. gaisa desanta bataljona apakšvienības desantēsies no lidmašīnām C-130E “Hercules” un C-295 “Casa”. 10. maijā Jēkabpils tuvumā notiks militāro vienību pārapgādes mācību operācija, no lidmašīnas C-295 “Casa” desantējot kravas konteinerus.
      10. un 11. maijā no Jēkabpils uz poligonu “Lāčusils” tiks pārvietota rotas līmeņa desanta apakšvienība, iesaistot vairākus ASV Bruņoto spēku 1. kaujas aviācijas brigādes militāros transporta helikopterus CH-47 “Chinook” un helikopterus UH-60 “Black Hawk”, lai poligona teritorijā veiktu taktiska līmeņa sauszemes operāciju. 
      Starptautiskās mācības “Swift Response 22” Eiropā norisinās no 1. līdz 14. maijam, un tajās kopumā iesaistīti aptuveni 9500 karavīru no 19 NATO dalībvalstīm, ieskaitot Latviju. Mācības “Swift Response 22” ir kompleksas divīzijas līmeņa mācības, iesaistot desanta, gaisa spēku un sauszemes vienības. Šo mācību mērķis ir  paaugstināt NATO gatavību efektīvi reaģēt uz liela mēroga drošības krīzēm, gan pilnveidojot dažādu spēka veidu savietojamību, gan trenējot spēku pārapgādi, gan arī vairojot apvienotās kaujas spējas reģionāla mēroga operāciju īstenošanā vairākās valstīs vienlaicīgi.
     Iedzīvotāju ievērībai!
     Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot un redzot gaisa kuģu grupas, kas veiks desanta operācijas, īstenos dažādus taktiskos uzdevumus. Tāpat dienas gaišajā un tumšajā laikā  būs dzirdams šaušanas troksnis. Mācību vingrinājumos, kas notiks ārpus poligonu teritorijas, tiks izmantota tikai salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādi neapdraud cilvēkus. 
     Nacionālie bruņotie spēki arī vērš iedzīvotāju uzmanību, ka jebkuras militāro mācību aktivitātes ārpus poligoniem Latvijā tiek rūpīgi plānotas un īstenotas, ņemot vērā ceļu tīkla un apvidus īpatnības dažādos novados, lai militāru draudu gadījumā labāk varētu izmantot mūsu apvidus priekšrocības un spētu efektīvāk īstenot Latvijas teritoriālās aizsardzības operācijas, tajā skaitā sadarbībā ar sabiedroto valstu spēkiem.
      Jau ziņots, mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posmā  līdz 27. maijam visos novados notiks Latvijas un sabiedroto valstu militāro un transporta lidaparātu lidojumi, karavīru un militārās tehnikas regulāra pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, kā arī vairāki mācību vingrinājumi notiks ārpus poligonu teritorijas ar pašvaldībām saskaņotās teritorijās. 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru