Pēc 3. janvārī notikušās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas (JVĢ) pedagogu un Jēkabpils novada pašvaldības domes deputātu tikšanas, 4. janvārī domes vadībai un deputātiem tika iesniegts JVĢ Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) arodpirmorganizācijas un kolektīva iesniegums-atklāta vēstule par neuzticības izteikšanu direktora amata kandidātu izvērtēšanas komisijai.
Deputātiem nav kompetences pedagoģijā un skolvadībā
Iesniegumā norādīts, ka tikšanās ar domniekiem kolektīvā nostiprinājusi pārliecību par konkursa vērtēšanas komisijas nekompetenci pedagoģijas un skolvadības jautājumos.
Iesniegumā arī norādīts uz priekšsēdētāja vietnieka izglītības un kultūras jautājumos un izvērtēšanas komisijas vadītāja Alfona Žuka nekompetenci, jo viņš 3. janvāra sarunas laikā atteicies atbildēt, kāds bijis A. Gūtmanes un viņa paša redzējums par JVĢ. Pedagogi arī norāda, ka par atkārtota konkursa pirmās kārtas norisi A. Žuks neesot informējis arodbiedrību, kaut domes priekšsēdētājs personīgi esot uzdevis viņam to darīt. R. Ragainis pats to sacījis 27. decembra sanāksmē ar pedagogiem. Par konkursa otrās kārtas datumu arodbiedrības līderi uzzinājuši paši, un ”uzprasījušies” piedalīties. Tas liecinot par LIZDA un pašvaldības ģenerālvienošanās noteikumu rupju pārkāpumu.
Vēl minēts, ka deputāts Ainars Vasilis paudis viedokli, ka atlases konkursu var salīdzināt ar skaistumkonkursu. Šāds deputāta izteikums graujot uzticību pašvaldības rīkota konkursa jēgai. Kā apliecinājums vērtēšanas komisijas locekļu nekompetencei arī minēts, ka atzinību izpelnījusies kāda pretendenta vīzija par individuālas programmas izstrādi katram skolēnam. Individuāls plāns esot jāizstrādā tikai tiem skolēniem, kuriem ir psihologa atzinums par mācīšanās grūtībām vai pedagoģiski medicīniskā komisija ir piemērojusi kādu no speciālajām programmām, kādu Valsts ģimnāzijā nav. Komitejas locekļiem neesot arī izpratnes par to, kas ir izglītības programma, tās virzieni, padziļināto kursu komplekti jeb “grozi”. Tāpēc JVĢ kolektīvam radies secinājums, ka komisija nav spējīga izvērtēt pretendentus pēc būtības un izvēlēties labāko. Piemēram, Sarmītei Stikānei jautāts, kādas inovācijas viņa ieviesa ģimnāzijā, iepriekšējā mācību gadā aizvietojot ilgstoši slimojošo direktora vietnieci. R. Ragainis, tiekoties ar kolektīvu 27. decembrī, arī esot atzinis, ka tas ir “debils jautājums”, jo darbinieks, kurš aizvieto kolēģi, nav deleģēts ieviest inovācijas. R. Ragainis kolektīvam arī teicis, ka viņa priekšlikums deputātiem bijis ļaut S. Stikānei nostrādāt šo mācību gadu, un tad izsludināt jaunu konkursu, jo arī viņam pašam komisijas izvirzītā kandidāte nešķiet visatbilstošākā. Taču 3. janvāra sanāksmē R. Ragainis komisijas darbu novērtējis atzinīgi. Tātad dažādās auditorijās viņš spēlējot dubultu spēli - par vienu un to pašu jautājumu paužot pretēju viedokli. Vēl norādīts, ka 3. janvāra diskusijā ģimnāzijas direktora vietnieces izjutušas mēģinājumu noskaņot pret viņām kolektīvu, radot iespaidu, ka ir jautājumi, kuros viņas nav rīkojušās pareizi. Pēc sanāksmes Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Voitiške norādījusi, ka jāprecizē esošā mērķdotācijas sadale, kā arī pedagogu piemaksu kārtība. Bet pati atzinusi, ka ir ģimnāzijas, kurās ir līdzīga kārtība kā JVĢ. Šo informāciju bez intrigām deputāti atklāti varējuši paust kolektīva sanāksmē. Par pārmetumiem, ka kolektīvs pieprasa apstiprināt savu izvirzīto kandidāti, JVĢ pedagogi norāda, ka nav vēlams gada vidū nododot skolu cita direktora rokās.
