1. septembrī Jēkabpils Valsts ģimnāzija varēs uzsākt darbu visos korpusos
INESE ZONE

11. maijā ar SIA «Jēkabpils PMK» paveikto Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārbūves darbos novada domes vadību iepazīstināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Dimants. 
     Viņš stāsta, ka objekts ir sadalīts četrās kārtās. Pirmā kārta – korpuss gar Blau­maņa ielu – ir nodota ekspluatācijā un tur no janvāra jau notiek mācības. Otrajā kārtā, vēsturiskajā «sarkanajā» ēkā ar aktu zāli, darbi paveikti aptuveni 90 procentu apmērā, tāpat arī trešajā kārtā – trīsstāvu korpusā. Savukārt ģimnāzijas sporta zāles ar otrā stāva telpām, kur atradās mācību iestādes muzejs, pārbūve pabeigta aptuveni 75 procentu apmērā, jo telpas tikai decembra beigās un janvāra sākumā varēja atbrīvot no zālē izvietotajām ģimnāzijai iepirktajām  mēbelēm un uzsākt darbus. 
   – Visas kārtas plānojam pabeigt līdz jūnija beigām vai jūlija sākumam un objektu nodot ekspluatācijā. Jāveic arī labiekārtošanas darbi. Tie ir piebraucamie ceļi, stāvlaukumi un zaļā zona. Jācer uz lietu, lai var iesēt un izveidot kvalitatīvu zālāju. Bet es neredzu riskus un apdraudējumus objekta nodošanai ekspluatācijā plānotajos termiņos, lai au­dzēkņi 1. septembrī varētu sākt nodarbības visos korpusos un sporta zālē, – sacīja Māris Dimants.
    Viņš stāsta, ka sporta zāli nācies pārplānot, bet tas nav traucējis iekļauties termiņos. Zāle būs multifunkcionāla ar universālu grīdas segumu, kas piemērots gan volejbolam, gan basketbolam, telpu futbolam un tenisam. Zāli varēs izmantot arī lielākiem pasākumiem. Tur uzstādīs elektroniski izbīdāmas tribīnes ar saliekamām 530 skatītāju vietām. Ik­dienā tās būs saliktā stāvoklī un netraucēs sporta nodarbībām. Interesants risinājums ir zāles apkures sistēma, jo radiatori novietoti pie griestiem, lai  nav jādomā par radiatorus aizsedzošiem elementiem. Sienas un griestus segs akustiski paneļi,  bet grīdu – Kanādas kļa­vas koka parkets.  
    Vecā korpusa sarkano ķieģeļu fasāde notīrīta, atjaunoti izdrupušie ķieģeļi, un to pārklās ar mūri sargājošu materiālu. Skolas aktu zālē ar akustisko paneļu palīdzību padomāts par risinājumiem labai akustikai un pārbūvēta skatuve. Arī klašu telpu aizmugures sienas aprīkotas ar akustiskiem paneļiem, kas atvieglos pedagogu darbu, jo viņu sacītais būs labāk dzirdams. Būtiskas izmaiņas skārušas ģimnāzijas ēdamzāli, kur izbūvēts ēdināšanas bloks ar virtuvi vidusdaļā un divām ēdamzālēm abās pusēs virtuvei. Tas audzēkņiem ļaus ātri un ērti pusdienot bez garām rindām.
   Skolas zaļā zona tiks papildināta ar jaunu elementu – strūklaku ar pakāpieniem ap to. Šis vides objekts domāts kā vieta, kur varēs fotografēties klases un izlaidumā ģimnāzijas absolventi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 1 gada

    Nešaubos ne mirkli par PMK darba kvalitāti un līguma termiņu ievērošanu. Būs viss kārtībā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru