9 lietas, kas jāsarūpē pirms mazuļa ienākšanas pasaulē
Apmaksāts raksts

 Mazuļa gaidīšana ir laiks, kad jaunie vecāki sāk domāt par dažādu lietu sagādāšanu, kas būs nepieciešamas līdz ar bērniņa ienākšanu pasaulē. Taču veikalu piedāvājums ir tik daudzveidīgs, ka var nākties apjukt – kas ir nepieciešams un bez kā var iztikt. Turpinājumā ieskats svarīgākajās lietās, kas noteikti jāsagādā pirms mazuļa piedzimšanas. 
 
Bērnu ratiņi
Viena no svarīgākajām lietām, ko nepieciešams sagādāt, ir bērnu ratiņi. Izvēloties piemērotākos, uzmanība jāpievērš tādiem faktoriem, kā dzīvesvieta, automašīnas esamība, plānotie pastaigu maršruti. Svarīgi arī pievērst uzmanību tam, cik ratiņi sver, cik ērti saliekami tie ir. Viena no populārākajām topošo vecāku izvēlēm ir ratiņi 3 in 1, kas iekļauj ratu kulbu, sēžamo daļu un auto sēdeklīti. 
 
Auto sēdeklītis
Nepieciešams iegādāties arī auto sēdeklīti. Lai arī tas būs dārgāks ieguldījums, tomēr visdrošāk izvēlēties pilnīgu jaunu auto sēdeklīti – tā būsiet droši, ka tam nav slēptu defektu un sēdeklītis atbilst visiem drošības standartiem. 
 
Gultiņa
Vēl viena svarīga lieta, par kuru vērts padomāt vēl pirms mazuļa nākšanas pasaulē, ir gultiņa. Jāpatur prātā, ka svarīgākais faktors ir drošība un kvalitāte, taču, pateicoties lielajai izvēlei, katrs var atrast risinājumu, kas apvienotu gan vizuālo tīkamo, gan drošo. 
 
Gultiņas matracis
Arī gultas matracis ir viena no tām lietām, ko labāk iegādāties jaunu. Piemēroti ir salīdzinoši cieti matrači, piemēram, kokosa vai griķu sēnalu. 
 
Aprūpes preces
Mājas aptieciņu jāpapildina ar tādam mazuļa aprūpei nepieciešamām lietām kā termometrs, pretiekaisuma ziede, temperatūru mazinošs līdzeklis. Tāpat mazuļa ikdienas aprūpei būs nepieciešamas arī šķērītes ar noapaļotiem galiem, zobu kopšanas piederumi, mīksta suka matiņu ķemmēšanai, vanniņa, vannas termometrs, mīksts dvielis.
 
Autiņbiksītes
Gaidot mazuli, vajadzētu padomāt arī par to, kāda veida autiņbiksītes izmantosiet – vienreizējās vai mazgājamās. Ja dodat priekšroku vienreizējām autiņbiksītēm, vajadzētu izpētīt plašo piedāvājumu un ņemt vērā, ka ne visas autiņbiksītes der visiem mazuļiem. Šī iemesla dēļ vajadzētu vispirms iegādāties mazāko iepakojumu, lai saprastu, vai šāda veida autiņbiksītes ir lietošanā ērtas un nekairina mazuļa ādu. Savukārt, ja plānojat izmantot mazgājamās autiņbiksītes, tās jāiegādājas vairākas, neaizmirstot arī par ieliktnīšiem. Tāpat jāizvēlas piemērots mazgāšanas līdzeklis. 
 
Pudelītes
Noderīgas var būt arī pudelītes. Pat, ja bērniņu plānots barot ar mammas pienu, tomēr pudelītes var būt noderīgas situācijās, kad pienu vajadzēs atslaukt. Veikalu plauktos pieejamas dažāda veida pudelītes, taču jāņem vērā, ka iepriekš nav droši zināms, kāda veida pudelīte mazulim būs piemērotākā. Tādēļ vērts sarūpēt vairāku veidu pudelītes. 
 
Māneklīši
Par māneklīšu lietderību izskan dažādi viedokļi, taču, ja plānojat to mazulim piedāvāt, tad ir vērts savlaicīgi izpētīt piedāvājumu, izvēloties bērna vecumam piemērotu māneklīti. Protams, labāk, ja bez šīs lietas izdodas iztikt, taču drošības labad to var iekļaut pirkumu sarakstā un tad laika gaitā saprast vai tas mazulim vispār nepieciešams. 
 
Drēbītes
Iepirkumu sarakstā noteikti jāiekļauj arī sezonai atbilstošas drēbītes. Lai arī veikalu plauktos pieejamas visdažādākās drēbītes un jaunajiem vecākiem bieži sanāk aizrauties ar to iegādi, jāatceras, ka mazi bērni aug ļoti ātri, tādēļ ļoti daudz drēbju komplektu nemaz nav nepieciešams.
Lai visu nepieciešamo iegādāties būtu ērtāk un ātrāk, vērts ieskatīties arī interneta veikalu piedāvājumā – plašs klāsts, izdevīgi piedāvājumi un ērta pasūtījuma noformēšana ir tie aspekti, kas ļauj gūt patīkamu iepirkšanās pieredzi. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru