Sēlpilī aizvadīta tradicionālā traktoru parāde
I. SKOLNIECES teksts un foto

    “Dzīve ir interesanta, tikai ar maziem pipariņiem. Un šis ir viens no pipariņiem,” tā par tradīciju kļuvušo un ik gadu gaidīto traktoru parādi Sēlpils pagastā, kas norisinājās svētdien, teic zemnieku saimniecības “Ezerpils” īpašnieks Armands Bikovskis. Spēkratus rotāja Latvijas karodziņi, un visa maršruta garumā dalībniekus sveica gan pagasta iedzīvotāji, gan viesi.
    Parādes dalībnieku brauciens sākās un arī noslēdzās Dāburos. Tika pierūcināta Ķipukalna, Dimantu, Teikas, Pūķupītes, Bitānkalna un Baltā kroga apkārtne, arī Gretes, Sēlija un Zvejnieklīcis. Iepriekšējos gadus parādi organizēja Kaspars Kalvāns, kas nu rīkošanas stafeti nodevis Aigaram Avotiņam un Aldim Rāvam, kuri turpina viņa ideju tik oriģināli svinēt 1. maiju - Darba svētkus - un Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu 4. maijā. 
    Kā norāda A. Rāva, šogad parādē piedalījās 19  spēkratu, kuri svinīgi tika sagaidīti pie Sēlpils tautas nama, kur ikvienam bija iespēja traktorus apskatīt un tikties ar dalībniekiem. Parādē brauca Aldis Rāva, Aigars Avotiņš, Liene Avotiņa, Artūrs Deikovskis, Māris Aldiņš, Agris Rūrāns, Sandra Kalvāne, Edvīns Vīksna, Varis Plociņš, Uldis Banga, Atis Tērauds, Jānis Ozoliņš, Kaspars Karasevs, Andris Bārzdiņš, Zdislavs Kuko, Armands Bikovskis, Nauris Sirmonts, Stefānija Bārzdiņa un Jānis Bārzdiņš. 
    -Prieks redzēt visus smaidīgus, prieks, ka pagastā un mājās ir kustība, cilvēki rosās, prieks, ka gan dalībnieki, gan skatītāji atrada laiku piedalīties, lai gan droši vien šodien būtu bijis jāveic lauku darbi. Liels paldies pasākuma krusttēvam K. Kalvānam un S. Kalvānei par atbalstu. Paldies ikvienam, kas palīdzēja parādei notikt, tostarp mūsu ģimenēm,” saka Aigars Avotiņš. Savukārt  Aldis Rāva par atbalstu teic paldies arī cūkkopības kompleksam “Stiebriņi”.
    - Traktoru parādē var jau nebraukt, jo vienmēr var atrast iemeslu kaut ko nedarīt. Tomēr uzskatu, ka šis ir lielisks pasākums, ko vajadzētu popularizēt, jo es nezinu, vai vēl citur Latvijā notiek kas līdzīgs, un ar to mūsu mazais pagasts var izcelties. Patīk, ka braucam lēni, līdz ar to nesteidzīgi varam apskatīties pa labi un kreisi - redzēt, kā cilvēki dzīvo, ko ir atjaunojuši, kā lauki iekopti un kas vispār notiek. Galvenais, ka ļaudis rosās savās sētās, un tā jau ir tā nākotne. Ja mazās sētās notiek rosība, tad var varam uz kaut ko cerēt, - uzskata zemnieku saimniecības “Ezerpils” īpašnieks Armands Bikovskis.
 
    
    
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 1 mēneša

    Tā jau ir, ka viss lielais sastāv no sīkumiem. Sēlpiliešiem laba tradīcija ir izveidojusies.

    Atbildēt

Pievienot komentāru