Čakli pastrādāts ikgadējā talkā Sunākstes mācītājmuižas parkā
ILZE BIČEVSKA

  – Kā jau katru gadu, arī šajā reizē talcinieku bija daudz: gan cilvēki no Vie­sītes muzeja «Sēlija», gan no Viesītes pagasta, no Su­nākstes, no Stendera biedrības, talcinieki no Rīgas – galvaspilsētas inteliģences pārstāvji un skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kā arī citi. Notika  ikgadējie parka sakopšanas darbi, un arī ieskicējām tuvākajā laikā veicamos darbus un nepieciešamos uzlabojumus par­ka un baznīcas teritorijā, – stāsta Stendera biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs.
   Turpinot vides sakopšanu, šogad talcinieki parkā uzstādīja jaunus informācijas stendus, veica darbus ar trimmeri «Augstas gudrības ta­kā», sakopa baznīcu un «Gudrības avota» noteku, Stendera kapu kalniņu un alejas. 
     Pirms talkas darbiem bija pasākums Sunākstes baznīcā, kur  arhitekts Mi­kus Lejnieks klātesošajiem pastāstīja par Sunākstes mācītājmuižas parka attīstības projektu. Interesenti arī varēja doties ekskursijā pa mācītājmuižas teritoriju un  noklausīties profesora Valda Pīrāga un literatūrzinātnieka Paula Daijas stāstījumu.
– Ir nepieciešamība pie baznīcas ierīkot autostāvvietu. Patlaban pasākumu laikā transports, tajā skaitā arī lielie autobusi, tiek novietoti ceļa malā, kas nav ne ērti, ne droši. Esam uzrakstījuši vēstuli Jēkabpils novada domei ar lūgumu nodalīt gabalu no pašvaldībai piederošās zemes baznīcas tuvumā, lai tur varētu ierīkot autostāvvietu, paredzētu trīsdesmit automašīnām. Tā būs vienkārša. Ne­bru­ģēta. Tikai jānoņem auglīgā virskārta un jāuzber grants. Ceram, ka nākammēnes pašvaldība šo jautājumu izskatīs sēdē un dos pozitīvu atbildi. Tā kā ar 2025. gadu stājas spēkā nosacījums, ka pie katras kapsētas jāuzstāda tualetes, arī pie Sunāk­stes baznīcas kapsētas plānots uzstādīt vienu vai divas tualetes. Būs arī gājēju ceļš uz Stendera kapu kalnu un  Stendera Ābeces takas sākumu. Vēl ieguldījumu mācītājmuižas parka labiekārtošanā deva novada pašvaldība, ziedojot bruģi ceļa 20 m2  lielam posmam pie baznīcas vārtiem. Būs arī trīs jauni soliņi un sakārtota ugunskura vieta, – stāsta Jānis Dimit­rijevs. 
   Sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju pēc apsekošanas iegūta atļauja izzāģēt vairākus kokus ap baznīcu, lai veidotos labāks skats uz dievnamu, lūkojoties no skulpturālā ansambļa «Gais­mas vārti» puses. 
    Talkas dienā notika arī bruģēšana ar akmeņiem ap šo skulpturālo ansambli, savukārt tā autors tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs iekala savu parakstu «Gaismas vārtu» pilonā.
    Talka tradicionāli noslēdzās pļaviņā Sunākstes baznīcas piekājē, talcinieki cienājās ar uz ugunskura vārītu zupu, ko bija sarūpējusi biedrība «Saules aka».
Talkas rīkotāji teic paldies Sunākstes baznīcas draudzei (īpaši Jānim Dimit­rijevam un Mirdzai Caunei), Viesītes pārvaldei, biedrībai «Saules aka» (īpaši Vi­netai Lavrenovičai un Ra­monai Ukrinai), vietējiem iedzīvotājiem, Stendera biedrības biedriem un domubiedriem, skolēniem no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un skolotājiem Ilzei Špūlei un Robertam Ķipu­ram. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. No Sunākstes
  No Sunākstes
  pirms 1 mēneša

  Abām Sunākstes dāmām Vinetai un Ramonai derētu atcerēties,ka Sunākstē viņas nav nekronētas karalienes ar vienīgo pareizo viedokli un ka viss sliktais reiz nāk atpakaļ

  Atbildēt
 2. ciniķis
  ciniķis
  pirms 1 mēneša

  Ko tās mammeles sastrādājušas?

 3. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Vajag iespraust.

 4. juris stallone
  juris stallone
  pirms 1 mēneša

  Karogu turētājā vai kartupeli vagā?

 5. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Netiku precizējis, protams, ka karogu turētājā, bet to jau katrs zina bez paskaidrojuma. Var arī kādu puķi pogcaurumā

 6. Goga
  Goga
  pirms 1 mēneša

  Meklēju savai puķei spriganu pogcaurumu

  Atbildēt

Pievienot komentāru