Aizvadīti patriotisma pilni Baltā galdauta svētki
Sagatavoja J. Apīnis

Ar daudzveidīgiem pa­sākumiem Jēkabpilī un pārējā novadā aizvadīts 4. maijs – valsts svētku die­na, kad atceramies pirms 32 gadiem pieņemto «Deklarāciju par Latvijas valstiskās neatkarības at­jaunošanu».  Jau vairākus ga­dus šo dienu dēvē arī par Baltā galdauta svētkiem.
    Kā jau ziņots, trešdien pēcpusdienā Jēkabpilī notika  velobrauciens «Mēs Lat­vijai», kurā  labprāt iesaistījās jēkabpilieši pat veselām ģimenēm. Tas sākās Rīgas ielā, un īpaši izplānotais maršruts beidzās Vecpilsētas laukumā. Velobrauciena dalībniekus organizatori bija aicinājuši savā apģērbā  izmantot  gan Latvijas karoga krāsas,  gan arī rotāties ar citiem šo svētku tematikai atbilstošiem elementiem, tādā veidā paužot savu mīlestību Latvijai. Daudzajiem skatītājiem Vec­pilsētas laukumā svētku  koncertu sniedza   Ivo Fo­mins ar pavadošo grupu.
   Ar īpaši bagātīgu  saturu  svētku pasākumi bija veidoti novada pagastos un mazpilsētās. Tā Aknīstē izskanēja dzimtu stāsti, Zasā ikviens bija aicināts uzvilkt  tautas tērpu, Gārsenē ar grāmatas «Mana mūža atmiņu pavediens»  atvēršanu godināja no­­vadnieku, skolotāju un diriģentu Voldemāru Ka­žoku,  Kūku pagasta  Zīlā­nos tika organizēts autobrauciens ar karogiem. Daudzviet, protams, tika klāti baltie galdauti, izskanēja koncerti un vakarā bija svētku balles.
    
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru