5 izplatītākie mīti par aizdevumiem internetā
Apmaksāts raksts

Tagad, kad strauji attīstās tehnoloģijas, arvien vairāk cilvēku vēlas saņemt dažādus pakalpojumus internetā - šī iemesla dēļ aizdevumi internetā kļuvušu par populāru finanšu rīku. 
Aizdevumi vienmēr bijis ļoti strīdīgs temats, bet tagad, kad tos ir iespējams noformēt internetā, parādījušies dažādi mīti, kas var apgrūtināt un negatīvi ietekmēt cilvēku finanšu lēmumus. 
Lēmums izmantot tādu iespēju kā aizdevums jāpieņem ļoti atbildīgi un rūpīgi, un šajā procesā noteikti nevajadzētu paļauties uz mītiem. 
Esiet zinošs, lai vajadzības gadījumā spētu pieņemt sev un savam maciņam labāko lēmumu - lūk, 5 izplatītākie mīti par aizdevumiem internetā.
 
1. mīts: Aizdevumi internetā vienmēr ir ļoti dārgi
 
Šis, iespējams, ir izplatītākais mīts par aizdevumiem internetā. Liela daļa uzskata, ka aizdevumi internetā vienmēr ir ļoti dārgi, jo tiek pamatīgi pārmaksāts, taču šādu priekšstatu rada maldīgas reklāmas, kā arī tie aizņēmēji, kuri nav spējuši laicīgi atmaksāt aizdevumu. Tāpat priekšstats par šādu aizdevumu dārdzību var rasties tādēļ, ka pieteikšanās aizdevumam internetā ir ļoti ātra un ērta, tādējādi radot šaubas par iespējamiem ''zemūdens akmeņiem''.
Patiesībā aizdevuma kopējās izmaksas atkarīgas no dažādiem citiem faktoriem. Galvenie, kam jāpievērš uzmanība - procentu likme un atmaksas termiņš. Jo augstāka aizdevuma procentu likme un garāks atmaksas termiņš, jo vairāk tiek pārmaksāts attiecībā uz procentiem. 
Aizdevumu nekādā veidā nesadārdzina tas, vai aizdevums izsniegts klātienē vai internetā.
 
2. mīts: Aizdevēji internetā nepārbauda kredītvēsturi
 
Cilvēki uzskata, ka aizdevēji internetā nepārbauda kredītvēsturi, jo bieži vien, lai saņemtu lēmumu par aizdevumu internetā, visbiežāk jāgaida tikai aptuveni 15 - 30 minūtes, tādējādi radot šaubas par to, vai aizdevējs pievērš būtisku uzmanību aizdevuma izsniegšanai. Patiesībā kredītvēstures process mūsdienās ir automatizēts, un pārbaude prasa pavisam īsu brīdi.
Kredītvēsture ir ļoti svarīgs faktors aizdevuma piešķiršanā, neatkarīgi no tā, vai aizdevums izsniegts klātienē vai internetā - cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi būs neizdevīgāki aizdevuma nosacījumi vai aizdevums tiks atteikts. 
Protams, dažādi aizdevēji pieteikumu izvērtēšanai var izmantot atšķirīgus kritērijus, piemēram, ir aizdevēji, pie kuriem pieejams kredīts no 18 gadiem un ir aizdevēji, pie kuriem pieejams kredīts no 20 gadiem. Tomēr kredītvēstures pārbaude ir obligāts pieteikumu izvērtēšanas solis ikvienam aizdevējam.
 
3. mīts: Aizdevumi internetā ir tikai īstermiņa finanšu problēmu risinājums
 
Mūsdienās pieejami daudz un dažādi aizdevumu veidi, kuri piemēroti dažādām situācijām un vajadzībām. Kā īstermiņa finanšu problēmu risinājums var kalpot tikai viens internetā pieejamais nebanku kredīts - ātrais jeb sms kredīts, kurš jau pēc definīcijas ir īstermiņa kredīts.
Visi citi internetā pieejamie aizdevumi, kā patēriņa kredīts, auto kredīts, kredīts remontam, kredītu apvienošana u.c. ir ilgtermiņa aizdevumi, kuri visbiežāk tiek izsniegti ar termiņu līdz pat 10 gadiem un paredzēti nopietniem mērķiem.
Lai nepārmaksātu un aizdevums palīdzētu atrisināt radušās finanšu problēmas, viens no galvenajiem faktoriem, kas jāapdomā, izvēloties aizdevumu, ir mērķis, kādam tas ir paredzēts. Jāņem vērā, ka ir aizdevumi, kā patēriņa kredīts, kuru saņemšanai nav jānorāda mērķis, taču ir arī tādi aizdevumi, kā auto kredīts un hipotekārais kredīts, kuri paredzēti konkrētiem mērķiem. Aizdevuma mērķis tiešā veidā ietekmē pieejamo aizdevuma naudas summu.
 