“Atsaucoties uz iepriekš minēto, ņemot vērā, ka konstatēti būtiski kompetences trūkumi kandidātu atlasē iesaistītajām amatpersonām un atlases komisijai: 1.) Atkārtoti aicinām R. Ragaini neparakstīt domes lēmumu par A. Gūtmanes apstiprināšanu JVĢ direktores amatā. 2. Aicinām izvērtēt komisijā iekļauto deputātu kompetenci. 3. Aicinām izvērtēt A. Žuka atbilstību ieņemamajam amatam - priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos. 4. Aicinām meklēt turpmākos risinājumus, lai ģimnāzijas direktora amatam tiktu piemeklēts atbilstošākais kandidāts. 5. Jaunu konkursu gadījumā komisijā iekļaut kompetentus komisijas locekļus, obligāti pieaicināt arodbiedrību, piešķirot tās pārstāvim balss tiesības, un pieaicināt vienu neitrālu kompetentu pārstāvi no izglītības jomas - profesionāli no citas pašvaldības,” tās ir prasības, ko iesniegumā izvirza JVĢ kolektīvs.
JVĢ pedagogi tagad grauj iestādes prestižu
BD lūdza domes JVĢ direktora amatā apstiprinātās Aigas Gūtmanes viedokli un vaicāja, vai viņa esošajā situācijā ir gatava uzņemties ģimnāzijas direktores pienākumus?
-Es nevaru to šobrīd komentēt, jo nepiedalījos šajās sarunās ar kolektīvu, neesmu lasījusi kolektīva vēstules un nezinu, kas ir nolemts pēc šīm sarunām. Varu pateikt tikai to, ka tad, kad es piedalījos izvērtēšanas komisijas sēdē, kur prezentēju uzdoto mājasdarbu par JVĢ redzējumu, tur piedalījās arī LIZDA JVĢ pirmorganizācijas un novada arodorganizācijas priekšsēdētāja. Un vērtēšanas komisija lūdza arodbiedrību uzdot man kādu jautājumu. Nevienu jautājumu viņas nevarēja uzdot, un, lai neizveidotos neveikla situācija, es jautāju, ko viņi sagaida no jaunā direktora? To man nepateica, bet atbilde bija, cik mēs esam spēcīga skola, cik esam varoši un cik viss labi notiek. Es arī necentos ko vairāk izdibināt. Tobrīd es nebiju lietas kursā par kādām vēstulēm vai aizkulisēm. Man radās sajūta, ka arodbiedrībai pēc manas prezentācijas viss ir skaidrs. Tas, kas notika domes sēdē, mani pārsteidza, - sacīja Aiga Gūtmane.
Par savu gatavību uzsākt darbu JVĢ viņa teica, ka tas ir pārdomu jautājums.
-Es neesmu bez amata. Man ir labs darbs, labi kolēģi, man nav tā, ka par katru cenu te jābūt. Bet tas, kas tagad ir JVĢ, tā ir vadības krīze, ko es neesmu veidojusi. Un es šobrīd neko nevaru teikt un apsolīt. Tas, kas tagad dažās dienās ir noticis, ir tas, ko JVĢ pedagogi nesaprot: ka viņi strauji grauj pašas iestādes prestižu. Un, ja es tur iešu, tad man tas būs jāatjauno. Sagraut visu var ļoti ātri, bet atjaunot būs ļoti grūti, un tas nav vienas dienas jautājums. Tā ka šobrīd par to esmu dziļās pārdomās, - sacīja Aiga Gūtmane.
Domes lēmums ir parakstīts
Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis BD sacīja, ka lēmuma projekts par A. Gūtmanes iecelšanu amatā ir parakstīts.
-Tāds ir deputātu mandāts. Jautājums, protams, vai Gūtmanes kundze parakstīs darba līgumu. Uz pedagogu iesniegumu pašvaldības juristi sagatavos atbildi. Tā nav viņu kompetence izteikt neuzticību deputātam vai vietniekam. Viņi var izteikt viedokli, bet ne jau izteikt neuzticību. Ja runā par manu it kā divējādo attieksmi, tad tā atkal ir viņu interpretācija. Es teicu, ka es šo pretendenti neesmu dzirdējis un ir lietas, kas man varbūt arī nepatīk visā šajā, bet komisija un kolēģi tā nolēma, un man nav citu alternatīvu variantu. Un tā arī pateicu, ka konkrētais jautājums man šķiet stulbs, bet nav nozīmes, kas man šķiet vai nē. Es nebiju šajā komisijā un neklausījos atbildes uz jautājumiem. Šobrīd viņi ar šādām vēstulēm tikai rada iespaidu, ka JVĢ ir vajadzīgas pārmaiņas. Par mērķdotāciju sadalījumu - tas nav kaut kāds rupjš pārkāpums, un to var sakārtot. Viņi ar visu tagad ir neapmierināti, sapulcē teica, ka neesam runājuši par skolas situāciju ar kolektīvu, kad bija remonts. Taču es pats daudzas reizes gāju un runāju gan ar vecāku padomi, gan ar pedagogiem, ar direktoru. Un A. Žuks arī gāja. Un nav tā, ka visi skolotāji šobrīd runā vienā mēlē. Viņi tagad saka: ļaujiet mums līdz gada beigām nostrādāt kā līdz šim. It kā loģiski. Bet būs eksāmeni, būs rezultāti, un, ja par to būs pārmetumi, tad pirmā atbilde būs: bet mēs taču visu gadu bez direktora strādājam, un jūs nevarējāt izvēlēties. Man personīgi nebūtu nekas iebilstams, ja strādātu līdz gada beigām, kā pedagogi vēlas. Bet man sāk nepatikt, ar kādu mehānismu viņi cenšas visu “noairēt”. Tāpēc palieku pie tā, kā dome ir lēmusi. Tagad viss būs atkarīgs no A. Gūtmanes lēmuma. Un vēl ir jautājums - ja viņa nenāk, vai šādos apstākļos, kādi ir šobrīd, jaunā konkursā kāds te startēs? - vaicā R. Ragainis.
Es ir šokā
Tā izsakās novada mērs vai bruģētājs ar alus pudeli rokās? Kur ir cieņa pret auditoriju,pret sievietēm,šādi necenzēti runāt. Kauns.
Liga
Mūsu mērs ir prasts kā grīdas lupata
Sers Viljams
Cik labi,ka es dzīvoju Līvānos. Kauns būtu radiem teikt,ja dzīvotu Jēkabpilī. Tāda prastuma kalngala degradācija,ja skatās uz priekšniekiem.
Fakts
Ragainajam vara sakāpusi mazajās smadzenītēs. Puiškāns ņem piemēru no Jenotības barokļiem.
prusaks
Dzirdēju, ka šis esot sacerējies uz Saeimu.
Prusakam
Ja tur var tikt tukšklaboņa taratorka, kapēc lai Ragainim tas nebūtu pa spēkam.
Pēteris
Bēgs uz Saeimu? Kas tad pie sasistas siles paliks?
Kārlis S
Lasu un ar apbrīnu secinu, ka tikai ļoti apdāvināts cilvēks var sacerēt tik garu avīzes rakstu par galīgi neko. Uzslava Inesei!