4. mīts: Aizņemties internetā ir riskanti un nedroši
 
Aizņemties internetā patiesi var būt riskanti un nedroši, tomēr tikai tādā gadījumā, ja lēmums par aizdevumu tiek pieņemts pavirši, neizvērtējot ne aizdevumu un tā nosacījumus, ne pašu aizdevēju. Kreditēšanas nozari, t.sk. aizdevumus internetā stingri regulē likums - pirmkārt, lai izsniegtu aizdevumus internetā, aizdevējam ir jābūt licencētam. Otrkārt, ir izstrādāti noteikumi, kas ierobežo aizdevēju darbību: procentu likmes, izsniegšanas laikus u.c.
Neatkarīgi no tā, ka aizdevēji internetā tiek rūpīgi uzmanīti un regulēti, vienmēr vajadzētu pārliecināties, vai izvēlētais aizdevējs ir uzticams, tādējādi izvairoties no krāpniecības riskiem. Vajadzētu pievērst uzmanību sekojošiem faktoriem: vai aizdevējam ir licence; kādas atsauksmes pieejamas par aizdevēju; kādus aizdevumu veidus piedāvā aizdevējs; kādas ir procentu likmes; vai aizdevējs norādījis savu kontaktinformāciju. Ja kāds no tiem liekas aizdomīgs - neriskējiet!
 
5. mīts: Aizdevumi internetā ir paredzēti tikai cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi
 
Liela daļa uzskata, ka aizdevumi internetā ir paredzēti tikai cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi, taču šādu priekšstatu rada uzkrītošas reklāmas, kuras tendētas uz cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi. Kā jau minējām, mūsdienās pieejami daudz un dažādi aizdevumu veidi, kuri piemēroti dažādām situācijām un vajadzībām, t.sk. kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Tomēr šādu aizdevumu internetā ir ievērojami mazāk nekā to aizdevumu, kas ir paredzēti tikai cilvēkiem ar pozitīvu kredītvēsturi.
Situācijas ir dažādas un tāpat ir arī dažādi iemesli, kādēļ cilvēkam ir slikta kredītvēsture. Saprotams, ka vairumā gadījumu aizdevēji nevēlas riskēt, bet ir aizdevēji, kas ir gatavi piedāvāt alternatīvas, piemēram, kredītu pret ķīlu. Tāpat cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejama kredītu apvienošana, kas var palīdzēt atmaksāt esošu kredītu (-us), tādējādi pēc iespējas ātrāk uzlabojot kredītvēsturi un finansiālās iespējas. Tomēr jāņem vērā, ka slikta kredītvēsture parasti nozīmē neizdevīgākus aizdevuma nosacījumus.
 
Aizdevumi internetā apvīti ar dažādiem mītiem, kas visbiežāk nav patiesi, tādēļ, pieņemot lēmumu izmantot tādu finanšu pakalpojumu kā aizdevums internetā, nevajadzētu paļauties vien uz mītiem. Lai būtu drošs par savu izvēli, pirms pieņemat gala lēmumu, izpētiet internetā pieejamo informāciju gan par izvēlēto aizdevumu, gan aizdevēju! 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. es zinu
  es zinu
  pirms 4 mēnešiem

  Visdrošāk aizņemties pie Petrova, bet viņš pēdējā laikā nerādās ar saviem naudas koferiem. Dzirdēju, ka it kā noslīcis, bet ļaudīm patīk melsts visādus šausmu stāstus. Es gaidu Petrovu un tad aizņemšos naudas koferi..

  Atbildēt
 2. zinātājs
  zinātājs
  pirms 4 mēnešiem

  Petrovs esot aizpeldējis pa Daugavu pie Vasečkina.

Pievienot komentāru